• Simsalala MŠ

• Do našej materskej školy zavítala speváčka SIMSALALA s hudobno-zábavným programom. Zapojila deti do spevu, hry na detských hudobných nástrojoch a na koniec si spolu aj zatancovali.

• Rozprávkový zámok MŠ

• Tentokrát sme sa ocitli na Bojnickom  zámku v ríši štyroch rozprávok: Popoluška, Šípová Ruženka, Snehulienka a sedem trpaslíkov a na záver Kráska a zviera. Deti si odniesli krásny zážitok a hlavne si pripomenuli, že vždy sa musia slušne správať, lebo za slušné správanie si po každej rozprávke odniesli odmenu -  výtlačku na ruku.

• Rozlúčková opekačka ŠKD

• Koniec školského roka deti z ŠKD zavŕšili rozlúčkovou opekačkou. Čakali na nich rôzne športové ako aj vedomostné úlohy. Pochutili si na opečených špekačkách a spoločne sa zahrali. Strávili sme spolu veľmi pekné popoludnie plné zábavy a smiechu.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 22.6.2016 sa uskutočnila v 4.A triede Olympiáda v anglickom jazyku. Súťažili štyri trojčlenné družstvá v štyroch úlohách: -    čítanie s porozumením

-    pomenovanie obrázkov

-    poskladať vety zo slov

-    určovanie času

Pre lepší štart si všetci spoločne zaspievali pieseň The race. Súťaž bola zo začiatku vyrovnaná. Žiaci naozaj prejavili svoje poznatky a vedomosti veľmi dobre. Postupne s náročnejšími úlohami sa výsledky družstiev rozlišovali. Aj nesúťažiaci sa zapojili a odpovedali na otázky vyučujúcich. Atmosféra bola veľmi dobrá, nesúťažiaci držali palce svojim favoritom a povzbudzovali ich. V závere sme súťaž vyhodnotili, odovzdali diplomy a ukončili sme ju opäť spevom piesne On the farm.

1. miesto: Sandra Hudeková, Diana Šinková, David Kyselica
            2. miesto: Filip Maurer, Jozef Mokrý, Matúš Mikulášik
            3. miesto: Alexandra Svobodová, Matúš vrábel, Matúš Svetlák
            4. miesto: Martin Schnircz, Viktória Baranová, Simona Mokrá
        • Športové hry

• Naši prváci pozvali svojich budúcich spolužiakov - predškolákov z
            materskej školy do areálu základnej školy, aby si spoločne na ihrisku
            zašportovali.  Deti sa trošku spoznali a ukázali svoje schopnosti.
            Nadšenie a dobrá nálada nechýbali.

• Čitateľská súťaž v III.A

• V 3. A triede prebiehala od októbra do júna veľká čitateľská súťaž. Deti čítali knihy podľa vlastného výberu, po prečítaní priniesli do školy a porozprávali spolužiakom a pani učiteľke o čom čítali a čo sa im v knihe najviac páčilo.

A tu je vyhodnotenie súťaže. Najusilovnejšia čitateľka bola Hanka Mečiarová. Na 2. mieste sa umiestnil Jurko Mokrý.

K usilovným žiakom patrili: Hanka Gromová, Adamko Humaj, Janko Lubik, Karolínka Ležovičová a Janko Drabik.
            Veríme, že aj cez letné prázdniny si nezabudnú pribaliť do batoha dobrú knihu.

• Poďakovanie za 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí venovali 2% zo svojich daní v prospech rodičovského združenia pri našej základnej škole.

Ubezpečujeme Vás, že finančné prostriedky budú, tak ako po uplynulé roky, použité na ďalšie skvalitňovanie výchovy a vzdelávania na našej škole.

Ďakujeme.

• Ekostopa našej školy

• Každý z nás za sebou zanecháva menšie alebo väčšie stopy na životnom prostredí – zdraví našej planéty. Záleží na tom, koľko si z nej odhryzneme iba pre seba! Slovenská agentúra životného prostredia realizovala školský program Ekologická stopa, v rámci ktorého žiaci zisťovali informácie o spotrebe elektriny, zemného plynu a vody v škole, informácie o separácii odpadu, ako naši žiaci cestujú do školy, akú časť pozemku školy pokrývajú budovy a akú časť pokrýva trávnatá plocha a tiež sa zaujímali o vybavenie školy. Po zistení všetkých informácii vypočítali ekologickú stopu našej školy. Z 334 aktívnych slovenských škôl aktuálne zapojených do programu získalo certifikát 41 škôl a naša škola je jedna z nich.

Veľmi sa tešíme!

• Daj si čas

• Dňa 18. 6. 2016 sa uskutoční vysielanie súťažnej relácie Daj si čas - RTVS, ktorej sa zúčastnili žiaci našej školy

• Výlet tretiakov do Bojníc

• Dňa 13. 6. 2016 sa  žiaci 3. A a 3. B vybrali na výlet do Bojníc. Navštívili Prepoštskú jaskyňu, kde sa zoznámili  s dobou praveku ako aj so životom neandertálcov. Najzaujímavejšou časťou návštevy múzea boli pre žiakov aktivity - obliecť sa ako šaman, poznávanie listov stromov a stôp zvierat, krátky vedomostný kvíz. Výborne sme sa zabavili pri neandertálskom tanci a speve. Domov sme prišli s pekným zážitkami.​

• Anjelské dni MŠ

• Nasledujúci deň Týždňa detských radostí sme pripravili pre deti a ich rodičov Anjelské hry, ktoré boli zamerané na tvorivé aktivity. Deti spolu s rodičmi si zhotovili anjelské kamene a anjelov z papiera a hliny.

• Karneval na Deň detí MŠ

• MDD - 1. 6.  už tradične oslavujeme  karnevalom.  Deti sa premenili na víly, princezné, hasičov, policajtov, zabávali sa, súťažili a na záver dostali darček.

• Atletický týždeň

• Kráľovná športu si našla tradičné miesto v športovom kalendári aj na našej škole.

V týždni od 23.5. do 27.5.2016 sa uskutočnili hneď dve atletické podujatia.

Na atletických Majstrovstvách žiakov základných škôl okresu Prievidza, ktoré sa konali v areáli ZŠ Sama Chalupku, sme sa zúčastnili s družstvom chlapcov ako aj dievčat, všetkých súťažných disciplín. Aj bežeckých aj technických.

V kategórii chlapcov obsadilo žiacke družstvo v zložení Dominik Hromada, Samuel Ďuriš, Andrej Kavka, Adam Červeň, Samuel  Gross  a Dušan Szabo v konkurencii  28 zúčastnených škôl z okresu, pekné 8. miesto.

V družstve dievčat v zložení Paulína Krasňanská, Miriam Kmeťová, Diana Bíliková, Diana Lajčiaková, Lenka Vážanová, Klaudia Greschnerová, Kristína Hromadová,  sa najviac darilo Diane Bílikovej, ktorá v hode kriketkou ako aj vo vrhu guľou prekonala školské rekordy! Aj tieto výkony v konečnom súčte výrazne pomohli ku celkovému umiestneniu nášho družstva.

Celkovo sa družstvo našich dievčat umiestnilo na  opäť veľmi peknom 7. mieste z počtu 27 zúčastnených škôl.