Navigácia

 • Testovanie 9 - 2018

  Dňa 2.5.2018 boli našej škole doručené výsledky Celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka. Naši žiaci nesklamali a svojimi vedomosťami robia dobré meno našej škole. Gratulujeme!

  Matematika

  Priemerná úspešnosť školy: 64,8 %

  Priemerná úspešnosť v SR - národný priemer: 55,9 %

  Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 8,9 %

  Slovenský jazyk a literatúra

  Priemerná úspešnosť školy: 67,2 %

  Priemerná úspešnosť v SR - národný priemer: 63,0 %

  Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 4,2 %

 • Športové dopoludnie v MŠ

  18.6. sa žiaci1, ročníka zúčastnili športového dopoludnia v materskej škole. Naši prváci spolu strávili pekné chvíľky s budúcimi školákmi v športovom areáli materskej školy. Spolu si zahrali futbal, cvičili na preliezačkách a stavali hrady z piesku.

 • Školský výlet IX.A

  Dňa 1.6.2018 si deviataci užili posledný spoločný výlet na Gazdovskom dvore v Turčianskych Kľačanoch pri Vrútkach. Na salaši nás srdečne privítali a zaujímavo nám priblížili históriu salašníctva. Boli sme priamo pri výrobe syra z ovčieho mlieka, vyskúšali sme si dojenie kozy a absolvovali prehliadku dvora s hospodárskymi zvieratami. Najviac sme sa zabavili na netradičnom obyvateľovi dvora – lame Štefan. Po dobrom obede a olovrante sme sa spokojní a vďační vrátili domov.

 • Školský výlet IV.A a IV.B do Atlantis centra v Leviciach

  Učenie zábavou a zábava hrou, takto možno nazvať našu návštevu zábavného centra Atlantis v Leviciach 30. mája 2018.                  
  Nové poznatky z fyziky sme mali   možnosť získať vďaka  rozličným pomôckam, ktoré sa v tomto centre nachádzajú, ba ani Tutanchámon už nie je pre nás  len ťažké slovo, ale  omnoho viac. Keďže  sme  sa sem  prišli  nielen  poučiť,  ale aj zabaviť, v ďalších priestoroch sme sa  mohli vyhrať do sýtosti. Vyskúšali sme si množstvo zaujímavých hier, vynálezov, hlavolamov a záhad. No najviac sme sa zabavili  v  bublinovom  kráľovstve.  Robiť  veľké  bubliny,  do ktorej  sa  zmestí niekoľko  žiakov , sa  nepodarí  každý deň. Všetci  sme  si  prišli na svoje  pri  9D simulátoroch, kde sme interaktívne prežívali virtuálnu realitu.V obchodíku sme si   kúpili   rôzne  zábavné  suveníry.  V  zábavnom   centre   sme  prežili   pekné dopoludnie.

 • Športová olympiáda v Kanianke - MŠ

  Naša materská škola sa 23.5.2018  zúčastnila športovej olympiády materských škôl , ktorá sa konala v materskej škole Kanianka. Nášmu olympionikovi Matúšovi Reginovi sa darilo v skoku do diaľky – kde získal 1. miesto. Strávený deň plný zážitkov, radosť so športovania ,z dosiahnutia svojho najlepšieho športového výkonu bolo vidieť na tvárach všetkých zúčastnených. Nášmu víťazovi gratulujeme.

 • Lesná pedagogička v MŠ

  Dňa 22.5.2018 navštívila našu Materskú školu lesná pedagogička Ing. Mariana Čavojová. Deti sa oboznámili o živote v lese ,čo do lesa patrí a čo nepatrí. Prostredníctvom hry si deti  preskúšali svoje poznatky o lesných zvieratách, hmyze a stromoch.

  Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, aby sme si overili nové poznatky a zážitky z lesa.

 • Divadelné predstavenie v Žiline

  Dňa 22.5.2018 sa žiaci 8. a 9.ročníka zúčastnili v Mestskom divadle Žilina divadelného predstavenia pod názvom Anna Franková. Táto prirodzená i intímna výpoveď dospievajúceho dievčaťa ukrývajúceho sa počas druhej svetovej vojny, by sa mala stať výstrahou proti narastajúcej neznášanlivosti, nenávisti a rasizmu.

 • Hasiči v MŠ

  Členovia dobrovoľného hasičského  zboru v našej obci nám dňa 21.5.2018 veľmi ochotne predviedli hasičské auto a techniku akú používajú pri hasení požiaru ale aj na rôznych hasičských súťažiach. Na záver si deti prezreli hasičské auto.

  Týmto ďakujeme našim dobrovoľným hasičom za ochotu.

 • Ročníkové kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Dňa 21.5.2018 sme na našej škole usporiadali školské kolo Olympiády v anglickom jazyku medzi žiakmi 4. ročníka s cieľom zistiť a porovnať jazykovú úroveň našich malých angličtinárov.

  Dvanásť žiakov 4.A triedy a rovnaký počet žiakov 4. B triedy si porovnalo svoju jazykovú zdatnosť v úlohách, ktoré kopírovali učivo daného ročníka ako aj v úlohách, ktoré boli málinko náročnejšie.

  Iba dva body rozhodli o víťazstve 4.A triedy, čo svedčí o vyrovnanosti vedomostí oboch skupín. Gratulujeme.

 • Deň vyučovania v prírode 2018

  Dňa 17. mája 2018 sa uskutočnil po celom svete Deň vyučovania v prírode. Napriek zlému počasiu sa tohto dňa zúčastnili aj naši šiestaci, ktorý vonku v rámci Fyziky odhadovali vzdialenosť.

