• Zdravá výživa v ŠKD

• 19. 10. 2020
        • V piatok 16.10. sme si aj v ŠKD pripomenuli svetový deň zdravej výživy. Staršie deti si vytvorili namaľovaný tanier plný zdravých potravín. Menšie deti si pochutnali na ovocných špízoch, ktoré si urobilii podľa vlastnej chuti.

• ŠKD - Poštárik

• 15. 10. 2020
        • V piatok 9. októbra sme si v školskom klube detí pripomenuli pri príležitosti svetového dňa pošty dôležitosť povolania poštára. Deti si navzájom medzi oddeleniami napísali poštu a potom si ju aj poslali. Deti sa vzájomným pozdravom, obrázkom a listom od svojich kamarátov veľmi potešili.

• Zeleninové hody

• 14. 10. 2020
        • Žiaci 1. stupňa ZŠ si v uplynulých dňoch vo svojich triedach urobili zeleninové hody. Najskôr si nakúpili vo vytvorenom obchode potrebnú zeleninu a zopakovali si správne a rýchle počítanie. Prinesenú zeleninu, resp. ovocie si vystavili. Po "nákupe" sa začala hostina. Žiaci si nasýtili nielen hladné brušká, ale aj očká. Tanieriky boli totiž veľmi pekné a lákali rôznymi farbami a vôňami. Deň v škole bol opäť trošku iný.

• Jeseň hýri farbami

• 14. 10. 2020
        • Jeseň je v plnom prúde a žiaci na 1. stupni ju privítali pastelkami a farbami.  Keďže nemôžete vidieť našu krásnu farebnú výstavu na chodbách osobne, radi vám ju sprostredkujeme aspoň na stránke školy.

• Deň jablka

• 14. 10. 2020
        • Deň jablka si pripomenuli žiaci 1. stupňa našej ZŠ, ktorí si tento deň spestrili kreslením a hravými aktivitami spojenými s ochutnávkou šťavnatých jabĺčok.

• Dôležitý oznam

• 12. 10. 2020
        • Vážení rodičia,

od stredy 14.10.2020 až do odvolania bude naša škola fungovať v režime, ktorý si vyžiadala mimoriadna situácia, a ku ktorému pristupujeme v súlade s usmernením a rozhodnutím ministerstva školstva zo dňa 11.10.2020.

Škola je v tomto čase v zelenej fáze. Vzhľadom na sprísňovanie opatrení úradu verejného zdravotníctva a ministerstva školstva budeme v škole dodržiavať nasledovné opatrenia:

a) rúška sú povinné u všetkých žiakov (na 1. stupni , na 2. stupni, v ŠKD) a u všetkých

zamestnancov vo vnútorných aj vonkajších priestoroch,

b) telesná výchova sa vyučuje v interiéri v teoretickej rovine, v podobe besied, alebo vo vonkajších

priestoroch,

c) na hodinách hudobnej výchovy sa vyučuje teória,  bez spievania,

d) prestávky trávia žiaci vo svojich triedach, ktoré  sa vo zvýšenej miere vetrajú a dezinfikujú,

e) žiaci sa nemiešajú, nedelia sa na skupiny,

f) školská jedáleň je rozdelená na dva bloky; v každom obeduje jedna trieda,

g) ŠKD

• bude k dispozícii iba žiakom 1.-3.roč.
          • ranná činnosť je  zrušená
          • činnosť poobede - do 15,30 hod.

h) záujmové krúžky sa nekonajú,

i) naďalej platí zákaz vstupu zákonných zástupcov a cudzích osôb do budovy školy (v nevyhnutnom

prípade je vstup možný iba s povolením riaditeľky školy a s podpísaním vyhlásenia o

bezinfekčnosti)