• Mamka moja mamička

ty si moja hviezdička

teba veľmi milujem

a lásku ti sľubujem.

Deti z 1. a 2. ročníka a krúžku Detský folklórny súbor Briezka z lásky k mamičkám a babičkám pripravili krásny program. Pre mamičky deti v školskom klube vyrobili darčeky, ktoré určite potešili každé srdiečko mamičky.

Krátky súhrn účinkujúcich

• Výtvarná výchova

• Na hodinách Výtvarnej výchovy žiaci skúšajú rôzne techniky maľovania. Techniku  sypaného obrazu využili žiaci 2.stupňa.

• Varenie

• Žiaci a žiačky 6. ročníka si vyskúšali rôzne techniky prípravy jedál studenej kuchyne.

• Úspešný korfbal na škole

• Pod vedením skúsenej trénerky pôsobia na škole už druhý rok korfbalové tímy, ktoré v tomto roku dosahujú v žiackej lige vynikajúce výsledky. Pred záverečným kolom, ktoré sa odohrá v túto nedeľu 14.5.2023 v čase od 10:20 hodiny v športovej hale v Prievidzi, sú za účasti širokej konkurencie, na vynikajúcom druhom, resp. šiestom mieste.

• Beseda so spisovateľkou Gabrielovou Futovou

• Vo štvrtok 11.5.2023 sa uskutočnila pre žiakov 1. stupňa beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou. Pani spisovateľka priniesla so sebou aj knižky, ktoré si mohli žiaci kúpiť a dať podpísať.

Deti mali pripravené aj zaujímavé otázky na ktoré pani spisovateľka veľmi rada odpovedala.

• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• Aj naši žiaci na 2. stupni mali možnosť, a využili ponuku, zdokonaliť sa v plávaní a bezpečnom pohybe vo vode, a pripraviť sa tak na blížiace leto.

• Okresné kolo v Atletike

• Dňa 11. 5. 2023 sa uskutočnilo Okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ. Zúčastnili sa aj žiaci z našej školy.

Na 1. mieste v behu na 800 metrov sa umiestnila Nikola Ješíková z 8.A triedy.

Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy, a gratulujeme ku umiestneniu a víťazstvu.

• Čerstvé hlavičky-hlasujme spoločne za čerstvé ovocie a zeleninu pre našu základnú a materskú školu.

• Naša škola spolu s materskou školou sa opäť zapojila do projektu  ,,Čerstvé hlavičky´´, prostredníctvom ktorého chce spoločnosť Kaufland, dostať do slovenských škôl a škôlok viac ovocia a zeleniny. Chceme tak znova zabojovať o zdravý balíček pre každého žiaka na celý školský rok 2023/2024. O tom, ktoré školy získajú ovocie a zeleninu môžete rozhodnúť aj vy.

Zahlasujte prosím za našu školu a materskú školu od 20. 4. do 31. 5. 2023 priamo na webstránke www.cerstvehlavicky.sk.  Hlasovať je možné každý deň, pričom každý z Vás môže poslať 2 hlasy – 1 za školu, a 1 za materskú školu. Ďakujeme!

• Ponuka školského oblečenia na leto

• Milí žiaci, vážení rodičia,

S blížiacim sa letom je tu ponuka kvalitnej voľnočasovej kolekcie oblečenia s logom našej školy. Ako predzvesť príchodu teplejších dní, alebo vyjadrenia sa, možnosti identifikácie sa s našou školou, alebo tiež ako pekný kvalitný darček. To všetko je možné si pozrieť, a tiež objednať v e-shope pod linkom:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 18.5.2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí, a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete ešte pred prázdninami zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie kvalitného a vkusného oblečenia, ktoré bude dobre slúžiť.

• Medzinárodný seminár pre učiteľov

• Slovenskí a eTwinning učitelia  zamierili do ďalekého Tuniska na seminár Inclusive, Democratic and Smart e Twinning Schools, aby si zlepšili kompetencie, ktoré uplatnia v medzinárodnej spolupráci škôl.

Stretnutie učiteľov z Francúzska, Rakúska, Španielska, Portugalska, Slovenska a Tuniska prinieslo kultúrnu diverzitu a priestor na vzájomné učenie.

Zo Slovenska sa zúčastnili dvaja učitelia a dvaja ambasádori, medzi nimi aj naša pani učiteľka PaedDr. Kristína Mláková.

• Prednáška s preventistkou PZ SR

• Dňa 05.05.2023 sa naši žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili zaujímavej besedy s preventistkou z Okresného riaditeľstva policajného zboru Prievidza, kpt. Ing. Danielou Preťovou, ako aj za účasti ďalších príslušníkov PZ SR z okresu Prievidza a z trenčianskeho krajského riaditeľstva. Beseda bola zameraná na trestnoprávnu zodpovednosť, ale aj o nástrahách nebezpečného internetu, užívanie tabakových výrobkov, energetických nápojov, alkoholu a iných návykových látok. Žiaci mali možnosť vyskúšať si aj okuliare, ktoré navodzujú stav opilosti.

Ďakujeme za skvelú prednášku.

• Plavecký výcvik

• Žiaci 1. ročníka sa zúčastnili plaveckého výcviku v priestoroch vodnopólového centra v Novákoch. Žiaci boli rozdelení do družstiev, kde sa učili o dýchaní vo vode, splývaní a rôznych technikách plávania. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť žiakov z pohybu vo vode, čo bolo na ich tvárach vidieť. Boli sme na našich žiakov pyšní. Veľmi sa snažili, boli disciplinovaní, ale hlavne mnohí prekonali aj strach z vody, čo bolo hlavným cieľom výcviku. Na konci každý získal „mokré vysvedčenie“.

• Hodina geografie

• Žiaci 5. ročníka vytvárali modely sopiek a stavby Zeme. Modely sopiek sme využili a názorne sme si ukázali, ako sopky prejavujú svoju aktivitu. Ďakujem rodičom za pomoc pri tvorbe projektov.

• Pozdrav slnku

• Minulý týždeň si naši žiaci pri príležitosti dňa Zeme zacvičili jóginsky pozdrav slnku. Žiaci sa aktívne zapájali do cvičenia so zreteľom na správne dýchanie.

Ďakujeme skvelej jóginke Janke Hurtišovej

• Slávik Slovenska

• Po dvoch rokoch, konečne, zazneli na našej škole krásne ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska. V školskom kole súťaže Slávik Slovenska si svoje sily zmeralo 11 žiakov aj v ďalších dvoch kategóriách. Najúspešnejší žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 16. mája 2023 v CVČ v Prievidzi.

Výsledky:

2. kategória