Navigácia

 • Vianoce

 • Vianočny program ZŠ

  Dňa 19.12. sa konal vianočný program, v ktorom vystupovali deti našej základnej školy. Zahrali divadielko, zaspievali a vytvorili tak každému vianočnú náladu.

 • Vianočná tržnica MŠ

  V dopoludňajších hodinách dňa  19.12.2018 pani učiteľky pripravili príjemné podujatie pre deti pod názvom Vianočná tržnica. Bola  spojená s predajom ručne zhotovených výrobkov vyrobených deťmi. Zakúpené vianočné ozdoby  si deti mohli odniesť domov, ktoré počas sviatkov budú skrášľovať príbytky. Takto sme si priblížili atmosféru blížiacich sa Vianoc.

 • Šaliansky Maťko

  školské kolo súťaže v prednese povesti

  18.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí. Každoročne pred Vianocami sa započúvame do krásnych textov z dávnych čias. Naši žiaci dokážu nielen zvládnuť náročné texty naspamäť, ale aj zaujať poslucháčov umeleckým prednesom. Poroty v 3 kategóriách mali teda ťažkú úlohu rozhodnúť o umiestnení súťažiacich.

  Vyhodnotenie:

  I. kategória: 2.- 3. ročník

         1. miesto: Ondrej Genzor, 3.A

         2. miesto: Lukáš Čičmanec, 2.B

         3. miesto: Petra Šimová, 2.B

  II. kategória: 4. – 5. ročník

        1. miesto: Natália Šimová, 5.A

        2. miesto: Hana Andrašiová, 4.B

        3. miesto: Alžbeta Tamara Velická,4.A

                        Nikola Ješíková, 4.A

  III. kategória:  6.-7. ročník

  1. miesto: Diana Šinková, 7.A
  2. miesto: Sabina Lehotská, 6.B
  3. miesto: Viktória Baranová, 7.A
 • Súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu

  Tak ako to už býva zvykom, aj tento rok prebehla súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu. Školský parlament zahlasoval a tým rozhodol, že najkrajšiu triedu má VIII. A. Za svoju snahu vyhrali sladkú odmenu v podobe torty. Gratulujeme!

 • Pytagoriáda 6. - 8. ročník

  Kategória P6, zúčastnených 12, úspešných riešiteľov 4

  1. miesto Hana Gromová 6. A

  2. miesto Leila Reginová 6. B

  3. miesto Róbert Rusnák 6. B

  Kategória P7, zúčastnených 10, úspešných riešiteľov 4

  1. miesto Simona Mokrá 7. A

  2. miesto Filip Maurer 7. A

  3. miesto Miroslava Majzlanová 7. A

  Kategória P8, zúčastnených 8, úspešných riešiteľov 5

  1. miesto Kristián Perina 8. A

  2. miesto Tomáš Gatial 8. A

  3. miesto Maroš Jankovič 8. A

 • Pytagoriáda 3. - 5. ročník

  Dňa 12. 12. 2018 sa žiaci 3. - 5. ročníka zapojili do matematickej súťaže Pytagoriáda.V súťaži okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Naši žiaci sa nezľakli úloh z matematiky, veď svoje matematické schopnosti  si overilo až 36 žiakov 3. - 5. ročníka.

  A tu sú naši úspešní riešitelia:

  Nikola Ješíková 4. A

  Tomáš Mokrý 4. A

  Oliver Lahký 4. A

  Aneta Pipíšková 4. B

  Pavol Faranko 4.B

  Silvia rišová 5. A

  Michal Rozenberg 5. A

  Timotej Velický 5. A

  Srdečne blahoželáme!

 • Vianočné charitatívne trhy

  Dňa 13.12. sa už po štvrtý raz konali vianočné charitatívne trhy. Žiaci predávali vlastnoručne vyrobené výrobky a pomohli tak dobrej veci. Už tradične sme podporili krízové centrum Jazmín v Handlovej a podporili sme aj finančnú zbierku Kvapka nádeje, čím sme pomohli detskej onkológii. Celkový výťažok je 914,03 eur. Ďakujeme všetkým, ktorí túto akciu podporili.

 • Technická olympiáda-okresné kolo

  29.11.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola TECHNICKEJ OLYMPIÁDY na ZŠ Energetikov v Prievidzi.

  V kat.A žiaci 9.A triedy Adam Gross a Dušan Leitman obsadili 2. miesto.

  V kat. B žiak 6.B triedy Adrián Kamenský obsadil 1. miesto a postúpil do krajského kola. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

   

 • Exkurzia - 9. ročník

  Voľba povolania - Slovaktual a Iljin

  Dňa 12.12. sa naši deviataci zúčastnili exkurzie, ktorá im možno uľahčí výber strednej školy a následne aj voľbu budúceho povolania. Dozvedeli sa informácie o pracovných možnostiach v našom regióne a aké dôležité je vzdelanie a štúdium anglického jazyka. 

