• Zachránili sme 8 árov pralesa na Sumatre

• Ako je už nižšie spomenuté, tak na podporu Green Life Projektu sme poslali 440 eur. Na výkup 8 árov pralesa bolo použitých 290 eur a 150 eur na nákup fotopasce. Z fotopasce nám budú posielané fotografie zvierat, ktoré budeme zverejňovať na našom webovom sídle. Fotopasce okrem monitorovania zvierat slúžia aj na chytanie pytliakov.

• Pomáhame aj v Prešove

• Dňa 14.12. mala škola svoj stánok na obecnom podujatí Starostovská kapustnica. Rozhodli sme sa pomôcť aj ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove, ktorí následkom výbuchu prišli o svoje domovy. Podarilo sa nám získať krásnych 170 eur

• Green life projekt

• Na podporu tohto projektu nám zostalo 440 eur. Peniaze budú použité na výkup pralesa a zakúpenie fotopasce. Organizácia nám bude z nej zasielať fotografie a videá, ktoré budeme následne zverejňovať na našom webovom sídle. Sme radi, že sa týmto spôsobom môžeme podielať na záchrane našej planéty.

• Jazmín, n. o.

• Dňa 14.12. sme boli na nákupe darčekov pre obyvateľov krízového centra Jazmín v Handlovej a následne sme im ich odniesli. Detičky dostali hračky a teplé čiapky so šálmi a dospelích sme obdarovali kozmetikou. Potom sme sa s deťmi zahrali a večer sme s dobrým pocitom odchádzali domov.

• A ako dopadli naše VIANOČNÉ TRHY?

• Našlo sa množstvo ľudí, ktorí pomohli, kúpili si pekné výrobky a prispeli tak k vyzbieraniu úžasnej sumy 912,31 eur. Teší nás, že máte také obrovské srdce. ĎAKUJEME.

• Vianočná tržnica - MŠ

• V tomto týždni sme realizovali projekt Vianočná tržnica zameraný na rozvíjanie elementárnej finančnej gramotnosti. Deti počas predchádzajúcich dní zhotovovali vianočné ozdoby  a dekorácie za čo dostali eurá. Vyrobené výrobky si vo štvrtok  12.12.2019 kupovali za zarobené eurá a kúpené výrobky si odniesli domov.

• Zdravé zúbky - MŠ

• Dňa 27.11.2019 sme v dopoludňajších hodinách s deťmi pripravili pekné podujatie na tému Veselé zúbky. V tento deň sme sa  porozprávali o prevencií zubného kazu a ako sa starať o svoj chrup . Na záver si deti umyli zúbky.

• Pytagoriáda - výsledky

• Postup do okresného kola

kategória P3 - súťažilo 11 žiakov

1. miesto: Petra Šimová, 3.B

2. miesto: Jakub Baran, 3.A

kategória P4 - súťažilo 18 žiakov

1. miesto: Tibor Gatial, 4.B

2. miesto: Marco Barényi, 4.A

kategória P5 - súťažilo 12 žiakov

1. miesto: Nikola Ješíková, 5.A

kategória P6 - súťažilo 8 žiakov

1. miesto: Michal Rozenberg, 6.A

kategória P7 - súťažilo 19 žiakov

1. miesto: Kristína Svetláková, 7.B

kategória P8 - súťažilo 10 žiakov

1. miesto: Jozef Mokrý, 8.A

2. miesto: Miroslava Majzlanová, 8.A

• Pytagoriáda - ZŠ

• 6. - 8. ročník

Dňa 11.12. sa uskutočnílo školské kolo Pytagoriády, v ktorom súťažili naši starší žiaci. Veríme, že žiakom sa darilo a čoskoro sa dozvieme mená víťazov.

• Šaliansky Maťko - ZŠ

• Dňa 10.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu v okresnom kole.

I. kategória 2.-3. ročník

1. Kristína Pekárová 2.B

2. Karolína Nagyová 3.A

3. Petra Šimová 3.B a Matúš Plica 2.A

II.kategória 4.- 5. ročník 1. Linda Nguyen 4.B

2. Alžbeta Tamara Velická 5.A

3. Zuzana Majzlanová 4.B

III.kategória 6. - 7. ročník

1. Lucia Pusztaiová 7.A

2. Sabina Lehotská 7.B

3. Natália Šimová 6.A

• Pytagoriáda - ZŠ

• 3. - 5. ročník

Dňa 10.12. sa uskutočnílo školské kolo Pytagoriády. Veríme, že žiakom sa darilo a čoskoro sa dozvieme mená víťazov.

• Mikuláš - ZŠ

• V škole máme dobré deti, a preto nás vôbec neprekvapilo, že aj k nám do školy zavítal Mikuláš. Doviedol si so sebou aj svojich pomocníkov - dvoch anjelov a čerta. Deťom rozdali sladké cukríčky a navodili tú správnu mikulášsku atmosféru.

• Mikuláš v Prievidzi - MŠ

• V stredu 4. 12. 2019 sme sa s deťmi  vybrali do Prievidze.  V Dome kultúry sme si pozreli krásny príbeh, „Obyčajný zázrak“. Po skončení sa deťom rozžiarili očka lebo konečne prišiel ich očakávaný Mikuláš s anjelom. Všetkým deťom postupne rozdal Adventné kalendáre a deti mu za to zaspievali pesničku. Po skončení sme sa šťastlivo vrátili späť do MŠ.

• Výchova k finančnej zodpovednosti - ZŠ

• Ako byť zodpovedný v oblasti osobných financií, ako správne narábať s financiami, ako rozoznávať riziká v riadení vlastných financií, ako si stanoviť finančné ciele, napĺňať ich, konať a správať sa zodpovedne s ohľadom na budúcnosť, to boli len niektoré témy, ktoré boli priblížené našim žiakom deviateho ročníka na praktickej prednáške, spojenej s cvičením v problematike finančnej gramotnosti. Naši hostia ktorí pôsobia ako profesionáli vo finančnej sfére nám pripravili aj podľa slov žiakov vskutku zaujímavý a poučný program. Ďakujeme teda a veríme, že sme aj takouto formou prispeli ku osvojeniu si kľúčových kompetencií pre zvýšenie úrovne finančnej gramotnosti našich žiakov, ktorá ich bude sprevádzať v reálnom živote.