• MDD v školskom klube

• Deti v školskom klube svoj sviatok oslávili ľadovým osviežením a maľovaním na tvár. Domov odchádzali ako piráti, motýliky, mačičky, batmani a spidermani.

• Výchovný koncert

• 30.5.2022 sa v našej škole uskutočnil výchovný koncert. Žiakom sa veľmi páčilo a spolu si na ľudovú nôtu aj zaspievali a zatancovali.

• Beseda o Japonsku

• Aj vás fascinuje krajina vychádzajúceho slnka? Našich deviatakov určite áno. Preto sme uvítali jedinečnú príležitosť niečo nové sa o Japonsku dozvedieť a 30.5.2022 sme pozvali pani Slávku Matuškovú k nám na besedu. Predstavila nám túto ostrovnú krajinu z pohľadu Slovenky, ktorá tam niekoľko rokov žila a pracovala. Venovala sa geografickým zaujímavostiam, kultúre, sviatkom, tradíciám, anime, jazyku a písmu a samozrejme jedlu. Po zvedavých otázkach našich žiakov sme dostali paličky a mohli sme ochutnať pravé sushi, ktoré pre nás pani Matušková pripravila. Ďakujeme jej za autentické rozprávanie a super gastronomický zážitok.

• Súťaž The Project Competition 2022

• Tento školský rok sme sa prvýkrát zapojili do súťaže The Project Competition, ktorú vyhlasuje vydavateľstvo cudzojazyčnej literatúry a učebníc Oxford University Press. Štyri žiačky 9.B triedy – K. Čičmancová, N. Liptáková, L. Reginová a L. Šimová súťažili vo vekovej kategórii 14-17 rokov. Úlohou súťažiacich bolo spracovať projekt o zvolenom globálnom probléme a navrhnúť jeho originálne riešenie. Žiačky si mohli vybrať z 2 oblastí: klimatický čin alebo zlepšenie zdravia a duševnej pohody. Naše šikovné deviatačky sa priklonili k ekologickej problematike. Vo svojom projekte sa venovali podpore domácich produktov a farmárov či potrebe znížiť používanie obalov. I keď dievčatá nevyhrali, získali cennú skúsenosť a zdokonalili sa v globálnych zručnostiach 21. storočia, akými sú komunikácia, spolupráca, kritické myslenie, kreativita a ekologické cítenie. Veríme, že ich nápady ešte využijeme pri iných aktivitách školy. Ďakujeme našim deviatačkám za účasť v tejto medzinárodnej súťaži a prajeme im veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

• Hodina angličtiny v čitateľskom kútiku

• Nedávno zriadený čitateľský kútik a oddychovú zónu na našej škole využívajú žiaci najmä počas prestávok a pred popoludňajšími krúžkami. Rozhodli sme sa podporiť čitateľskú gramotnosť žiakov a využiť autentický materiál - anglické časopisy a knihy - ako vhodný doplnok učebníc aj priamo na vyučovacích hodinách. Zmenu prostredia žiaci uvítali, pracovali na zadaných úlohách s  materiálmi podľa vlastného výberu, v iných priestorových podmienkach a často aj v iných polohách, na aké sú zvyknutí z triedy. Našou snahou je do budúcna ešte viac zatraktívniť toto prostredie. Radi privítame každú pomoc pri jeho dotváraní, či už v podobe cudzojazyčnej literatúry či časopisov, alebo sedenia. Vopred ďakujeme.