Navigácia

 • Basketbal: Majstrovstvá obvodu

  Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili Majstrovstiev nášho obvodu v basketbale žiakov.

  Na našej škole je to populárny šport, predovšetkým u starších žiakov. No a tí rozhodne nesklamali.

  Spomedzi  zúčastnených škôl – Bojnice, Kanianka, Nitrianske Rudno, Koš a Nedožery-Brezany. sa naše družstvo umiestnilo na 3. mieste. No kľudne sme mohli pomýšľať i na postup, pretože hra a pohľadný basketbal z našej strany bol ozdobou turnaja. Hoci favorit, družstvo z Bojníc v ktorom hrali i hráči Prievidze, bolo skutočne veľmi silné. Početnosť streľby z našej strany v jednotlivých zápasoch bola dobrá, efektivita ale slabá. A to bolo rozhodujúce. I tak ďakujeme týmto žiakom: Marco Valchovník, Marko Leitman, Patrik Kopedák, Patrik Žilla, Igor Zbiňovec, Marek Mečiar, Timotej Oršula, Adam Gross.

 • Športom pre Červené stužky – boli sme ocenení

  Naša škola sa zapojila do celosvetového dňa boja proti HIV a AIDS. V rámci tejto účasti sa naše športové dopoludnie tešilo hojnej účasti žiakov ako i pedagógov. Ako odmenu sme popri zábavnom zápolení získali i diplom a vecné ceny – kalendár a informačné letáky od garantov tejto akcie konanej pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie, Ministerstva školstva SR, mesta Žilina a Gymnázia Sv. Františka z Assisi v Žiline. Toto ocenenie je o to hodnotnejšie, že sa ho zúčastnilo množstvo škôl z celej SR.

  Viac informácii na stránke: www.cervenestuzky.sk

 • Mikuláš ZŠ


  Mikuláš neobišiel ani našu školu a odmenil všetky poslušné deti. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť na fotografiách.

 • Mikuláš MŠ

  V pondelok 4. 12. 2017 sme sa s deťmi  vybrali do Prievidze .  V Dome kultúry sme si pozreli krásnu rozprávku, Poklady vláčikového piráta . Po skončení sa deťom rozžiarili očka lebo konečne prišiel ich očakávaný Mikuláš s anjelom. Všetkým deťom postupne rozdal balíčky a deti mu za to zaspievali pesničku. Po skončení sme sa šťastlivo vrátili späť do MŠ.

 • Všetkovedko


  Aj tento školský rok sa všetky zvedavé deti, ktoré chcú spoznať svet zapojili do súťaže Všetkovedko. O titul „najmúdrejšieho medzi najbystrejšími“ súťažili naši druháci, tretiaci, štvrtáci aj piataci. A bolo ich veru neúrekom.  Až 46 žiakov ! 

  Súťaž obsahovala otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli - vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, informatická výchova, ale aj hudobná a výtvarná výchova.

  Tešíme sa na vyhodnotenie súťaže 21. 12. 2017.

 • Návšteva z bielej periny

  Deti z ŠKD preukázali veľkú fantáziu. S príchodom prvého snehu na náš školský dvor zavítali v podobe snehuliakov Marek Hamšík, svadobná nevesta so ženíchom a krásna modelka spolu so svojim bodyguardom. Najmenší prváčikovia nezabudli ani na celú rodinu pána snehuliaka.

 • Expert geniality show

  30. 11. 2017. Prešiel rok a máme tu opäť súťaž Expert geniality show, v ktorej súťažia žiaci v rôznych kategóriach z rôznych predmetov. Už teraz sa tešíme na výsledky.

 • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka

  29.11.2017 sa uskutočnilo v CVČ v Prievidzi okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Našu školu reprezentovala žiačka IX.A triedy BARBORA  MEDOVÁ, ktorá sa umiestnila na vynikajúcom 1.mieste. Gratulujeme a želáme veľa úspechov v krajskom kole. Výsledky olympiády sú zverejnené na :

  http://www.cvcpd.sk/sutaze-a-olympiady-2017/2018.html

 • Pasovanie prvákov

  Dňa 27. 11. 2017 sa v priestoroch našej školy ozýval detský smiech i spev. Naši najmenší prváci boli slávnostne pasovaní za žiakov.   Najskôr sa deťom prihovoril pán riaditeľ a potom už žiaci plnili rôzne úlohy, mnohé aj veselé. Veď čo najrýchlejšie si zbaliť všetky potrebné veci do aktovky je veru riadna fuška! Po splnení všetkých úloh a zložení slávnostného sľubu  ich kráľ slávnostne pasoval a prijal medzi žiakov našej  školy. Za odmenu si domov žiaci  odniesli darčeky a pamätné listy. Naši prváci potom ukázali svoju šikovnosť a predviedli sa peknými básňami, pesničkami, ale i tancom.

  A my už teraz vieme, že to budú šikovní žiaci.

 • Kreativita bez hraníc

  Medzi obľúbenú činnosť detí v školskom klube patrí vyfarbovanie relaxačných maľovaniek. Zapojili sme sa do súťaže v ich vyfarbovaní. Podmienkou bolo poslať jednu maľovanku p. vychovávateľky a jednu žiacku. Deti si spomedzi seba hlasovaním vybrali maľovanku Silvinky Rišovej. Naše maľovanky súťažnú porotu zaujali natoľko, že boli odmenené cenami na ďalšie tvorivé dni v ŠKD.

