• Divadlo NAtraKY MŠ

• Divadelné predstavenie potulného divadla  NAtraKY  „ Ako namaľovať dúhu“ sa uskutočnilo v MŠ dňa 23.10. 2019. Piesňou „Sadneme si spolu na mračno a zaletíme do krajiny Zázračno“ deti pomáhali popletenej čarodejnici Danici pozbierať stratené farby, aby opäť mohla namaľovať dúhu. Na to však museli spoznať kúzelné slovíčka, byť usilovní, odvážni a úctiví.

• Deň výživy MŠ

• 16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy, pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie.  Preto sme si tento deň pripravili aj u nás v MŠ rôzne aktivity na tému zdravá výživa.  Na záver sme si všetci pochutnali na rôznych ovocných šalátoch, ktoré sme si spoločne s deťmi pripravili.

• Šarkaniáda ZŠ

• Dňa 23. októbra sa v areáli základnej školy uskutočnila Šarkaniáda - súťaž o najkrajšieho šarkana. Do súťaže sa zapojili žiaci

1. - 4. ročníka, ktorí na hodinách výtvarnej výchovy uplatnili tvorivé nápady a fantáziu. Pestrofarebné šarkany rôznych tvarov a šikovné ruky našich žiakov boli odmenené vecnými cenami.

Vyhodnotenie súťaže:

1. ročník:   1. miesto: Marek Duhaj - 1. B

2. miesto: Laura Horniaková - 1. A

3. miesto: Emily Mláková - 1. B

2. ročník:   1. miesto: Tobias Brida  - 2. B

2. miesto: Martina Dvorská - 2. A

3. miesto: Adam Rumpel  - 2. B

3. ročník    1. miesto: Nikolas Pálesch - 3. A

2. miesto: Martina Gandelová - 3. A

3. miesto: Michaela Karaseková - 3. B

4. ročník:   1. miesto: Nela Mikulášiková - 4. B

2. miesto: Zuzana Djokičová - 4. A

3. miesto: Linda Nguyen - 4. B

• Šarkaniáda ŠKD

• Vo štvrtok 24.10. 2019 bol vietor na púšťanie šarkanov doslova ako na objednávku, preto sa aj deti z ŠKD spoločne s pani vychovávateľkami vybrali púšťať šarkanov na neďaleký kopec za školu. Oblohu nad Nedožermi - Brezanmi ovládli pestrofarebné šarkany.

• Týždeň zdravej výživy ZŠ

• Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie jabloko, zeleninu, tekvicu a košík

Zelenina

1. miesto: 4 – Miroslava Majzlanová, VIII.A

2. miesto: 1 – Vanesa Gandelová, IV.B

3. miesto: 3 – Miroslava Čertíková, VIII.A

Tekvica

1. miesto: 19 – Leila Reginová, VII.B

2. miesto: 14 – Kristína Čičmancová, VII.B

3. miesto: 2 – Miroslava Majzlanová, VIII.A

Jablko

1. miesto: 64 – Petra Šimová, III.B

2. miesto: 35 – Andrea Ondrisková, V.A

3. miesto: 10 – Martin Kamenský, III.A

Košík

1. miesto: 19 – Tomáš Uhrín, III.A

2. miesto: 20 – Nikola Ješíková, V.A

10 – Viktória Ješíková, II.B

3. miesto: 48 – Nela Dadová, II.A

Oceníme budúci týždeň aj so súťažou o najlepšiu triedu, ktorá končí v piatok.

• Šport na škole

• Naši mladší žiaci z kategórie U 2007 sa stali víťazmi obvodného kola v malom futbale mladších žiakov ZŠ - Školský pohár Slovenskej sporiteľne, ktoré sa za účasti 6 škôl hralo na umelej tráve v Kanianke. Týmto víťazstvom sme si zabezpečili postup do finále okresného kola, v ktorom sme za účasti najlepších škôl nášho okresu na ihrisku  ZŠ Energetikov v Prievidzi vybojovali krásne 2 miesto.

O tento úspech sa zaslúžili naši žiaci: Patrik Klopan, Dominik Kmeť, Lukas Pálesch, Martin Varga, Dárius Petic, Ranzdiak Brian, Velický Timo, Šujan Gregor, Vrábel Lukáš.

Gratulujeme!

Obvodné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat, ktoré sa konalo v telocvični našej školy znamenalo „konečnú“ pre tento školský rok. V konkurencii troch škôl sa nám nepodarilo postúpiť do ďalších kôl. Maximom pre nás tak zostáva teda minuloročné víťazstvo v okresnom kole a druhé miesto v oblastnom v kategórii chlapcov.

• Environmentálna výchova ZŠ

• Vo štvrtok 10.10. 2019 žiaci 5. ročníka zavesili v školskom areáli vtáčie búdky, ktoré si vlastnoručne vyrobili na predmete Environmentálna výchova. Vtáčie búdky sú dôležité aj v zime, aby v nich mohli vtáčiky prenocovať. Sú náhradou za prirodzené dutiny, ktoré im ľudia viac a viac ničia.

• Jesenné tvorivé dielne MŠ

• Aj tento rok je pestrofarebná jeseň bohatá na množstvo plodov, vitamínov, zážitkov a dojmov získaných z prírody. Naša materská škola spoločne s rodičmi a deťmi pripravila jesenné tvorivé dielne. Rodičia spolu s deťmi vyrábali rôzne výrobky. Na záver urobili spoločne jesennú výstavu.

• Chovateľská výstava ŠKD

• V piatok 4.10. deti zo školského klubu navštívili už jubilejný 30. ročník hornonitrianskej výstavy drobného zvieratstva. Deti si prezreli rôzne druhy hrabavej a vodnej hydiny, holubov, králikov a drobného vtáctva.

• Výchovný koncert ZŠ

• Dňa 4.10. 2019 sa uskutočnil pre žiakov 1.- 4. ročníka výchovný koncert s názvom Dubáčik a Muchotrávka. Prostredníctvom príbehu z lesa, do ktorého sa ako herci zapojili aj niektorí naši žiaci, mohli žiaci vnímať tóny a farby hudby. Zoznámili sa s niektorými hudobnými nástrojmi a svoje znalosti si overili aj prostredníctvom krátkych hudobných hádaniek. Počas koncertu si s chuťou zaspievali, zatancovali a príjemne sa zabavili.