• Všetkovedko

• Dňa 1. 12. 2020 sa žiaci 2.- 4.ročníka zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko. Tento školský rok o titul Všetkovedko zabojovalo až 30 žiakov 1. stupňa. Žiaci ukázali, ako dobre sa naučili čítať, čo vedia o svete a ako si vedia poradiť s rôznymi netradičnými otázkami. Dňa 21. 12. sa dozvieme, ako sa im v súťaži darilo. Všetkým držíme palce!

• Adventné prianie

• Vážení rodičia a priatelia školy,

prajeme Vám všetkým krásne a pokojné adventné obdobie, ktoré sa dnes začalo zapálením 1. adventnej sviečky. Zároveň z celého srdca všetkým želáme, nech plamene MIERU, VIERY, LÁSKY a NÁDEJE nikdy nevyhasnú vo Vašich rodinách, v obci a v našej škole.

• Oznam

• Dnešným dňom 23.11.2020 sa začali v areáli školy zemné stavebné práce. Tie si okrem iného vyžadujú z bezpečnostných dôvodov aj obmedzenie prevádzky vstupu do školy. Do odvolania bude hlavný vchod do školy vrátane plotovej brány uzavretý.

Príchod a odchod do/zo školy bude možný iba bránou a vchodovými dverami, ktoré vedú na parkovisko školy a školský dvor. Aj školský autobus bude mať dočasne „zastávku“ na tomto mieste.

ZÁKAZ prechodu  sa týka nielen vyššie uvedeného miesta, ale aj všetkých neoficiálnych vchodov (bránky), ktoré umožňujú vstup do školského areálu. Upozorňujeme celú školskú komunitu a širokú verejnosť, že škola nenesie zodpovednosť za škody a ohrozenie zdravia vzniknuté v prípade porušenia tohto zákazu. Rodičov žiadame o spoluprácu a dôsledné poučenie svojich detí.

Ďakujeme za porozumenie a rešpektovanie obsahu tohto oznamu.

PaedDr. Václava Juríková

• Aj my sme sa pridali, aj my rozdávame LÁSKU!

• Ďakujeme všetkým deťom, rodičom a zamestnancom školy, ktorí projekt už podporili, prípadne ešte podporia.

Termín odovzdávania darčekov v "krabici" je do 2.decembra.

Miesto: trieda/triedny učiteľ, prípadne sekretariát ZŠ

Bližšie info získate u triednych učiteľov.

• Oznam

• od 10.11.2020 je pre Vaše deti a našich žiakov opäť k dispozícii školský autobus trasa Pravenec ObÚ - ZŠ Nedožery Brezany a späť v zaužívanom režime (ráno aj poobede).

Ostatné spoje naďalej fungujú v prázdninovom režime.

• Dôležitý oznam!!!

• ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta prerušuje poskytovanie výchovno-vzdelávacieho procesu v škôlke a 1. - 4. ročník. 5. - 9. pokračuje vo výučbe dištančne.

• Vážení rodičia,

v prílohe oznamu sa nachádza dokument s názvom Usmernenie a prijaté opatrenia k obsahu a organizácii výučby počas mimoriadnej situácie. Prosíme Vás o jeho preštudovanie. Zároveň sa Vám chceme poďakovať za Vašu spoluprácu a zodpovedný prístup k plneniu obsahu tohto dokumentu.Usmernenie_vyucba_od_26_10_2020.pdf

• Rozhodnutie MŠVVaŠ SR

• Vážení rodičia,

v prílohe Vám dávame do pozornosti rozhodnutie MŠVVaŠ SR platné od 26.10.2020 (Rozhodnutie_ministerstva_26_10.pdf). Zároveň Vás chceme informovať, že v dňoch 30.10. a 02.11. 2020 bude škola mimo prevádzky - nový termín jesenných prázdnin.

Vo výčbe sa pokračuje od 03.11.2020 takto:

a) 1.-4.roč. prezenčne (v škole),

b) 5.-9.roč. dištančne (domáce vzdelávanie).

• Október - mesiac úcty k starším v ŠKD

• Tento rok si deti starých rodičov pre COVID- 19 nemohli pozvať priamo do školy, preto sme sa rozhodli, im poslať svoj pozdrav aspoň prostredníctvom svojich prác, ktorý je umiestnený na prednej časti plotu školy.

• Zdravá výživa v ŠKD

• V piatok 16.10. sme si aj v ŠKD pripomenuli svetový deň zdravej výživy. Staršie deti si vytvorili namaľovaný tanier plný zdravých potravín. Menšie deti si pochutnali na ovocných špízoch, ktoré si urobilii podľa vlastnej chuti.

• ŠKD - Poštárik

• V piatok 9. októbra sme si v školskom klube detí pripomenuli pri príležitosti svetového dňa pošty dôležitosť povolania poštára. Deti si navzájom medzi oddeleniami napísali poštu a potom si ju aj poslali. Deti sa vzájomným pozdravom, obrázkom a listom od svojich kamarátov veľmi potešili.

• Zeleninové hody

• Žiaci 1. stupňa ZŠ si v uplynulých dňoch vo svojich triedach urobili zeleninové hody. Najskôr si nakúpili vo vytvorenom obchode potrebnú zeleninu a zopakovali si správne a rýchle počítanie. Prinesenú zeleninu, resp. ovocie si vystavili. Po "nákupe" sa začala hostina. Žiaci si nasýtili nielen hladné brušká, ale aj očká. Tanieriky boli totiž veľmi pekné a lákali rôznymi farbami a vôňami. Deň v škole bol opäť trošku iný.

• riaditeľ školy: 0910 368 978 zást. r. š.: 0904 163 381 ekonómka školy 0911 381 999 ŠKD 1.A: 0911 382 020 ŠKD 1.B: 0902 623 408 ŠKD 2.A: 0903 286 706 ŠKD 2.B: 0903 548 824 ŠKD 3.B: 0902 778 045 ZŠ 046/5485130 MŠ 046/5485159 ŠJ 0911 382 023