 • Anjelské hry v MŠ

  V našej  MŠ  sa dňa 15.05.2018 uskutočnili Anjelské hry. Rodičia spolu s deťmi vytvárali rôzne aktivity, ktoré  si pre rodičov a deti pripravili pani  učiteľky. Bol to pre nás všetkých veľmi obohacujúci deň.

 • Svetový deň mlieka v MŠ

  Rôznymi zaujímavými aktivitami, ktoré prebiehali od rána sme si pripomenuli Svetový deň mlieka.

  Deti v triedach tvorili plagát kravičky s tematikou zdravá výživa

  z mlieka. Oboznámili sa so zvieratkami, ktoré nám dávajú mlieko a spoločne určovali, aké produkty sa z mlieka vyrábajú.

 • Atletika

  Naša škola sa aj v tomto roku zúčastnila na Majstrovstvách okresu v atletike. V kombinácii bodov z behov, skokov, hodov, vrhov  sa družstvo žiakov umiestnilo na 15. mieste zo zúčastnených 22 škôl nášho okresu. Družstvo žiačok obsadilo miesto v strede štartového poľa a to 11. miesto z 20 zúčastnených škôl. V individuálnych výsledkoch sa nám tento rok nepodarilo získať pomyselné medailové umiestnenie. Našim žiakom a žiačkam ďakujeme za snahu, úsilie a predovšetkým chuť reprezentovať školu.

 • Účasť na súdnom pojednávaní

  Raz vidieť je lepšie ako sto krát počuť. V tomto duchu sa naši žiaci 9. ročníka zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Prievidzi. Mali možnosť nielen vidieť, že televízna realita súdnej siene má ďaleko od reality skutočnej, ale i možnosť položiť otázky sudcovi, prokurátorovi, obhajcovi.

  Taktiež vidieť predvedenie obžalovaného na súd policajnou eskortou, či zažiť odročenie pojednávania. A to všetko v jeden deň na jednom mieste.

 • Ukončenie futbalového krúžku

  http://zsnb.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=600

  Na 1. mája sa konal rozlúčkový zápas medzi deťmi s futbalového krúžku a ich rodičmi. Deti si odniesli diplom za úspešné absolvovanie futbalového krúžku. Zahrali si proti svojim ockom aj mamičkám, pričom zápas sa skončil 10:10. Najlepšou strelkyňou sa stala prekvapivo jedna z mamičiek, ktorá si za svoj výkon odniesla aj odmenu.  Rodičia prežili krásne športovo strávené popoludnie, plné smiechu ich detí.

   

 • Stavanie Mája v ŠKD


  K slovenským tradíciam už neodmysliteľne patrí stavanie Mája. Jeden si postavili aj deti zo školského klubu na školskom dvore. Máj si ozdobili farebnými stužkami. Na pomoc pri stavaní si pozvali aj chlapcov z futbalového krúžku, ktorý spoločne s pánom školníkom Máj postavili. Deti si potom spoločne zaspievali a aj zatancovali.

 • Polícia v MŠ

  V utorok  17. 04. 2018 našu Materskú školu navštívili policajti. Najskôr ukázali deťom cvičenie zo služobnými psami, potom nám porozprávali čo všetko robia a aké používajú pomôcky pri výkone svojej práce, ktoré si deti mohli aj vyskúšať – vesty, putá, obušky a sadnúť si do policajného auta, poprezerať si ho a spustiť majáky.

 • Slávik Slovenska 2018

  Dňa 20.4. 2018 sa uskutočnilo v Prievidzi okresné kolo obľúbenej speváckej súťaže Slávik Slovenska.

  Našu školu reprezentovali dve žiačky, ktoré nesklamali a vybojovali veľmi pekné umiestnenia vo svojich kategóriách.

  2. kategória, žiaci 4. – 6. ročníka:  Vanesska Lacenová       1. miesto

  3. kategória, žiaci 7. – 9. ročníka: Veronika Lenhartová       2. miesto

  Dievčencom gratulujeme a Vanesske držíme palce v krajskom kole!

 • Rodný môj kraj

  Dňa 19.4. 2018 sa pre žiakov štvrtého ročníka konal vlastivedný kvíz pod názvom Rodný môj kraj. Žiaci 4.A a 4.B triedy si zasúťažili v týchto témach:

  Hrady a zámky Slovenska

  Krásy slovenskej prírody

  Náš región Horná Nitra

  Po úvodných prezentáciách a vyriešení zvedavých kvízových otázok, nastalo vyhodnotenie. Zistili sme, že znalosti skupín boli vyrovnané a všetky skupiny pracovali s najväčším nasadením, takže sa môžu tešiť na malú odmenu.

  Najväčšou odmenou nám však zostali poznatky o zaujímavých miestach, ktoré sme na Slovensku spoznali a hrdosť, že na takom malom kúsku zeme, ktorý nazývame naším rodným krajom, sa nachádza toľko krás.

 • Druháci súťažili

  Aj tento týždeň si naši druháci zopakovali učivo o bezpečnosti a ochrane zdravia, dôležité telefónne čísla na záchranné zložky a niektoré pravidlá cyklistu. Svoju šikovnosť ukázali v súťaži štyroch družstiev.  Zvíťazili tak všetky deti, ktoré mali chuť súťažiť a zaujímavou formou si zopakovať učivo z prvouky.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vavrinca Benedikta Nedožery - Brezany
  Ul. družby 339/2
  Nedožery - Brezany
  972 12
 • 046/5485130
  046/5485081

  zsnb@centrum.sk

Fotogaléria