• 2. - 4. ročník

Posledný januárový deň bol na našej škole iný. Žiaci dostávali nielen zaslúženú odmenu v podobe výpisov vysvedčení,ale čakalo ich aj vyhodnotenie súťaže Všetkovedko. Až 41 súťažiacich, žiakov 2. - 4. ročníka čakalo na odmeny a diplomy, ktoré im odovzdal riaditeľ školy. Titul Všetkovedko školy tento školský rok získala Petra Šimová z 3. B triedy. Atmosféru z posledného dňa 1. polroka si môžete pozrieť na fotografiách.

• Matematická olympiáda

• Okresné kolo

Dňa 29.1.2020 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády. Súťažili žiaci piateho a deviateho ročníka. Kategórie Z5 sme sa pre chorobu žiačky nezúčastnili, ale v kategórii Z9 sme boli úspešní. Súťažilo 29 deviatakov a 9 z nich bolo úspešných. Náš žiak Kristián Perina z 9.A sa umiestnil v tvrdej konkurencii na krásnom 6. mieste.

• Basketbal

• Obvodné kolo

Zvýšená chorobnosť poznačila našu účasť v obvodnom kole súťaže v basketbale chlapcov.

V oklieštenej zostave naši žiaci bojovali, predviedli zopár pekných zakončení, avšak to nestačilo. Konečné 2. miesto v našom školskom obvode znamená koniec nádejí v postup medzi najlepšie školy v tomto športe v okrese.

• Okresné kolo

Dňa 22. 1. 2020 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali žiačky Kristína Pekárová z 2. B triedy, Linda Nguyen zo 4. B triedy a Lucia Pusztaiová zo 7. A triedy. Dievčatám sa v silnej konkurencii síce nepodarilo umiestniť na popredných miestach, ale sú veľkým prísľubom do budúcnosti.

• Testovanie - 5. ročník

• 20.11.2019 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie piatakov. V matematike dosiahli naši žiaci lepšie výsledky ako celoslovenský priemer o 6,3 %, v slovenskom jazyku boli výsledky na úrovni celoslovenského priemeru.

• Testovanie pohybových predpokladov našich najmenších

• 1. ročník

Naši najmenší žiaci, prváci, sa v súlade so Zákonom č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, na pôde našej školy podrobili testovaniu pohybových predpokladov.

Cieľom projektu testovania pohybových predpokladov žiakov je  informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť/nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

A keďže už máme aj výsledky – certifikáty – tieto sme im odovzdali ako sa patrí, v priestoroch našej telocvične. Veríme, že dosiahnuté výsledky budú popri informáciách o stave pohybových schopností aj motiváciou pre pravidelné športovanie nielen na hodinách TSV ale i v ich rodinách a vo  voľnom čase.

• Okresné kolo

Dňa 15.1.2020 sa v Centre voľného času v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval šikovný žiak VIII.A triedy Jozef Mokrý. V kategórii 1B sa v silnej konkurencii 23 talentovaných žiakov z okresu umiestnil na peknom 6. mieste. Jojovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Komparo 9

• testovanie žiakov 9. ročníka

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy: 68 %

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR: 49,7 %

Naši žiaci boli lepší o 18,3 %

Slovenský jazyk a literatúra

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy: 70  %

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR: 61,7 %

Naši žiaci boli lepší o 8,3 %

• Komparo 8

• testovanie žiakov 8. ročníka

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy: 56,7 %

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR: 53,8 %

Naši žiaci boli lepší o 2,9 %

Slovenský jazyk a literatúra

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy: 70,3  %

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR: 64,2 %

Naši žiaci boli lepší o 6,1 %

• Opäť sme pomohli ľuďom v núdzi

• Vo vianočnom výpredaji sa vyzbierali ešte nejaké peniažky, za ktoré pani riaditeľka nakúpila potraviny pre obyvateľov krízového centra Jazmín. Tešíme sa, že sme mohli opäť pomôcť.