• Lyžiarsky kurz

• Aj v tomto školskom roku sme spoločne zorganizovali a zrealizovali lyžiarsky kurz. V prostredí Skalky arény sme statočne bojovali s podmienkami, a snažili sa naučiť, alebo zdokonaliť naše lyžiarske schopnosti.

• Hráme bábkové divadlo

• Žiaci 5.A triedy sa na hodinách literatúry naučili veľa o bábkovom divadle, rôznych druhoch bábok o literárnom scenári. Sami si v skupinkách pripravili krátke bábkové divadielka, priniesli aj zhotovili bábky a po prípravách zahrali svojim spolužiakom bábkovú minihru.

• Valentínske aktivity v ŠKD

• Srdiečko sme vyrábali,

aj sme sa pritom zaľúbili.

Sviatok Valentína sme oslávili,

a svojich blízkych valentínkou potešili.

Aj triedu a chodbu sme si vyzdobili,

a Nika s Laurou zasnúbili.

• Dňa 14. 2. 2024 sa uskutočnilo školské kolo 1. kategórie v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín

Výsledky školského kola - próza

1. miesto - Christian Hausner 4. A

2. miesto - Johana Genzorová 2. A

3. miesto - Hana Šujanová 2. B

Výsledky školského kola - poézia

1. miesto - Veronika Vrábelová 4. A

2. miesto - Soňa Tůmová 3. A

3. miesto - Bruno Nagy 2. A

Všetkým súťažiacim gratulujeme !

• Projekty na hodine angličtiny

• Projektová metóda je na našej škole pevnou súčasťou hodín anglického jazyka. Žiaci si takto rozvíjajú svoju samostatnosť, kreativitu, sociálne a komunikačné zručnosti. Projektové učenie tiež aktívne ovplyvňuje motivačnú sféru žiaka. Tentokrát naši ôsmaci skupinovou formou pracovali na téme HEALTHY LIFESTYLE (Zdravý životný štýl). Tvorivý proces aj jeho výsledok môžete vidieť na fotografiách. Najzaujímavejšie projekty sú vystavené v priestoroch školy.

• "Pečené" zemegule na hodine geografie

• Žiaci 5. ročníka si spestrili hodiny geografie "pečením" svojej zemegule. Každý žiak si podľa svojich predstáv a najmä vedomosti vytvoril svoju zemeguľu. Pomocou farby a cesta vyznačil na makete zemegule nížiny, pohoria a oceány. Nakoniec sme "naše" zemegule dali zapiecť do mikrovlnnej rúry.

• Informatika

• Na informatike sme sa zoznámili s microbitom a naučili sme ho poslúchať. Príkazy sme mu zadali v prostredí MakeCode.

• Hodina anglického jazyka

• Hravú hodinu anglického jazyka si žiaci 3. A triedy spestrili prostredníctvom projektu, v ktorom si precvičili slovnú zásobu.

• Karneval v ŠKD

• Na známosť sa všetkým dáva,

že v našej škole bola veľká sláva.

Do tanca hudba deti zlákala,

bola to skvelá zábava.

Deti v maskách poskrývané,

tancovali ostošesť,

všade bola radosť a detský smiech.

Súťaže medzi tancom,

darilo sa dievčatám i chlapcom.

A na konci karnevalu

vyhral každý cenu malú.

• Šikana a kyberšikana - prednáška

• Dňa 07. 02. 2024 sa uskutočnila v našej škole pre 7. a 8. ročník prednáška na tému " Šikana a kyberšikana". Cieľom bolo dozvedieť sa niečo viac o šikanovaní, vedieť rozlíšiť, kedy hovoríme už o šikane, naučiť ich ako pomôcť jeden druhému, čo robiť v prípade ak k šikane dôjde.  Tiež sa dozvedeli o dôležitosti rešpektu, empatie a komunikácie. Besedy o tejto téme sú veľmi dôležité pre vytvorenie bezpečného a zdravého prostredia v škole.

Ďakujeme koordinátorovi projektu Dušík Motivation za poučnú prednášku

• Hudobno - interaktívne predstavenie

• Dňa 2.2.2024 sa deti z MŠ a žiaci 1. a 2.ročníka zúčastnili hudobno - interaktívneho predstavenia v kultúrno-spoločenskej miestnosti na OcÚ.Zoznámili sa s rôznymi hudobnými nástrojmi a ich zvukmi a popri tom si zatancovali a zaspievali.

• Hvezdáreň

• Dňa 6. 2. 2024 boli žiaci 3. A a 4. A na exkurzii vo Hvezdárni a planetáriu v Žiari nad Hronom, kde sa dozvedeli  zaujímavosti o vesmíre.

• Ako sme sa učili dni v týždni

• Najmenší prváci sa hravou formou oboznamujú s dňami týždňa. Pondelok ako ponožka, utorok ako uterák...... nedeľa ako nevesta. Vedia, ktorý deň je hneď pred a hneď za a spoločne si vyrobili obrázkový kalendár.

• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• Žiaci siedmeho ročníka sa v januári zúčastnili plaveckého výcviku, na ktorom zdokonalili svoje plavecké schopnosti. Počas jedného týždňa žiaci navštevovali NCVP v Novákoch, kde trávili čas s trénermi v bazéne. Sme radi, že môžeme ponúknuť aj takúto formu vzdelávania a výchovy na našej škole.

• Prednáška - "Dievčatá z Venuše a chlapci z Marsu"

• Dňa 31.01. mali žiaci 8. a 9. ročníka prednášku na tému : " Dievčatá z Venuše a chlapci z Marsu", kde sa žiaci dozvedeli o reprodukčnom zdraví, gynekologickej a urologickej prevencii, ako zdravo žiť, myslieť na budúcnosť, rizikový životný štýl... Lektorka dokázala vysvetliť dôležité veci s nadšením a jasným vysvetlením. Chceme jej úprimne poďakovať za jej skvelú prácu a za to, že nám pomohla lepšie porozumieť tejto dôležitej téme.