Ul. družby 339/2
    Nedožery - Brezany

zsnb@centrum.sk

Odhlasovanie zo stravy

Odhlasovanie detí zo stravy je možné na telefónnom čísle

Časový rozvrh hodín a prestávok

1. hodina – 8,00 – 8,45         prestávka 10 minút

2. hodina – 8,55 – 9,40         prestávka 20 minút

3. hodina – 10,00 – 10,45      prestávka 10 minút

4. hodina -  10,55 – 11,40      prestávka 10 minút

5. hodina -  11,50 – 12,35      prestávka 10 minút

6. hodina – 12,45 – 13,30      prestávka 30 minút

7. hodina -  14,00 – 14,40

8. hodina -  14,45 – 15,25

Termíny školských prázdnin v školskom roku 2017/2018

Pomôžme

Vrchnáčiky môžete nosiť do školy každý deň. Teraz zbierame na vozík.

Počet návštev

Vitajte na stránke našej školy

• Riaditeľstvo  ZŠ s  MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch – Brezanoch  na  základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje z prevádzkových a organizačných dôvodov /prerušenie distribúcie elektriny/ voľno z vyučovania pre žiakov ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch- Brezanoch dňa 18. 10. 2017 /streda/.

PaedDr. Dušan Schut, riaditeľ školy

• Medzi typické jesenné činnosti s deťmi patrí aj tvorenie z gaštanov. Deti si ako námet pre tvorenie vybrali smajlíkov, ktoré sa snažili čo najvernejšie napodobniť.

• A máme víťazov...

Súťažilo sa v troch kategóriach:

KOŠÍKY

1. miesto: Chiara Marianna Lehotská, Veronika Miháliková, Natália Mazániková z IX. A

2. miesto: Daniel Oršula z II. A

3. miesto: Simona Mokrá zo VI. A

Vanessa Michelle Gandelová z II. B

4. miesto: Adam Humaj z V. A

Nina Čaprnková z I. A

JABLKÁ

1. miesto: Eliška Žillová z IX. A

Hana Mócová z III. A

2. miesto: Dominik Kmeť z V. B

3. miesto: Linda Šimová z V. B

• V rámci týždňa zdravej výživy dňa 12. 10. školský parlament zorganizoval výstavu ovocia a zeleniny. Deti priniesli rôzne jabĺčka, rôzne druhy zeleniny a nechýbali ani ovocné a zeleninové košíky. Celá škola hlasovala a čoskoro sa dozviete výsledky.

• Dňa 10.10. sa uskutočnil na našej škole koncert ECO H2O tour. Žiaci si odniesli nezabudnuteľné zážitky z hodinového interaktívneho programu, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Na záver deti potešila aj autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka. Získali sme tiež kufrík mladého ekológa, ktorý obsahuje 31 ilustrovaných kľúčov na určovanie fauny a flóry.

• V tomto mesiaci sa v priestoroch našej telocvične uskutočnilo obvodné finále žiakov a žiačok v bedmintone. Za účasti žiakov a žiačok zo ZŠ Nitrianske Rudno, ZŠ Koš, ZŠ Valaská Belá a našich reprezentantov sa zohralo viacero vynikajúcich zápasov. Naše družstvá v zložení Barbora Medová, Eliška Žillová a Rastislav Kubovič spolu s Marekom Mečiarom, podali výkony na hranici možností.

Z víťazstva a postupu sa tentokrát tešili žiaci z Nitrianskeho Rudna a žiačky z Valaskej Belej.

• Toho dňa bolo typické, jesenné, sychravé počasie. Aj napriek tomu sme sa vybrali s pani učiteľkami zbierať jesenné vitamíny - šípky. Vysvetlili nám, prečo sú šípky zdravé. Dozvedeli sme sa, kde rastú a ako sa zbierajú. Pani učiteľky nám povedali, ako sa pripravuje čajík.  Usušíme ich a v zime ich zalejeme horúcou vodou, precedíme a čajík máme pripravený. Nepotrebujeme ani citrónik, lebo šípky obsahujú veľa vitamínu C. Teta kuchárka nám sľúbila, že nám v zime navarí chutný čajík.

Ul. družby 339/2
    Nedožery - Brezany