Navigácia

 • Vianočné trhy

  Dňa 13.12.2018 sa uskutočnia v ZŠ Nedožery-Brezany vianočné trhy v čase 14:00-18:00. Časť výťažku pôjde už tradične krízovému centru Jazmín v Handlovej http://www.jazminhandlova.sk/ a druhá časť bude venovaná detskej onkológii http://www.kvapkanadeje.sk/prispej-svojou-kvapkou-nadeje.ht… . Tešíme sa na vás. Pomôžme spoločne!

 • Mikuláš 2018 - ZŠ

  Dňa 6.12. zavítal Mikuláš aj k nám. Deti mu zaspievali, zarecitovali a za to im anjel rozdal cukríky. Veľkú zábavu urobili aj čerti. Pomaľovali každého, kto im neušiel. Milý Mikuláš, už sa na Teba tešíme aj budúci rok :-)

 • Mikuláš 2018 MŠ

  V piatok 7. 12. 2018 sme sa s deťmi  vybrali do Prievidze .  V Dome kultúry sme si pozreli krásnu rozprávku, Rozprávky z našej ulice . Po skončení sa deťom rozžiarili očka lebo konečne prišiel ich očakávaný Mikuláš s anjelom. Všetkým deťom postupne rozdal balíčky a deti mu za to zaspievali pesničku. Po skončení sme sa šťastlivo vrátili späť do MŠ.

 • Zdobenie medovníkov v ŠKD

  K Vianociam neodmysliteľne patria krásne vyzdobené medovníčky, ktoré sú aj v dnešnej modernej dobe nie len nádhernou dekoráciou vianočného stola, no prinášajú ľuďom radosť, potešia oči a chuťové poháriky. A keď sú vyzdobené vlastnoručne, prinesú oveľa viac radosti. Túto krásnu tradíciu zdobenia vianočných medovníčkov si vyskúšali aj deti zo školského klubu. Zdobenie medovníkov  je mravenčia  práca, no deti tak zaujala, že úplne zabudli na čas, a krásne vyzdobené medovníky nenápadne pribúdali.  Svoje výtvory rôznych tvarov deti venujú do charitatívnych vianočných trhov, ktoré budú na našej škole a tam si ich budete môcť aj  zakúpiť.

 • Všetkovedko

  Vo štvrtok 29. 11. 2018 si žiaci 2. - 4. ročníka zmerali svoje sily v súťaži Všetkovedko.Deti odpovedali na všetečné a často aj vtipné otázky múdreho Všetkovedka. Súťaž sa na našej škole teší veľkej obľube.  Deti zaujala a už teraz sa tešíme na výsledky súťaže, ktoré budú zverejnené 21. 12. 2018.

 • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Adriana Vašková, žiačka VIII.A triedy, reprezentovala našu školu dňa 28.11.2018 na okresnom kole OSJL v CVČ v Prievidzi. V silnej konkurencii najlepších žiakov okresu zo slovenčiny sa  naša žiačka stala úspešnou riešiteľkou. Gratulujeme!

 • Veselé zúbky MŠ

  Vo štvrtok 15.11.2018 do našej škôlky zavítala pani dentálna hygienička Katka. Deťom porozprávala, ako sa majú starať o svoj chrup a na záver im zahrala rozprávku o Boľavom zúbku.

 • Pasovačka prvákov

  Dňa 13.11.2018 sa konala na našej škole veľká vec. Naši milí prváčikovia boli pasovaní kráľom za žiakov našej školy. Ale nemali to veru jednoduché. Museli prejsť niekoľkými súťažami, sľúbiť, že sa budú učiť a pripravovať do školy a potom nám predviedli, čo sa doteraz v škole naučili. Všetko zvládli na jednotku a nakoniec sa zabavili ešte na krátkej diskotéke. Želáme vám veľa úspechov milí prváci.

 • Víťazov týždňa zdravej výživy už poznáme...

  1. miesto: I.A

  2. miesto: II.A

  3. miesto: II.B

  Srdečne gratulujeme a I.A želáme dobrú chuť :-)

 • Výchovný koncert ZŠ

  Dňa 6.11. 2018 sa uskutočnil pre žiakov 1.-3. ročníka výchovný koncert pod názvom Medovníková chalúpka. Prostredníctvom známej rozprávky žiaci vnímali tóny a farby hudby, zoznámili sa s niektorými hudobnými nástrojmi. Počas koncertu si s chuťou zaspievali, zatancovali a príjemne sa zabavili.

