• V stredu 16. 04. 2019 sme sa presunuli do areálu Základnej  školy, kde nás už čakali príslušníci policajného zboru, aby nám aj žiakom z 1. až 3. ročníka najskôr ukázali cvičenie so služobnými psami, potom nám porozprávali čo všetko robia a aké používajú pomôcky pri výkone svojej práce, ktoré si deti mohli aj vyskúšať – vesty, putá, obušky a sadnúť si do policajného auta, poprezerať si ho a spustili majáky.

• Návšteva detí v Planetáriu MŠ

• Deti z materskej školy navštívili Planetárium v Žiari nad Hronom. Dňa 25.4.2019 na nás ráno čakal autobus pred budovou školy. Len čo deti obsadili všetky sedadlá, ujo šofér sa s nami vydal na cestu. V peknej, modernej budove, sme mali možnosť spoznať hviezdnu oblohu. Prostredníctvom rozprávky o štyroch zvieracích kamarátoch spoznávali deti názvy planét , rôzne hviezdy a ich zoskupenia. Okrem planét a ich mesiacov, do Slnečnej sústavy patria aj malé „ trpaslíčie“ planéty, meteority a kométy.  Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok.

• Vyhodnotenie

1. miesto: Stela Valovičová z III.B - 1123 kg

2. miesto: Michal Rozenberg z V.A - 812 kg

3. miesto: Oliver Mihalička z II.A - 587 kg

• Veľkonočné tvorivé dielne - MŠ

• Vo štvrtok  11.04. 2019 sa v našej Materskej škole uskutočnili tvorivé dielne zamerané na prichádzajúce sviatky Veľkej noci. Zúčastnilo sa veľa rodičov s deťmi vytvárali pekné dekorácie k Veľkej noci a krásne veľkonočné kraslice. Na záver sme si vyzdobili Materskú školu. Ďakujeme.

• DEŇ NARCISOV

• Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná finančná zbierka Ligy proti rakovine. Už 23. rok ulice miest a obcí v jediný deň v roku – tentokrát 11. apríla (štvrtok) – zaplavili žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov prispievajúci umožnia realizáciu projektov a programov, smerujúcich predovšetkým ku konkrétnej praktickej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám naprieč Slovenskom. Do zbierky sa zapojila aj naša škola. Bolo vybieraných 747 eur. Ďakujeme.

• Veľký rytiersky turnaj MŠ

• Dňa 26.3.2019 k nám zavítali rytieri aby sa deti hravou formou naučili o našej histórií. Ukázali repliky historických kostýmov zbroje a výzbroje. Dozvedeli sa o živote rytierov aj koníkoch, ktoré týchto udatných bojovníkov sprevádzali. Naučili sa spolu novú hru,  zatancovali si dožinkový tanec a ako zlatý klinec programu pán Gaston vyhlásil veľkolepý rytiersky turnaj.

• Hádzanárske oživenie

• Jeden z tradičných športov opätovne ožil aj na našej škole. V kategórii chlapcov sme sa zapojili do súťaže v rámci nášho obvodu. Do Bojníc sme si šli najmä po skúsenosti. S bilanciou jedného prehratého a jedného vyhratého zápasu sme síce nepostúpili, no veríme že sme začali ďalšiu športovú tradíciu.

• Ukážka hasičskej techniky pre ŠKD

• Dňa 4.4. sa deti zo školského klubu zúčastnili besedy s Dobrovoľným hasičským zborom z Nedožier-Brezian. Dobrovoľní hasiči si pre deti pripravili ukážku hasičskej techniky, ktorú využívajú pri zásahoch.Deti počas celej besedy kládli otázky, na ktoré vždy dostali aj odpoveď.

• Čitateľský maratón - vyhodnotenie

• Dva týždne ubehli ako voda. Dva týždne, cez ktoré si žiaci v triedach čítali zaujímavé knižky zo školského prostredia. Svoje predstavy o literárnych hrdinoch výtvarne spracovali a posledný deň Čitateľského maratónu dňa 28.3.2019 odprezentovali svoje práce a všetkým predstavili knihu, ktorú čítali. Úvod vo veršoch si k tomuto zaujímavému vyhodnoteniu pripravili žiaci 4.A triedy. Dúfame, že aj takéto podujatia pomôžu vypestovať  v deťoch lásku k čítaniu a knihám.