• Rodný môj kraj - ZŠ

• Dňa 17.5.2019 sa konala vlastivedná súťaž pre žiakov 4.ročníka. Družstvá zo 4.A a 4.B si zmerali sily v riešení úloh zameraných na spoznávanie nášho krásneho Slovenska.

Po úvodnej prezentácii riešili obrázkové vlastivedné hádanky a kvízové otázky, ktoré preverili ich vedomosti o prírodných i kultúrnych zaujímavostiach Slovenska. Nasledovalo vyhodnotenie a ocenenie súťažiacich žiakov. Všetci žiaci preukázali svoju šikovnosť , vedomosti a záujem o svoj rodný kraj.

• Ukončenie futbalového krúžku ZŠ

• Zápas Nedožery-Kanianka

Dňa 8.5. odohrali deti z futbalového krúžku zápas proti deťom z Kanianky, kedy víťazstvom 17:9 ukončili školský krúžok 2018/2019. Deti za aktivitu a snahu počas celého roka boli odmenené od trénera zlatými medailami.

• Olympiáda v anglickom jazyku ZŠ

• Na našej škole sa medzi štvrtákmi už stalo tradíciou, že si overia svoje vedomosti z angličtiny súťažnou formou. Dňa 23.5.2019 sa v oboch triedach štvrtého ročníka konala Olympiáda v anglickom jazyku. Žiaci 4.A aj 4.B sa rozdelili na 3 tímy a riešili 6 rôznorodých úloh: skladanie viet zo slov, priradenie obrázkov k slovám, kreslenie postavy na tabuľu podľa pokynov, určovanie času, gramatické cvičenia, otázky k príbehu na plagáte. Súťaž oboch kolektívov bola vyrovnaná. Okrem angličtiny si žiaci preverili aj schopnosť pracovať v skupinách a dohodnúť sa. A tu sú víťazné tímy:

4.A – A. T. Velická, H. Mócová, V. Mokrá, J. Mláka, T. Mokrý

4.B – D. Herbanský, K. Soradová, M. Belák, Š. Greguš, P. Mokrý

Gratulujeme! Všetci súťažiaci si odniesli z olympiády sladkú odmenu a veríme, že aj dobrý pocit zo svojich znalostí angličtiny.

• Informácia o poskytnutí voľna pre žiakov ZŠ

• Na základe §150  ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov riaditeľ školy poskytuje z prevádzkových a organizačných dôvodov (oslavy 50. výročia základnej školy) voľno z vyučovania pre žiakov základnej školy dňa 31.05.2019 /1 deň/.

• Testovanie žiakov 9. ročníka

• Matematika

Priemerná úspešnosť školy: 71 %

Priemerná úspešnosť v SR - národný priemer: 63,1 %

Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 7,9 %

Slovenský jazyk a literatúra

Priemerná úspešnosť školy: 64,7 %

Priemerná úspešnosť v SR - národný priemer: 62,3 %

Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 2,4 %

• Zdobenie mája ŠKD

•

Dňa 30.4. 2019 sa deti zo školského klubu zúčastnili "Zdobenia mája. Máj vyzdobili pestrofarebnými stužkami. Máj bol neskôr postavený pred obecným úradom v Nedožeroch - Brezanoch.

• 046/5485130 046/5485081 zsnb@centrum.sk