• Dobrý nápad pred Vianocami - školský e-shop otvorený

• Vážení rodičia, milé deti, milí naši podporovatelia.
            Tak ako v minulom roku, v tomto predvianočnom čase, je tu možnosť objednať si, a zakúpiť, oblečenie a doplnkový tovar, s logom našej školy. Či už ako pekný a kvalitný darček pod stromček pre seba, alebo niekoho druhého, ako vyjadrenie sa, svojich sympatií ku našej-vašej škole, ako identifikáciu s prostredím, v ktorom trávime veľa času. Tento školský rok prichádza ponuka obohatená o nové produkty, farby a eko-oblečenie. Neváhajte preto, ak si chcete zakúpiť ten svoj kúsok oblečenia a ostatných vecí s motívom našej - vašej školy, alebo obdarovať niekoho, môžete tak spraviť prostredníctvom internetu v e-shope pod adresou:

Objednávanie je už spustené, a bude možné až do 21.11. 2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí, a objednané veci pôjdu do výroby tak, aby boli dodané ešte do Vianoc. V prípade, že sa Vám ceny zobrazia v českých korunách, v hornej lište e-shopu si nastavíte eurá.

• S hračkami o hračkách

• Prváci sa na hodine anglického jazyka učili o hračkách so svojimi obľúbenými hračkami. Názvy a mená zvierat, farby a pohyb si mohli osvojiť aj v ich prirodzenom prostredí.

• Hodina prvouky

• Na hodine prvouky sa deti učili rozoznávať chuť. Najviac sa tešili na kúsok čokolády, ale potešilo ich, keď sa do aktivity zapojila aj pani učiteľka. Malí prváci jej dali ochutnať trošku viac soli, ale odmenili ju aj sladkosťou.

• Prvácka matematika

• 1.A sa v škole rozbehla ako sa patrí. Že ich to na vyučovaní baví,svedčí o tom ich aktívny prístup k úlohám. Matematika je celkom obľúbený predmet a deti sa s ňou oboznamujú v rôznych činnostiach hlavne hrou.

• Literárna exkurzia

• Žiaci 8. ročníka sa zúčastnili literárnej exkurzie, v rámci ktorej navštívili rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, Slovenské múzeum Alexandra Sergejeviča Puškina v Brodzanoch a Apponyiho historickú knižnicu v Oponiciach.

• Výstava ovocia a zeleniny

• V dňoch 23.-27.10.2023 sa na 1. poschodí našej školy sa uskutočnila výstava ovocia, zeleniny, ale aj rôznych výrobkov z nich. Súťažilo sa v troch kategóriách a po maratóne hlasovania Vám prinášame výsledky.

Kategória Aranžovaný výrobok:

3. miesto – 24 hlasov – Tomáš Beňadik – 1.B,

2. miesto – 33 hlasov – Peter Hanuska – 1.A,

1. miesto – 65 hlasov – Miroslav Dado – 2.A.

Kategória Najsympatickejšia zelenina:

3. miesto – 18 hlasov – dievčatá z 5.A,

2. miesto – 44 hlasov – Karolína Valášková – 6.A,

1. miesto – 87 hlasov – Alexandra Klopčeková – 6.A.

Kategória Najkrajšie jablko:

3. miesto – 19 hlasov – Alexander Matiaško – 7.B,

Lukáš Svetlák – 8.B,

2. miesto – 42 hlasov – Marek Homola – 2. A,

1. miesto – 50 hlasov – Stela Mikulášiková – 4.A.

Všetkým ďakujeme za účasť a výhercom gratulujeme.

• Hodina matematiky netradične

• Žiaci 6. ročníka zažili hodinu matematiky netradične - vonku. Nadobudnuté vedomosti si overovali pomocou riešenia úloh vytvorených cez QR kódy.

• Strašidelná párty

• U nás v ŠKD sa v posledný deň pred prázdninami dolná chodba premenila na strašidelnú párty, na ktorej sme sa s detičkami vynikajúco zabávali. Samozrejme, vstupenkou na párty bola strašidelná maska a dobrá nálada. Na deti čakali rôzne súťaže, balónový a stoličkový tanec.

• Hodina Vlastivedy

• Žiaci 4.ročníka na hodine Vlastivedy pracovali na projekte - Mária Terézia. Prepojili sme Vlastivedu s Výtvarnou výchovou a vytvorili pekné projekty.

• Prednáška

• V našej škole sa uskutočnila vzdelávacia prednáška na tému Život v lesoch mierneho pásma. Žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa dozvedeli zaujímavé informácie o našich veľkých šelmách.

Ďakujeme Tomášovi a Michaele z projektu #NEPZ za pútavé rozprávanie.

• Exkurzia - Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

• Žiaci deviateho ročníka navštívili Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Dozvedeli sme sa množstvo nových a zaujímavých informácii  o jaskynnom ekosystéme. Biospeleológ nám objasnil, kto jaskyne obýval  pred 10 000 rokmi a v súčasnosti obýva aj napriek tomu, že jaskyne sú považované za jedno z najnehostinnejších prostredí pre život.

• Takéto hodiny nás jednoducho bavia.

• Naši šikovní šiestaci - rybári Mirko, Števko a Denis, nás zasvätili do ich najväčšieho koníčka - rybárstva. A to riadne detailne! Boli to skvelé dve hodiny Biológie a to nielen pre žiakov.

• Prvácka pasovačka

• Na známosť sa všetkým dáva, že naši prváci boli slávnostne pasovaní za žiakov našej školy. Tak nech sa im v škole darí!

• Poďakovanie

• Pred každou akciou prebiehajú prípravy a podieľajú sa na nej ľudia, ktorých vo finále nevidíme. Na príprave pasovačky prvákov pomáhali:

naši ôsmaci a pani učiteľky Petronela Šovčíková a Adriana Hepnerová-  výzdoba telocvične, balóny...

žiaci Gregor, Mia, Linda - veselá bubnovačka

pani Evka Paulíková - pamätné listy deťom, výroba pozvánok a ozdôb pre deti

tetám kuchárkam - zapožičanie obrusov a výroba "drinku múdrosti"

pani Greschnerová - napiekla skvelé koláčiky

pani Hausner, pán riaditeľ, pán školník - pomoc pri zabezpečovaní celej akcie

Ďakujeme!!!       Prvácke pani učiteľky Vierka a Evka

• Testovanie pohybových predpokladov

• Aj tento  rok sme testovali  pohybové predpoklady našich žiakov. Žiaci z 1.A a 3.A sa veru veľmi snažili,bojovali ako na olympiáde. Deťom sa mnohé disciplíny páčili, možno svoje vrodené predpoklady uplatnia v niektorých zo športov. Osvedčenie, ktoré  dostanú ich nasmeruje k správnemu výberu športu.

• Mesiac úcty k starším

• "Hoc vlas vám šedivie a zrak sa zakalí, prijmite od detí najkrajšie pozdravy."

Deti z ŠKD v mesiaci október tvorili na tému starí rodičia. Svojimi výtvormi potešili seniorov idúcich okolo školy. Pre starkých si pripravili aj darčeky. Program pre seniorov obce Nedožery-Brezany spríjemnili scénkami, tancom a spevom deti z DFS Briezka. Našim starkým prajeme, aby touto etapou života kráčali v zdraví a aj radosťou z vnúčat si spríjemňovali svoju jeseň života.