• Pozdravy osamelým

• Veríme, že vianočné pozdravy roznesené v týchto dňoch prostredníctvom nášho žiackeho parlamentu, potešia osamelých ľudí v Nedožeroch-Brezanoch, v Pravenci a v Poluvsi.

• Vianočná pošta v ŠKD

• Vo vianočnom čase sa deti v ŠKD rozhodli urobiť radosť svojím kamarátom v Nitre, Lazanoch a Českej Lípe. Vyrobili pre nich krásne pozdravy a malé darčeky. Netrpezlivo čakali na poštu od nich. Aké bolo ich prekvapenie a radosť  v očiach, keď otvorili obálky a našli si tam milé darčeky od svojich rovesníkov.

• Čítanie pri stromčeku

• Deviataci si pred prázdninami čítali pri stromčeku a vianočnej hudbe anglický časopis GATE a po ňom na technike upiekli chutnú pizzu

• Zdobenie medovníčkov v ŠKD

• Už tradične si deti z ŠKD s veľkou fantáziou vyzdobili medovníčky, ktoré im napiekli p. vychovávateľky. Krásne medovníčky, ktoré rozvoňali triedu, si zobrali deti domov. Deti sa tešili, ako skončia v ich bruškách.

• Vaša podpora našich Vianočných trhov

• Ďakujeme všetkým, ktorí sa aj v tomto roku podieľali na organizácii, výrobe a samotnej realizácii Vianočných trhov. Vďaka účasti a podpore, sa nám podarilo získať 930 Eur na činnosti a akcie nášho žiackeho parlamentu. Veľká vďaka!

• Prečo máme MsP?

• Žiaci 1. A a 1. B triedy sa zúčastnili besedy na tému "Prečo máme Mestskú políciu?" Pán kpt. Mgr. Vít Zajac z Prievidze deťom porozprával o tom, prečo máme mestskú políciu a čo presne robia.  Deti boli  nadšené a niektoré si dokonca vyskúšali aj putá. Mali možnosť vidieť výzbroj a výstroj mestského policajta. Poučil ich ako sa majú starať o svoju bezpečnosť. Na záver dostali všetci nálepky mestskej polície a reflexné pásiky pre bezpečnosť. Ďakujeme Mestskej polícii z Prievidze, nášho okresného mesta, za ochotu a spoluprácu, a tešíme sa na ďalšie skvelé zážitky niekedy v budúcnosti.

• Tvorivé dielničky v ŠKD

• Deti v ŠKD sa tiež chystajú na najkrajšie sviatky v roku.

Svoju predstavivosť a kreativitu využili pri výrobe vianočných aranžmánov, vytvorili si aj krásne betlehemy a ozdoby na stromček. Dievčence si šitím sukničiek pre baletky preverili svoju šikovnosť.

Všetci sa už veľmi tešia na Vianoce .

• Vianočné trhy - pozvánka

• Srdečne Vás všetkých pozývame na naše každoročné Vianočné trhy. Už v tento piatok. Príďte podporiť snahu našich detí a vyučujúcich, a možno si aj vybrať niečo pekné ku Vianociam. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Hodina angličtiny

• Deviataci na hodinách angličtiny v praxi hovorili o rôznych povolaniach, záľubách, svojich plánoch do budúcnosti, písali svoj životopis a pripravovali sa na možný pohovor. Aj tieto skúsenosti im môžu byť čoskoro užitočné.

• Hodina dejepisu

• Na hodine dejepisu deti prebrali staroveký Egypt. Vyskúšali si postaviť pyramídu, mumifikácia sa podarila len jednej skupine a je vidieť ako vyzerá dobrá spolupráca a nie veľmi dobrá spolupráca. Opakovanie deti mali pomocou hry milionár.

• Snehuliaci

• Kde sa vzal, tu sa vzal,

na dvore nám zrazu stál.

Čiapku sivú, hlavu krivú.

Čože je to za panák?

Zasmiali sa všetky deti:

"Jáj, veď je to snehuliak!"

• Zábavno-súťažná hra na hodine angličtiny

• Naši šikovní ôsmaci sa inšpirovali vedomostnými súťažami z televízie a pre spolužiakov si pripravili zábavný kvíz v štýle Kolesa šťastia. Nechýbali rekvizity, moderátor, porota, súťažiaci, publikum, povzbudzovanie, koleso na vytáčanie a samozrejme časomiera, keďže išlo o súťaž. Žiaci sa zabavili, komunikovali v angličtine a z hodiny si odniesli dobrú náladu a pozitívne emócie, no a niektorí aj pocit víťazstva.

• Ypsilon – slovina je hra!

• 7.12.2023 sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže zo slovenského jazyka: Ypsilon- slovina je hra 2023/24. Z našej školy sa do súťaže prihlásilo 23 žiakov, ktorí súťažili v kategóriách Y4, 6,7,8,9. Riešili testy s rôznym stupňom obtiažnosti z čitateľskej gramotnosti, vedomostí zo slovenskej gramatiky a samozrejme aj logiky.

Netrpezlivo budeme čakať na výsledky súťaže.

• Pošta z Francúzska

• Žiačky z 5.A dostali vianočnú poštu od partnerskej školy vo Francúzsku. Pre zaujímavosť, je to malá škola zameraná na vyučovanie v anglickom jazyku, kde učia len štyria učitelia.

• Interaktívna výstava Malý princ v Bratislave

• Žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa zúčastnili interaktívnej výstavy Malý princ v Bratislave. Videli prepracované výtvarné diela Elišky Podzimkovej, ktoré sa vďaka našim smart zariadeniam premenili na unikátne krátke videá. Popri výstave žiaci videli aj historické centrum Starého mesta a jeho dominanty. Ako bonus na Hviezdoslavovom námestí mohli vidieť tradičné vianočné trhy.

• Dejepisná olympiáda

• V školskom kole dejepisnej olympiády, ktorá sa uskutočnila 23.11. máme úspešných riešiteľov v kategóriách:

Kat. D: Michal Dvorský   Kat D: Šimon Mathias Zábojník.

Kat. C: Alex Matiaško.

Kat. F: Hana Djokičová   Kat F: Andrej Liktor.

Úspešným riešiteľom gratulujeme a tešíme sa z postupu do okresného kola.