 • Naša škola reprezentuje okres Prievidza

  Bedminton chlapcov ZŠ

  Po víťazstvách nad súpermi zo základných škôl z  Valaskej Belej, Koša, z Handlovej, ZŠ Energetikov Prievidza a z Nitrianskeho Rudna, si naši chlapci vybojovali krásne 1. miesto a zároveň postup do oblastného kola v ktorom budeme reprezentovať nielen našu školu, ale i celý okres Prievidza. Čakajú nás náročné zápasy so súpermi z okresov Bánovce nad Bebravou a Partizánske.

  O tento úspech sa zaslúžili: Marek Mečiar, Igor Zbiňovec a Rastislav Kubovič

 • Tekvičkovo

  Žiaci našej školy aj tento rok spestrili jesennú výzdobu školy svojimi nápaditými tekvicami. Nádherné vyrezané tekvice zabralo autorom určite množstvo času, no výsledok bol úžasný. Malé, veľké, okaté, zubaté, farebne dotvorené. Vďaka kreatívnosti našich žiakov si môžete vychutnať atmosféru jesenných dní na Bojnickom zámku, kde práce našich žiakov budú vystavené a rozžiaria nádvorie a interiér.  

 • Riaditeľské voľno

  Na základe §150  ods. 5 zákona č, 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytujem z prevádzkových a organizačných dôvodov voľno z vyučovania pre žiakov ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta v Nedožeroch-Brezanoch dňa 29.10.2018 /1 deň/.

  PaedDr. Dušan Schut

  riaditeľ školy

 • Skrátené vyučovanie z dôvodu zvýšenej chorobnosti

  Z dôvodu zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia v čase od 25.10. 2018 /štvrtok/ do 26.10. 2018 /piatok/ škola skracuje vyučovacie hodiny zo 45 minút na 35 minút.

  Na základe uvedeného škola v tomto čase ruší aj všetky záujmové krúžky a mimoškolské aktivity. ŠKD funguje do 16:00 ako vždy.

 • Vyhodnotenie týždňa zdravej výživy

  Vyhodnotenie súťaže bude v mesiaci november.

 • Výsledky súťaže

  Zelenina

  1. miesto: Vanesa Gandelová, III.B

  2. miesto: Miroslava Majzlanová, VII.A

                   Patrik Klopan, IV.B

  3. miesto: Roman Žilla, V.A

  Tekvica

  1. miesto: Diana Šinková, VII.A

  2. miesto: Stela Valovičová, III.B

  3. miesto: Leila Reginová, VI.B

  Jablko

  1. miesto: Miriam Brayerová, IX.A

  2. miesto: Laura Humajová, I.B

  3. miesto: Natanael Šebest, VII.A

  Košík

  1. miesto: Nela Dadová, I.A

  2. miesto: Viktória Baranová, VII.A

  3. miesto: Hana Čertíková, II.A

   

 • Týždeň zdravej výživy v ZŠ

  22.10. - 26.10. 2018

 • Šarkaniáda ZŠ

  Dňa 18.10.2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže pod názvom „Šarkaniáda“. Žiaci 1.-4. ročníkov po celý mesiac vyrábali veselých a pestrých šarkanov. Bolo čo obdivovať, pretože deti si dali naozaj záležať. Z každej triedy sa na nás usmievali zubaté, okaté, farebné šarkany. Porota vyhodnotila práce a v každom z ročníkov udelila 3 miesta. Ocenenie víťazov ako aj prehliadka všetkých šarkanov sa uskutočnila na ihrisku, v areáli školy. Pestré výtvory nám budú spríjemňovať jesennú atmosféru v škole.

 • Planetárium ZŠ

  Dňa 15.10. 2018 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka zúčastnili  na exkurzii v planetáriu v Žiari nad Hronom. Žiaci si zážitkovou formou priblížili  orientáciu na oblohe, zákonitostí priebehu zmien dňa a noci, či špecifiká pohybov telies po svetovej sfére na rôznych miestach zemského povrchu. Oboznámili sa so systémom nebeskej mechaniky a opisom nebeských telies. Na konci si žiaci pomocou ďalekohľadu priblížili nebeské teleso na oblohe– Slnko. 

 • Svetový deň zdravej výživy v MŠ

  16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy, pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Preto sme si tento deň pripravili aj u nás v MŠ rôzne aktivity na tému zdravá výživa. Na záver sme si všetci pochutnali na rôznych ovocných šalátoch, ktoré sme si spoločne s deťmi pripravili.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vavrinca Benedikta Nedožery - Brezany
  Ul. družby 339/2
  Nedožery - Brezany
  972 12
 • 046/5485130
  046/5485081

  zsnb@centrum.sk

Fotogaléria