• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám a starým mamám. Kultúrnym programom, nacvičeným z lásky, ich prišli potešiť a vyčarovať úsmev na ich tvárach, do spoločenských priestorov na Obecnom úrade v Nedožeroch-Brezanoch, aj žiaci našej základnej a materskej školy.

• Deň Zeme na našej škole

• V rámci aktivít v spojitosti s nedávnym Dňom Zeme, si starší žiaci pripravili pre svojich mladších spolužiakov viaceré environmentálne témy. Najstarší žiaci sa vybrali do prírody s cieľom vyčistiť ju od odpadu, spoznať jej aktuálny stav, a zároveň si pripomenúť význam čistého životného prostredia pre naše zdravie. Vážme si našu Zem, správajme sa s úctou k prírode a okoliu.

• Mamičkám od detí z ŠKD

• Najlepšie mamičky

na svete máme,

kvetinky z lásky im v nedeľu

k ich sviatku dáme.

Srdiečka z lásky

sme im spravili,

aby nás maminky

vždy veľmi ľúbili.

• Projekt - eTwinning

• Súčasťou nášho medzinárodného projektu je wellbeing. Tanec - umenie - znaky, sme využili ako nástroje na zdieľanie emócií.

• Plavecký výcvik - 2. skupina

• Aj žiaci 2.A, 3.A a 4.A sa zúčastnili plaveckého výcviku v NCVP Nováky. Pod vedením skúsených inštruktorov plavecký ušiel veľmi rýchlo. Deti sa do vody veľmi tešili, strach z plávania či z vody hodili za hlavu.  Plávali, splývali, učili sa správne dýchať, no samozrejme  i šantili a potápali sa.

Sme radi , že máme také šikovné a nebojácne deti.

• Finančná gramotnosť 1.A

• 1.A trieda za zmenila na obchod.Deti nakupovali a počítali svoje peniažky.Učili sa šetriť a hospodáriť s peniazmi a ušetrené ukladali do banky.

• Veľký úspech žiakov našej školy !

V okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska žiaci získali:

Leonie Dudková, žiačka 3.A triedy v 1. kategórii 1. miesto,

Timotej Dudka, žiak 6.B triedy v 2. kategórii 1. miesto

Karolína Kmecová, žiačka 7.B triedy v 3. kategórii 3. miesto.

Všetkým trom gratulujeme, víťazom želáme veľa úspechov v krajskom kole.