 • Spoločenstvo stromov

  ekovýchovná súťaž organizácie Strom života

  Aj tento rok  sa žiaci VIII. A zúčastnili súťaže Spoločenstvo stromov. Žiaci riešili rôzne úlohy, skúmali a bádali všetko ohľadom stromov. Nakoniec sme ešte zorganizovali aj zber papiera. Za to všetko získali ôsmaci diplom uznania poroty. Gratulujeme!

 • Školské kolo biologickej a geografickej olympiády

  Dňa 15. novembra  sa na našej škole uskutočnilo školské kolo  biologickej a geografickej olympiády.  Súťažilo sa v nasledovných  kategóriách – 5. ročník biológia, 5. ročník geografia, 6. – 7. ročník biológia a 6. - 7. ročník geografia. Školského kola sa zúčastnili žiaci, ktorí nabrali odvahu  a nebáli sa ukázať ako vedia využiť  svoje vedomosti, aby sa stali tými najlepšími. Ďakujeme všetkým zúčastneným, výsledky sa dozvedia čoskoro. 

 • Exkurzia IX.A


  Dňa 8.11.2017 sa trieda IX.A zúčastnila zaujímavej a inšpiratívnej exkurzie vo firme ContiTech Vibration Control Slovakia s.r.o. v Dolných Vesteniciach. Ochotní zamestnanci našim deviatakom najprv firmu v krátkej prednáške a prezentácii predstavili v školiacom centre. Potom žiaci absolvovali školenie o bezpečnosti a následne už začala prehliadka vývojového strediska a výrobných hál. Žiaci tak mali príležitosť pozrieť si gumárenskú výrobu v praxi, spoznať rôzne pracoviská a stroje, rozprávať sa s pracovníkmi spoločnosti. Nečakaným záverom exkurzie bolo stretnutie s pani riaditeľkou firmy, ktorá sa našim žiakom prihovorila a urobila si s nimi spoločnú fotografiu. Všetci si odniesli z tejto vydarenej akcie nové poznatky a možno povedať, že táto časť vyučovania bola strávená naozaj užitočne a zaujímavo.

 • Zdravá výživa

  8. 11. žiaci 3. a 6. ročníka sa zúčastnili tvorivej aktivity k zdravej výžive.

  Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda.  Dozvedeli sa aká je v detskom veku  vyvážená strava veľmi dôležitá. Potrebný je dostatok: - vitamínov a minerálov, - bielkovín- vlákniny.  Strava musí byť z časti zastúpená i tukmi, pomáhajú totiž dopravovať vitamíny v krvi. K zdravej strave nepatrí veľa mastného, sladkého a veľa soli. Často zabúdame aj na mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú v období rastu nevyhnutné. 

  Samozrejmosťou by malo byť aj dodržiavanie týchto zásad: 

  Nepiť! 

  Nefajčiť! 

  Nedrogovať! 

  Vyhýbať sa stresu! 

  Nezabúdať na pohyb a výdatný spánok! 

 • Dňa 3.11.2017 sa uskutočnil na našej škole športový turnaj v prehadzovanej v rámci kampane boja proti AIDS - ČERVENÉ STUŽKY. Súťažili žiaci piateho až deviateho ročníka. Do finále postúpili šiestaci a deviataci. Zápas bol napínavý do poslednej sekundy a nakoniec vyhrali deviataci. Tí potom hrali proti učiteľom. Učitelia sa nedali a nakoniec vyhrali. Všetci spoločne sme sa zabavili a zašportovali sme si. Tešíme sa na ďalšie spoločné podujatie.

 • Dňa 25.10. 2017 navštívili žiaci 3. a 4. ročníka Divadlo A. Bagara v Nitre. S nadšením sledovali  príbeh statočného FERDA MRAVCA v dramatizácii Jakuba Nvotu. Deti mali možnosť vidieť, aký  zázračný a zaujímavý svet je na obyčajnej lúke. Ferdo Mravec je hrdina, ktorého sláva obletela nielen rodnú lúku, ale doslova celý svet!

 • Celá škola hlasovala a máme víťazov:

  1. miesto: Timea Šinková z IX. A

  2. miesto: Patrik Budinský z III. A

  3. miesto: Marek Ondrisek z IX. A

 • Napísali o nás...

  Naša škola nedávno robila zaujímavé akcie, ktoré sa dostali aj do Hornonitrianskych novín MY. Článok napísala Lucia Svetláková z VIII. A.

 • Aj tento rok bola pestrofarebná jeseň bohatá na množstvo plodov, vitamínov, zážitkov a dojmov získaných z prírody. Naša materská škola spoločne s rodičmi a deťmi pripravila jesenné tvorivé dielne. Rodičia spolu s deťmi vyrábali rôzne výrobky. Na záver urobili spoločne jesennú výstavu. Ďakujeme.

 • 16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy, pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Preto sme si tento deň pripravili aj u nás v MŠ rôzne aktivity na tému zdravá výživa. Na záver sme si všetci pochutnali na rôznych ovocných šalátoch, ktoré sme si spoločne s deťmi pripravili.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vavrinca Benedikta Nedožery - Brezany
  Ul. družby 339/2
  Nedožery - Brezany
  972 12
 • 046/5485130
  046/5485081

  zsnb@centrum.sk

Fotogaléria