• Šarkaniáda

• Ako každý rok, aj tento si žiaci prvého stupňa pripravili na hodinách výtvarnej výchovy šarkany. V pondelok 10. 10.2022 sa všetci žiaci stretli na školskom dvore a predviedli svoje výtvory na Šarkaniáde.

• Plavecký výcvik

• V týždni od 3. októbra do 7. októbra 2022 žiaci 2., 3. a 4. ročníka absolvovali plavecký výcvik. Konal sa v priestoroch  NCVP v Novákoch pod vedením skúsených inštruktorov plávania. Deti boli rozdelené do dvoch družstiev a počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Boli sme na našich žiakov pyšné. Boli disciplinovaní, snaživí a každý urobil veľa práce. Na konci každý získal diplom.

• Učebňa mlsných jazykov

• Spojili sme sily a vďaka podpore Rodičovského združenia, sponzorskému daru Obce Nedožery-Brezany, sponzorskému daru Elektroservis Paulíček, ako aj našej vlastnej snahe a ochote, sa podarilo dovybaviť učebňu, ktorá bude slúžiť pre potreby vyučovania predmetu Technika, ako aj pre potreby krúžkovej činnosti. Ďakujeme

• Putovanie Prievidzou

• Na hodine dejepisu sa uskutočnilo podujatie "putovanie Prievidzou". Deti 5.A a 5.B triedy sa zábavnou formou,  pomocou hry dozvedeli zaujímavosti o histórií Hornej Nitry.

• Varenie v škole

• Výstava hydiny a vtáctva

• V piatok 30.9. si deti zo školského klubu prezreli výstavu hydiny, drobných zvierat a papagájov. Najviac sa im páčili zajace. Niektorí si so sebou domov odniesli aj holubie pierko.

• Európsky deň jazykov na našej škole

• Aj tento rok sme sa zapojili do aktivít k Európskemu dňu jazykov (26. september). Pri tejto príležitosti sme zo žiackych prác, projektov, novín, časopisov, slovníkov, kníh, kalendárov a prázdninových suvenírov pripravili na našej škole tematickú výstavu. Hodiny cudzích jazykov, ale aj techniky si žiaci spestrili besedami o dôležitosti a potrebe dorozumenia sa v cudzích jazykoch, riešili jazykové kvízy, podľa obrázkov a vlajok hádali štáty v Európe, podľa zvukových ukážok tipovali jazyky, vyskúšali si rôzne jazykolamy, hrali hry, ochutnali pravý anglický čaj. Zábavné jazykové, hudobné a geografické úlohy si pre našich šiestakov pripravili aj žiačky 9.A triedy. Veríme, že sme takto našich žiakov podnietili k ďalšiemu jazykovému vzdelávaniu a spestrili im vyučovacie hodiny.

• Oznam: Súkromná základná umelecká škola

• Vážení rodičia,
            Súkromná základná umelecká škola Nedožery-Brezany, Vám ponúka možnosť prihlásiť
            v školskom roku 2022/2023 Vaše dieťa na štúdium v hudobnom a literárno-dramatickom odbore.
            V hudobnom odbore je možné prihlásiť dieťa na spev, hru na klavíri, gitare a bicích nástrojoch. Zápis
            žiakov pre uvedený školský rok bude prebiehať do 14. 9. 2022. V prípade záujmu nás kontaktujte na
            tel. č. 0917 264 589, alebo prostredníctvom e-mailu: sukromnazus.nb@gmail.com.

• Úvodné informácie k novému školskému roku

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia žiakov.
            V súvislosti s novým školským rokom máme pre Vás úvodné info.

• Zaslať /doručiť "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" aj v prípade absencie žiaka  v trvaní 5 a viac dní, nasledujúcich po sebe (víkendy a sviatky sa nepočítajú).

• Rodič môže svojim rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú), aj z dôvodu ochorenia. Pri väčšom počte dní sa vyžaduje potvrdenie od lekára.

• Domáce samotestovanie je dobrovoľné. Rodičia nie sú povinní vykazovať vykonanie Ag testu.

• Ak mal žiak pozitívny výsledok Ag testu, rodič žiaka to bezodkladne oznámi lekárovi, žiak zostáva doma. ďalší postup určí ošetrujúci lekár.

• Vstup do školy je umožnený iba osobám bez príznakov infekcie dýchacích ciest, zodpovedajúce príznakom ochorenia COVID 19.

• Žiak ani zamestnanec školy nemusí mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty rúškom/respirátorom. Z dôvodu obavy o svoje zdravie, môžu mať osoby dobrovoľne nasadené rúško/respirátor.

• Ranný filter sa nevykonáva, vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situácie sa môže zaviesť.

• Stravovanie v jedálni je umožnené len žiakom a zamestnancom školy. Cudzím stravníkom je zabezpečený len výdaj jedla.

Uvedené informácie vychádzajú z dokumentu „Zelená otvoreným školám" Ministerstva školstva .
            Nájdete ho aj pod priloženým linkom.

• Výhercovia Lacove chrobáky

• Vernisáž a ocenenie výhercov - 3.9.2022 o 15:00

Z našej školy získala Kristína Čičmancová 3. miesto v kategórii Realita ZŠ 11 - 15 rokov a Adrián Kamenský 3. miesto v kategórii Fantázia ZŠ 11 - 15 rokov. Výhercom GRATULUJEME. Vernisáže sa môže zúčastniť ktokoľvek z Vás.

• Prihlasovanie do školskej jedálne

• Chceme Vám dať do pozornosti prihlasovanie žiakov na stravu pre školský rok 2022/2023.

Deti je možné prihlasovať na stravu tento týždeň od stredy 24.8.2022 do piatka 26.8.2022 v čase od 8:00 - 14:00 u vedúcej školskej jedálne. Prihlásiť je možné osobne, v budove školskej jedálne hneď vedľa hlavnej budovy základnej školy, alebo telefonicky v uvedenom čase, na telefónnom čísle 0911 382 023.

• Informácie

• Letné prázdniny začali 1. júla 2022 (piatok) a končia 2. septembra 2022 (piatok). Školské vyučovanie začína 5. septembra 2022 (pondelok). Administratívne záležitosti v škole, si je možné vybaviť v termíne od 18.8.2022.
            Ďalšie informácie spojené s novým školským rokom, je možné nájsť aj v dokumente Sprievodca školským rokom 2022/2023 na stránke Ministerstva školstva pod nižšie uvedeným odkazom.

• Olympijsky odznak všestrannosti

• V dňoch 23. a 24. júna sa v Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne konalo finále Olympijskeho odznaku všestrannosti na ktorom nás reprezentoval aj náš žiak Lukáš Vrábel. Umiestnil sa na celkovom 15. mieste.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.