• Brány materskej školy boli prvýkrát otvorené s školskom roku 1974/1975. Od 1. 9. 2005 tvorí spoločný právny subjekt so základnou školou.

Materská škola je jednopodlažná budova. V roku 2007 sa uskutočnila komplexná rekonštrukcia priestorov materskej školy. Školský dvor je účelovo rozdelený na dopravné ihrisko, futbalové ihrisko, časť s hojdačkami, preliezačkami a šmýkačkou. Bezpečnosť detí je zabezpečená uložením dopadových gumených podložiek.

Materská škola je trojtriedna a zabezpečuje predškolskú výchovu, ktorou nadväzuje na výchovu detí v rodine. Poskytuje celodennú aj poldennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku od dvoch do šesť rokov.  Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku. S účinnosťou od 1. septembra 2021 pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta, ktorý predchádza začiatku školského roka, od ktorého bude dieťa plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole, je predprimárne vzdelávanie povinné. Teda: Pre každé dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2022, je predprimárne vzdelávanie v MŠ povinné.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľ školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu.

Výchova a vzdelávanie v našej materskej škole sa realizuje podľa školského vzdelávacieho programu „Dieťa sa hrá a spoznáva svet“.

V priestoroch MŠ sa nachádzajú 3 triedy, 3 šatne, 2 umyvárne, sociálne zariadenie, jedáleň, výdajňa stravy, skladové priestory, šatňa pre zamestnancov, sociálne zariadenie pre zamestnancov, zborovňa a kancelária zástupkyne riaditeľa pre MŠ. Výdajňa stravy je vybavená moderným účelovým zariadením.

Prostredie materskej školy spĺňa estetické a emocionálne kvality, každá trieda je podnetná a jedinečná. Priestory materskej školy sú pre pobyt deti dostatočne priestranné a svetlé. Poskytujú dostatok miesta na vykonávanie rôznych aktivít počas celého dňa. Materiálno-technické vybavenie na výchovno-vzdelávaciu činnosť je primerané, postupne inovované. V rámci finančných možnosti je potrebné ho neustále modernizovať. K vybaveniu každej triedy materskej školy patria interaktívne tabule, CD prehrávače, hračky, ktoré podľa podmienok aké materská škola má, dopĺňame s prihliadnutím na vekuprimeranosť a kvalitu. Všetky triedy sú priestranné, svetlé, čisté a esteticky upravené učiteľkami tak, aby poskytovali deťom harmonické a podnetné podmienky na hravú činnosť a vzdelávanie. Priebežne podľa finančných možností dopĺňame učiteľskú knižnicu a detskú knižnicu. Veľkou devízou materskej školy je priestranný školský dvor, ktorý svojim vybavením poskytuje dostatok možnosti na aktívny pobyt detí vonku. Areál tvorí pieskovisko, spevnené plochy, trávnatá a asfaltová plocha, altánok a terasa, preliezačky, hojdačky, šmýkľavka. Pre letnú športovú činnosť využívame kolobežky, bicykle, odrážadlá, v zimných mesiacoch sánky, klzáky.

Viac informácií o materskej škole nájdete na stránke: