• V utorok  17. 04. 2018 našu Materskú školu navštívili policajti. Najskôr ukázali deťom cvičenie zo služobnými psami, potom nám porozprávali čo všetko robia a aké používajú pomôcky pri výkone svojej práce, ktoré si deti mohli aj vyskúšať – vesty, putá, obušky a sadnúť si do policajného auta, poprezerať si ho a spustiť majáky.

• Slávik Slovenska 2018

• Dňa 20.4. 2018 sa uskutočnilo v Prievidzi okresné kolo obľúbenej speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Našu školu reprezentovali dve žiačky, ktoré nesklamali a vybojovali veľmi pekné umiestnenia vo svojich kategóriách.

2. kategória, žiaci 4. – 6. ročníka:  Vanesska Lacenová       1. miesto

3. kategória, žiaci 7. – 9. ročníka: Veronika Lenhartová       2. miesto

Dievčencom gratulujeme a Vanesske držíme palce v krajskom kole!

• Rodný môj kraj

• Dňa 19.4. 2018 sa pre žiakov štvrtého ročníka konal vlastivedný kvíz pod názvom Rodný môj kraj. Žiaci 4.A a 4.B triedy si zasúťažili v týchto témach:

Hrady a zámky Slovenska

Krásy slovenskej prírody

Náš región Horná Nitra

Po úvodných prezentáciách a vyriešení zvedavých kvízových otázok, nastalo vyhodnotenie. Zistili sme, že znalosti skupín boli vyrovnané a všetky skupiny pracovali s najväčším nasadením, takže sa môžu tešiť na malú odmenu.

Najväčšou odmenou nám však zostali poznatky o zaujímavých miestach, ktoré sme na Slovensku spoznali a hrdosť, že na takom malom kúsku zeme, ktorý nazývame naším rodným krajom, sa nachádza toľko krás.

• Druháci súťažili

• Aj tento týždeň si naši druháci zopakovali učivo o bezpečnosti a ochrane zdravia, dôležité telefónne čísla na záchranné zložky a niektoré pravidlá cyklistu. Svoju šikovnosť ukázali v súťaži štyroch družstiev.  Zvíťazili tak všetky deti, ktoré mali chuť súťažiť a zaujímavou formou si zopakovať učivo z prvouky.

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 17.4.2018 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády v kategóriach Z6, Z7 a Z8. Výsledky svedčia o tom, že máme naozaj šikovných žiakov s výborným logickým myslením:

kategória Z6 - súťažilo 32 žiakov z okresu Prievidza, z toho 23 bolo úspešných

Filip Maurer zo VI. A - 2. miesto

Alexandra Svobodová zo VI. A - 2. miesto

kategória Z7 - súťažilo 26 žiakov z okresu Prievidza, z toho 8 bolo úspešných

Kristián Perina zo VII. A - 2. miesto

kategória Z8 - súťažilo 24 žiakov z okresu Prievidza, z toho 7 bolo úspešných

Samuel Blahovský z VIII. A - 3. miesto

Timotej Oršula z VIII. A - 7. miesto

Blahoželáme!

• DEŇ NARCISOV

• Na 22. ročník zakvitli narcismi škola a ulice aj v Nedožeroch-Brezanoch, kde si 13. apríl 2018 – Deň narcisov osvojili dobrovoľníci zo  ziackeho parlamentom, ktorí sa každoročne zapájajú do tejto nezištnej myšlienky. Tí vyšli do ulíc, aby naplnili posolstvo tohto dňa, ktoré vystihuje žltý narcis.

Obyvatelia dostávali tento rok od dobrovoľníkov za svoj finančný príspevok okrem narcisu aj informačné letáky, ktoré informovali občanov aj o prevencii, či včasnej diagnostike tohto zákerného ochorenia. Celkovo sa vyzbieralo 631,41 EUR.

• Beseda s policajtom ZŠ

• Polícia v našej spoločnosti plní funkciu ochrany ľudí, majetku a bráni šíreniu násilia, kriminality a rôznym nebezpečným vplyvom na človeka. S touto tematikou sa niesla aj beseda pre žiakov 2. A a 2. B, medzi ktorých zavítal príslušník Mestskej polície v Prievidzi. Žiakom pútavo porozprával o práci policajtov, ukázal im ochranné a obranné prostriedky, ktoré používajú policajti pri výkone svojej služby. Žiaci sa do besedy zapojili svojimi zaujímavými otázkami.

• V utorok  27.04. 2018 sa v našej Materskej škole uskutočnili tvorivé dielne zamerané na prichádzajúce sviatky Veľkej noci. Zúčastnilo sa veľa rodičov. So svojimi deťmi vytvárali pekné dekorácie k Veľkej noci a krásne veľkonočné kraslice. Na záver sme si vyzdobili Materskú školu . Ďakujeme.