• Výsledky súťaže

3. miesto: Hana Čertíková, II.A

• Naša škola reprezentuje okres Prievidza

• Bedminton chlapcov ZŠ

Po víťazstvách nad súpermi zo základných škôl z  Valaskej Belej, Koša, z Handlovej, ZŠ Energetikov Prievidza a z Nitrianskeho Rudna, si naši chlapci vybojovali krásne 1. miesto a zároveň postup do oblastného kola v ktorom budeme reprezentovať nielen našu školu, ale i celý okres Prievidza. Čakajú nás náročné zápasy so súpermi z okresov Bánovce nad Bebravou a Partizánske.

O tento úspech sa zaslúžili: Marek Mečiar, Igor Zbiňovec a Rastislav Kubovič

• Šarkaniáda ZŠ

• Dňa 18.10.2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže pod názvom „Šarkaniáda“. Žiaci 1.-4. ročníkov po celý mesiac vyrábali veselých a pestrých šarkanov. Bolo čo obdivovať, pretože deti si dali naozaj záležať. Z každej triedy sa na nás usmievali zubaté, okaté, farebné šarkany. Porota vyhodnotila práce a v každom z ročníkov udelila 3 miesta. Ocenenie víťazov ako aj prehliadka všetkých šarkanov sa uskutočnila na ihrisku, v areáli školy. Pestré výtvory nám budú spríjemňovať jesennú atmosféru v škole.

• Planetárium ZŠ

• Dňa 15.10. 2018 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka zúčastnili  na exkurzii v planetáriu v Žiari nad Hronom. Žiaci si zážitkovou formou priblížili  orientáciu na oblohe, zákonitostí priebehu zmien dňa a noci, či špecifiká pohybov telies po svetovej sfére na rôznych miestach zemského povrchu. Oboznámili sa so systémom nebeskej mechaniky a opisom nebeských telies. Na konci si žiaci pomocou ďalekohľadu priblížili nebeské teleso na oblohe– Slnko.

• Svetový deň zdravej výživy v MŠ

• 16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy, pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Preto sme si tento deň pripravili aj u nás v MŠ rôzne aktivity na tému zdravá výživa. Na záver sme si všetci pochutnali na rôznych ovocných šalátoch, ktoré sme si spoločne s deťmi pripravili.

• Deti a móda v MŠ

• Deti z 3. triedy pripravili módnu prehliadku pre ostatné deti. Chlapci  a dievčatá predviedli svoje obľúbené  oblečenie. Deti – diváci ich obmenili veľkým potleskom.

• Tekvičkovo

• Žiaci našej školy aj tento rok spestrili jesennú výzdobu školy svojimi nápaditými tekvicami. Nádherné vyrezané tekvice zabralo autorom určite množstvo času, no výsledok bol úžasný. Malé, veľké, okaté, zubaté, farebne dotvorené. Vďaka kreatívnosti našich žiakov si môžete vychutnať atmosféru jesenných dní na Bojnickom zámku, kde práce našich žiakov budú vystavené a rozžiaria nádvorie a interiér.

• Rozšantená pani jeseň v MŠ

• Aj tento rok bola pestrofarebná jeseň bohatá na množstvo plodov, vitamínov, zážitkov a dojmov získaných z prírody. Naša materská škola spoločne s rodičmi a deťmi pripravila jesenné tvorivé dielne. Rodičia spolu s deťmi vyrábali rôzne výrobky. Na záver urobili spoločne jesennú výstavu.

• Šarkaniáda v ŠKD

• V stredu 10.10. sa na oblohe nad školským ihriskom odohrávalo farebné divadlo. To si deti zo školského klubu púšťali šarkany. Vietor nám síce neprial, nedali sme sa však odradiť a nahradili sme ho behom. A tak vzlietli všetky šarkany.

• Skrátené vyučovanie z dôvodu zvýšenej chorobnosti

• Z dôvodu zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia v čase od 25.10. 2018 /štvrtok/ do 26.10. 2018 /piatok/ škola skracuje vyučovacie hodiny zo 45 minút na 35 minút.

Na základe uvedeného škola v tomto čase ruší aj všetky záujmové krúžky a mimoškolské aktivity. ŠKD funguje do 16:00 ako vždy.

• Tretiaci a štvrtáci v divadle

• Vo štvrtok 11. októbra sa naši tretiaci a štvrtáci vybrali do Divadla JGT vo Zvolene, aby si tam pozreli predstavenie Polepetko. Príbeh o mladom Polepetkovi, čo popletie takmer všetko, malých divákov zaujal, no najmä rozosmial a pobavil. Nadšene opravovali Polepetkove skomolené slová, počúvali chytľavé pesničky a tlieskali po každej vtipnej scénke. Úžasné herecké i spevácke výkony účinkujúcich na záver deti ocenili veľkým potleskom a spokojní sa v dobrej nálade vrátili späť do školy.

• Riaditeľské voľno

• Na základe §150  ods. 5 zákona č, 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytujem z prevádzkových a organizačných dôvodov voľno z vyučovania pre žiakov ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch-Brezanoch dňa 29.10.2018 /1 deň/.

PaedDr. Dušan Schut

• Výstava hydiny a drobného vtáctva MŠ

• Dňa 05.10.2018 sa v našej obci konala výstava domácej hydiny a drobného vtáctva. Bolo pekné počasie, tak sme sa s deťmi boli na tejto výstave pozrieť. Deťom sa veľmi páčilo. Videli sme tam sliepky, kohúty, zajace, vtáčiky, husi a iné zvieratá. Deti si obohatili svoje poznatky  o zvieratách.

• Výstava zvierat

• Dňa 05.10.2018 žiaci 1. stupňa navštívili Hornonitriansku výstavu drobných zvierat, hydiny a papagájov v Nedožeroch-Brezanoch.

• Futbal

• V piatok 5.10. 2018 sme sa zúčastnili s našim výberom žiakov U 12 obvodného kola, turnaja pod názvom Malý futbal mladších žiakov ZŠ - Školský pohár Slovenskej sporiteľne. Obvodného kola sa okrem nás zúčastnili výbery zo ZŠ Bojnice, Nitrianske Pravno, Koš, a domácej Kanianky.

Výberu sa nedarilo podľa našich predstáv. Hoci sme dokázali veľa gólov dať, veľa sme ich aj inkasovali. Pozitívum bolo krásne počasie, dostatok herných príležitostí ako aj fakt, že sme sa vrátili všetci zdraví späť.

Našu školu reprezentovali: Dominik Kmeť, Róbert Rusnák, Jakub Pekár, Lukas Palesch, Filip Maurer, Matúš Mikulášik, Jakub Hajdušek, Juraj Mrázik, Timo Velický, Michal Rozenberg.