• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• Žiaci siedmeho ročníka sa v januári zúčastnili plaveckého výcviku, na ktorom zdokonalili svoje plavecké schopnosti. Počas jedného týždňa žiaci navštevovali NCVP v Novákoch, kde trávili čas s trénermi v bazéne. Sme radi, že môžeme ponúknuť aj takúto formu vzdelávania a výchovy na našej škole.

• Prednáška - "Dievčatá z Venuše a chlapci z Marsu"

• Dňa 31.01. mali žiaci 8. a 9. ročníka prednášku na tému : " Dievčatá z Venuše a chlapci z Marsu", kde sa žiaci dozvedeli o reprodukčnom zdraví, gynekologickej a urologickej prevencii, ako zdravo žiť, myslieť na budúcnosť, rizikový životný štýl... Lektorka dokázala vysvetliť dôležité veci s nadšením a jasným vysvetlením. Chceme jej úprimne poďakovať za jej skvelú prácu a za to, že nám pomohla lepšie porozumieť tejto dôležitej téme.

• Vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Ypsilon - slovina je hra

• 23 našich žiakov od 3. - 9. ročníka sa zapojilo do celoslovenskej súťaže Ypsilon-slovina je hra.

100% úspešnosť mala žiačka Leonie Dudková z 3.A triedy.

8 žiakov malo úspešnosť viac ako 90%. Všetci súťažiaci boli odmenení diplomom a malou vecnou odmenou. Sme radi, že aj slovenčina si získava svojich  nadšencov.

• Hodina fyziky v 6. ročníku

• Žiaci si vyskúšali a získavali ďalšie zručnosti pri meraní meradlami. Mohli si vyskúšať meranie krajčírskym, skladacím, posuvným, zvinovacím metrom, ale i meracím pásmom, s ktorým sa stretli na hodine telesnej výchovy. Taktiež mali možnosť si vyrobiť vlastné meradlo, ktorým si vyskúšali odmerať predmety v triede. Niektoré z meradiel boli naozaj zaujímavé. Podaril sa im vyrobiť napr.: rolkometer, legometer, kukuricometer, štuplikometer, papierometer, céčkometer, gombíkometer, spinkometer.

• Tešíme sa na karneval

• Keďže je obdobie karnevalové, aj deti v ŠKD sa vzorne pripravujú na blížiaci sa karneval. Vyrobili si krásne  masky, obrázky a tiež svoj vlastný malý  cirkus.

• Certifikát eTwinning

• V januári 2024 boli udelené európske certifikáty kvality (EQL) za medzinárodné projekty eTwinning za rok 2023. Na Slovensku bolo udelených 97 európskych certifikátov kvality, z toho jeden získala  aj naša škola.

• Angličtina v praxi

• Žiačka Mia z 9. ročníka  sa na hodine angličtiny v praxi podelila o svoje čerstvé zážitky z Anglicka, ktoré spracovala pre spoložiakov aj do prezentácie.

•

24.1.2024 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo v prednese povestí Šaliansky Maťko v troch kategóriách:

I.kategória: 2. - 3.ročník

Víťazi:

1.miesto: Leonie Dudková 3.A

2.miesto: Ema Gergelyová 3.A

3.miesto: Johana Genzorová 2.A

II. Kategória
            1. miesto - Ela Čičmancová (4.A)
            2. miesto - Lea Lehotská (5.A)
            3. miesto - Stela Mikulášiková (4.A)

III. Kategória
            1. miesto - Kristína Pekárová (6.B)
            2. miesto - Sofia Mazánová (7.A)
            2. miesto - Hana Djokičová (6.B)
            3. miesto - Petra Šimová (7.B)

• Úspech nášho žiaka na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára 2024 sa v Centre voľného času v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali žiaci Matej Genzor (6.B) a Ondrej Genzor (8.A). Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Ondrej sa v silnej konkurencii 27 žiakov z rôznych škôl v okrese umiestnil na peknom 6. mieste a Matejovi patrí spomedzi 25 súťažiacich  úžasné 2. miesto. Našim „angličtinárom“ ďakujeme za reprezentáciu školy i za čas, ktorý venovali príprave na súťaž. K výsledkom im srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Komparo 2023

• 9. ročník

V predmete matematika sme sa zaradili medzi 29 % najlepších škôl a v predmete Slovenský jazyk a literatúra medzi 41,1 % najlepších škôl.

• Pytagoriáda - školské kolo

• Kategória P3

1. miesto: Karin Vargová, 3.A

2. miesto: Leonie Dudková, 3.A

Kategória P4

1. miesto: Christian Hausner, 4.A

2. miesto: Oliver Novák, 4.A

Kategória P6

1. miesto: Hana Djokičová, 6.B

2. miesto: Viktória Ješíková, 6.B

3. miesto: Valášková Karolína, 6.A

4. miesto: Hausner Nicolas, 6.B

Gratulujeme a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Informatika

• Naši najmenší si posielali správy a zoznamovali sa s e-mailom v bezpečnom prostredí AAškola.

• Geografia

• Žiaci 5. ročníka si svoje vedomosti o planétach slnečnej sústavy upevnili aj pri tvorbe projektu. Využívali vedomosti o veľkosti, farbe a polohe planét v slnečnej sústave.

• Prvý projekt

• Prváci si na hodine anglického jazyka urobili svoj projekt a prezentovali ho pred triedou. Takto prakticky si zopakovali názvy pomôcok, ktoré v škole používajú.