 • Vianočný koncert ZŠ

  Dňa 11.12. sa konal v základnej škole vianočný koncert, ktorý sa deťom veľmi páčil. Zaspievali si známe, i menej známe vianočné piesne a koncert si v dobrej nálade užili.

 • Vianočné trhy

  Dňa 13.12.2018 sa uskutočnia v ZŠ Nedožery-Brezany vianočné trhy v čase 14:00-18:00. Časť výťažku pôjde už tradične krízovému centru Jazmín v Handlovej http://www.jazminhandlova.sk/ a druhá časť bude venovaná detskej onkológii http://www.kvapkanadeje.sk/prispej-svojou-kvapkou-nadeje.ht… . Tešíme sa na vás. Pomôžme spoločne!

 • Mikuláš 2018 - ZŠ

  Dňa 6.12. zavítal Mikuláš aj k nám. Deti mu zaspievali, zarecitovali a za to im anjel rozdal cukríky. Veľkú zábavu urobili aj čerti. Pomaľovali každého, kto im neušiel. Milý Mikuláš, už sa na Teba tešíme aj budúci rok :-)

 • Mikuláš 2018 MŠ

  V piatok 7. 12. 2018 sme sa s deťmi  vybrali do Prievidze .  V Dome kultúry sme si pozreli krásnu rozprávku, Rozprávky z našej ulice . Po skončení sa deťom rozžiarili očka lebo konečne prišiel ich očakávaný Mikuláš s anjelom. Všetkým deťom postupne rozdal balíčky a deti mu za to zaspievali pesničku. Po skončení sme sa šťastlivo vrátili späť do MŠ.

 • Zdobenie medovníkov v ŠKD

  K Vianociam neodmysliteľne patria krásne vyzdobené medovníčky, ktoré sú aj v dnešnej modernej dobe nie len nádhernou dekoráciou vianočného stola, no prinášajú ľuďom radosť, potešia oči a chuťové poháriky. A keď sú vyzdobené vlastnoručne, prinesú oveľa viac radosti. Túto krásnu tradíciu zdobenia vianočných medovníčkov si vyskúšali aj deti zo školského klubu. Zdobenie medovníkov  je mravenčia  práca, no deti tak zaujala, že úplne zabudli na čas, a krásne vyzdobené medovníky nenápadne pribúdali.  Svoje výtvory rôznych tvarov deti venujú do charitatívnych vianočných trhov, ktoré budú na našej škole a tam si ich budete môcť aj  zakúpiť.

 • Všetkovedko

  Vo štvrtok 29. 11. 2018 si žiaci 2. - 4. ročníka zmerali svoje sily v súťaži Všetkovedko.Deti odpovedali na všetečné a často aj vtipné otázky múdreho Všetkovedka. Súťaž sa na našej škole teší veľkej obľube.  Deti zaujala a už teraz sa tešíme na výsledky súťaže, ktoré budú zverejnené 21. 12. 2018.

 • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Adriana Vašková, žiačka VIII.A triedy, reprezentovala našu školu dňa 28.11.2018 na okresnom kole OSJL v CVČ v Prievidzi. V silnej konkurencii najlepších žiakov okresu zo slovenčiny sa  naša žiačka stala úspešnou riešiteľkou. Gratulujeme!

 • Veselé zúbky MŠ

  Vo štvrtok 15.11.2018 do našej škôlky zavítala pani dentálna hygienička Katka. Deťom porozprávala, ako sa majú starať o svoj chrup a na záver im zahrala rozprávku o Boľavom zúbku.

 • Pasovačka prvákov

  Dňa 13.11.2018 sa konala na našej škole veľká vec. Naši milí prváčikovia boli pasovaní kráľom za žiakov našej školy. Ale nemali to veru jednoduché. Museli prejsť niekoľkými súťažami, sľúbiť, že sa budú učiť a pripravovať do školy a potom nám predviedli, čo sa doteraz v škole naučili. Všetko zvládli na jednotku a nakoniec sa zabavili ešte na krátkej diskotéke. Želáme vám veľa úspechov milí prváci.

 • Víťazov týždňa zdravej výživy už poznáme...

  1. miesto: I.A

  2. miesto: II.A

  3. miesto: II.B

  Srdečne gratulujeme a I.A želáme dobrú chuť :-)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vavrinca Benedikta Nedožery - Brezany
  Ul. družby 339/2
  Nedožery - Brezany
  972 12
 • 046/5485130
  046/5485081

  zsnb@centrum.sk

Fotogaléria