• Informácia o poskytnutí voľna pre žiakov ZŠ

• Riaditeľstvo  ZŠ s  MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch – Brezanoch  na  základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje z prevádzkových a organizačných dôvodov voľno z vyučovania pre žiakov 4., 5., 6., 7. a  8. ročníka ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch- Brezanoch dňa  3.4. 2019  /streda/.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Slávik Slovenska 2019

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do celoštátnej speváckej súťaže v interpretácii ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA. Základné - školské kolo sa uskutočnilo v stredu 27. marca 2019. Súťaže sa zúčastnilo 16 spevákov, ktorí si vyberali piesne z rôznych regiónov Slovenska. Tešíme sa, že máme na škole naozaj spevácke talenty!

Výsledky školského kola:

I.kategória  1. – 3. ročník (7 súťažiacich)

1. miesto   Karolína Kmecová, 2.B
            2. miesto   Zuzana Djokičová, 3. A
            3. miesto   Hana Djokičová, 1.B

Timotej Ďurdina, 1.A

II. kategória 4. – 6. ročník (7 súťažiacich)

1. miesto  Vanessa Lacenová, 5. A
            2. miesto  Natália Šimová, 5.A
            3. miesto  Tomáš Mokrý,  4. A

III. kategória 7. – 9. ročník (2 súťažiace)

1. Sandra Hudeková, 7.A
            2. Veronika Lenhartová, 8.A

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka, a postupujúcim želáme veľa zdaru.

• Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

• V piatok 22.3.2019 sa naši siedmaci a ôsmaci zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku s názvom „The Onlines“. Inscenácia priniesla aktuálnu tému komunikácie na sociálnych sieťach a uprednostňovania virtuálneho priestoru. Okrem silného a vážneho odkazu hra obsahovala aj mnoho vtipných momentov a známe hudobné ukážky. Herci rozprávali zrozumiteľnou angličtinou, zazneli anglické frázy z reálneho života. Všetci sme si z predstavenia odniesli iba príjemné pocity, pozitívne zážitky, no najmä výzvu uvažovať nad svetmi „online“ a „offline“.

• Matematická súťaž KLOKAN

• Dňa 21. 3. 2019 sa na našej škole uskutočnila matematická súťaž KLOKAN. Zapojili sa do nej žiaci 1. a 2. stupňa, dokonca si mohli zmerať svoje sily v matematike a logickom myslení aj naši najmenší prváci. Možnosť súťažiť si vyskúšalo až  19 prvákov ! Tešíme sa na výsledky 10. 4. 2019.

• Otvorená hodina

• Dňa 19.3.2019 a 20.3.2019 sa uskutočnili otvorené hodiny pre predškolákov z MŠ Nedožery-Brezany a MŠ Pravenec. Naši prváci ukázali predškolákom, čo sa naučili. Predviedli  im ako vedia pekne čítať a písať a rýchlo počítať náročné príklady. Taktiež predškoláci mali možnosť zapojiť sa do vyučovania a ukázať školákom akí sú šikovní.  Takže tešíme sa na vás budúci prváci!

• Fyzikálna olympiáda

• Dňa 13.3.2019 sme sa zúčastnili okresného kola. Našu školu reprezentovali žiaci:

VII.A tiedy Adam Hutár a Natanael Šebest v kategórii G obsadili 1. miesto

VIII. A triedy Maroš Jankovič, Tomáš Gatial v kategórii F

IX.A triedy Samuel Blahovský -1. miesto v kategórii E

Marek Mečiar -2. miesto v kategórii E

Žiaci z IX.A triedy postúpili do krajského kola, Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Čitateľský maratón

• Dňa 13.03.2019 sa na našej škole konalo otvorenie "Čitateľského maratónu", ktorého súčasťou bolo i krátke vtipné dramatické predstavenie 4.B triedy.

Čitateľský maratón  bude trvať dva týždne, počas ktorých si každá trieda prečíta knihu s určenou tematikou, ktorou je tento rok ŠKOLA. Tú následne každý žiak spracuje do výtvarného prevedenia.

O dva týždne sa znovu stretneme a vzniknuté výtvarné diela si odprezentujeme.

• Pracovné vyučovanie v III.A

• Žiaci 3. A si na hodine pracovného vyučovania vyskúšali prípravu jednoduchých nátierok, ktoré potom aj ochutnali. Zároveň si deti zopakovali, ktoré potraviny sú zdravé a ktorým by sme sa mali radšej vyhnúť.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 27.2.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 65. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci sa tu mali možnosť predviesť v prednese poézie i prózy. Do súťaže sa zapojili ročníky 1. aj 2. stupňa. Výsledky jednotlivých kategórií sú nasledovné:

I.      KATEGÓRIA (2. – 4. roč.)

1.     miesto – Zuzana Djokičová 3.A

2.     miesto – Adam Blahovský 3.B

3.     miesto – Nina Čaprnková 2.A

1.     miesto – Nella Engelhardtová 3.A

2.     miesto – Petra Šimová 2.B

3.     miesto – Zuzana Majzlanová 3.B

II.      KATEGÓRIA (5. – 6. roč.)

1.     miesto – Kristína Svetláková 6.B

2.     miesto – Silvia Rišová 5.A

3.     miesto – Lucia Pusztaiová 6.A

1.     miesto – Sabina Lehotská 6.B

2.     miesto – Sára Pistová 5.A

3.     miesto – Barbora Miháliková 6.A

III.  KATEGÓRIA (7. – 9. roč)

1.     miesto – Lucia Svetláková 9.A

2.     miesto – Mária Šuňová 8.A

3.     miesto – Juraj Lubik 8.A

1.     miesto – Dávid Nikmon 8.A

2.     miesto – Viktória Baranová 7.A

3.     miesto – Simona Mokrá 7.A

Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom 1.miest prajeme veľa šťastia pri reprezentovaní našej školy na okresnom kole súťaže.