• Sviatok sv. Valentína

• Na strednej chodbe školy bol vytvorený kútik, kde sa mohli žiaci odfotiť s kýmkoľvek  koho majú radi, vážia si ho, radi s ním trávia voľný čas. Aj takýmto spôsobom, mohli prejaviť a dostať veľa lásky, vďaky, prijatia a upevniť spoločne priateľstvá a vzťahy nielen v triednych kolektívoch.

• Dňa 16. 2. 2023 sa naši žiaci zúčastnili školského kola v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Umiestnenie žiakov:

I. kategória: 2. – 4. ročník v prednese prózy

1. miesto: Christian Hausner - 3. A

2. miesto: Ema Gergelyová – 2. A

3. miesto: Lea Lehotská – 4. B

Nela Drexlerová – 4. B

I. kategória: 2. – 4. ročník v prednese poézie

1. miesto: Leonie Dudková - 2. A

2. miesto: Valentína Reginová – 3. A

3. miesto: Sofia Molnár  – 4. B

Oliver Novák – 3. A

II. kategória: 5. - 6. ročník v prednese poézie

1. miesto: Hana Djokičová (5.B)

2. miesto: Petra Šimová (6.B)

3. miesto: Karolína Kmecová (6.A)

II. kategória: 5. - 6. ročník v prednese prózy

1. miesto: Sofia Mazánová (6.A)

2. miesto: Hana Čertíková (6.B)

3. Nela Dadová (5.A)

III. kategória: 7. - 9. ročník v prednese poézie

1. miesto: Vanessa Lacenová (9.A)

2. miesto: Zuzana Majzlanová (7.B)

3. miesto: Aneta Pipíšková (8.B)

III. kategória: 7. - 9. ročník v  prednese prózy

1. miesto: Alžbeta Tamara Velická (8.A)

2. miesto: Nela Mikulášiková (7.B)

Nella Engelhardtová (7.A)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a umiestneným žiakom srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• Boli masky, veľký bál, bol aj u nás karneval!

• Fašiangy sú obdobím veselosti, zábavy a karnevalov. Tento rok sme v našom školskom klube detí zorganizovali detský karneval plný zábavy, súťaží, tomboly a tanca. Celý vestibul sa premenil na čarovnú rozprávku, v ktorej masky v podobe princezien, športovcov, motýľov, bojovníkov a filmových postavičiek prevzali svoju "moc".

• Valentínske popoludnie v ŠKD

• Sviatok sv. Valentína si deti z ŠKD pripomenuli popoludním plným lásky. Na chvíľu sa stali Valentínkami a Valentínmi. Vytvorili náramky lásky, namaľovali si srdiečka, vyrobili pozdravy, ktoré darovali svojmu kamarátovi alebo blízkej osobe. Ako to už medzi zaľúbenými býva, nemohla chýbať ani žiadosť o ruku a tanec.

• Palacinková show a obrovský úspech našich žiakov

• Minulý týždeň sme vám predstavili víťazov školského kola súťaže Palacinková show, ktorí boli našu školu reprezentovať v Partizánskom. Súťaž organizovalo Krajské centrum voľného času v Trenčíne v spolupráci so Strednou odbornou školou J. Antonína Baťu v Partizánskom. Spolu súťažilo 15 dvojíc z rôznych základných škôl. Našim žiakom sa darilo a získali 1. aj 2. miesto:

1. miesto: Michal Dvorský, Lukáš Vrábel, 7.B

2. miesto: Zuzana Majzlanová, Nela Mikulášiková, 7.B

• Finančná gramotnosť

• Dňa 2.2 sa v našej škole uskutočnil pre 5,8 a 9. ročník workshop finančnej gramotnosti. Deti sa hravou formou dozvedeli zaujímavosti a dôležité veci o financiách.

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• 5. ročník

V okresnom kole matematickej olympiády súťažilo 31 piatakov a z toho bolo 21 úspešných riešiteľov. Za našu školu sa zúčastnili traja piataci, všetci boli úspešní riešitelia a umiestnili sa nasledovne:

2. miesto: Nicolas Hausner, 5.B

9. - 14. miesto: Hana Djokičová, 5.B

15. - 16. mesto: Viktor Revický, 5.B

• Palacinková show

• Súťažilo 14 dvojíc. Hodnotila sa chuť, dekorovanie, kvalita prepečenia palaciniek, originalita. Víťazom gratulujeme!

• "Týždeň bez odpadu"

• "Desiata je asi najväčším zdrojom odpadu na škole. Podporme znovupoužiteľné fľaše, obedáre, voskové obaly či nepremokavé textilné vrecúška a nahraďme tak servítky, potravinové fólie a jednorázové vrecúška.

V našej škole organizujeme  "Týždeň bez odpadu" a ukážeme tak, ako vieme znížiť množstvo obalov, ktoré do školy prinášame. Vytvoríme v škole aj priestor na zdieľanie prebytkov z desiaty či obeda v podobe košíka na prízemí.

• Zimné radovánky v ŠKD

• Von sa deti, chu-chu-chu,

celý svet je v mäkkom kožuchu!

Jajaj, svet je celý biely,

samý sneh a samý ľad,

poďme, že sa sánkovať!

• Šaliansky Maťko

• Dňa 26. 1. 2023 sa v CVČ v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko Školu reprezentovali dievčatá Leonie Dudková 3. A, Kristína Pekárová 5. B a Nella Engelhardtová 7. A. Našim súťažiacim sa darilo - Leonie Dudková získala 3. miesto a Kristína Pekárová 3. miesto.

• Kyberšikana

• Kyberšikana - je druh šikany, ktorý je realizovaný prostredníctvom informačnými a komunikačných technológií, najčastejšie prostredníctvom internetu, mobilného telefónu  a sociálnych sietí.

Preto sme na našej škole ako súčasť prevencie, dňa 03.02.2023 pripravili pre žiakov 6.A, 7.A, 8.A, 8.B a 9.A prednášku  "Prevencia kyberšikany", ktorú nám prišla prednášať pani Mgr. Cifríkova z Centra voľného času, Prievidza. Žiaci sa dozvedeli, ako sa chrániť proti útokom na internete, ako týmto javom predchádzať a čo robiť v prípade, že sa to deje. Ďakujeme za poučnú a výbornú prednášku.

• Všetkovedko

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko.

Všetkým srdečne gratulujeme!

• Rozprávanie pri čaji v ŠKD

• Deti zo školského klubu sa porozprávali pri šálke voňavého čaju. Pri čajovom posedení si pozreli rozprávku Ako Kremienok a Chocholúšik varili šípkový čaj, urobili si návrhy vlastných šálok a zahrali si divadielko. Teplý, voňavý čaj pri priateľskom posedení všetky deti zahrial.