• Olympijsky odznak všestrannosti

• V dňoch 23. a 24. júna sa v Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne konalo finále Olympijskeho odznaku všestrannosti na ktorom nás reprezentoval aj náš žiak Lukáš Vrábel. Umiestnil sa na celkovom 15. mieste.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Korfbalový krúžok

• Žiaci z korfbalového krúžku odohrali v tomto školskom roku zápasy slovenskej žiackej ligy. Ako nováčik súťaže si počínali veľmi dobre. Družstvo A do 11 rokov obsadilo celkové 2.miesto. B družstvo do 11 rokov a družstvo do 13 rokov sa do súťaže zapojili neskôr, takže odohrali menej zápasov. To malo vplyv na ich celkové umiestnenie, skončili na 5. a 6.mieste. Všetkým gratulujeme!

• V škole nám je dobre...

• Aj keď sme už odložili učebnice a zošity, stále sa vieme v škole dobre zabaviť. 3.A a 3.B si ráno  poopekali špekačky a takto dobre posilnení si zasúťažili vo vybíjanej. Víťazom sa stala 3.B. Pokračovali sme vo vedomostných súťažiach a spoločných hrách. Pekný deň sme zakončili zmrzlinou.

• Noc v škole

• Dňa sa 23.-24.62022 sa žiaci 6.A  zúčastnili triednej akcie – Noc v škole.  Okrem spoločného opekania  sme sa venovali športovým aktivitám na školskom dvore. Ani tma nás hneď nevyhnala dovnútra, využili sme osvetlenie multifunkčného ihriska. Až únava ukončila naše športové aktivity vonku a premiestnili sme sa do telocvične, kde sme mali nachystané žinenky na spanie. Ale priestor telocvične ponúkal miesto na rôzne spoločenské hry, čo sme pravdaže využili a až veľmi neskoro sme sa uložili pod deky či spacie vaky, aby sme sa ráno zobudili na spoločné raňajky. Pekná triedna akcia sa nám vydarila.

• Vráťme hmyz do našich záhrad

• Žiaci 7. A triedy sa zapojili do Projektu: Vráťme hmyz do našich záhrad, ktorý realizuje informačné centrum pre mladých Partizánske. Pod vedením lektorov absolvovali  vzdelávací workshop na tému hmyz a následne si vyrobili vlastné insektárium - hmyzí hotel. Ich úlohou bude sledovať a zaznamenávať obsadenie a diverzitu hmyzieho hotela.V októbri ich čaká okresný súťažný kvíz. Držíme palce!

• Podpora technických zručností

• V rámci spolupráce so spoločnosťou Brose Prievidza s.r.o, sme počas programu zameraného na rozvoj technických zručností spojili naše sily, a tak vznikli tieto pekné, informačné tabule, ktoré skrášlia náš školský areál. Žiaci spolupracovali jednak na obsahovej stránke, ako aj na samotnej inštalácii tabúľ.

• Beseda s anglickým lektorom

• Pred koncom školského roka sa našej škole ešte podarilo stihnúť prvú besedu s anglickým lektorom. Alan zaujal žiakov najmä svojim vtipným rozprávaním o nevšedných stránkach života v Anglicku. Žiaci 7.-9. ročníku sa mohli dozvedieť viac o školstve, lodnej doprave, histórii jazdenia vľavo, ako aj o vývine anglického jazyka počas stáročí. Alan precestoval niekoľko krajín, ale na Slovensku sa mu páči mimoriadne a je rád, že tu môže žiť. Odporučil však žiakom cestovať, objavovať svet, aby si vážili viac to, čo im naša krajina ponúka. Ďakujeme mu za odovzdanie cenných skúseností a ďakujeme zo srdca aj jeho manželke Vierke za premietanie počas besedy. Kiežby mohlo byť takýchto príležitostí poznávať rôzne kúty sveta aj v našej škole čoraz viac. Preto ak máte zaujímavý nápad, typ, kľudne nám napíšte, informujte nás. Ďakujeme.

• Exkurzia - Farma pod Vtáčnikom

• Naši žiaci zažili v piatok 17.6.2022 netradičný deň na farme v Kamenci pod Vtáčnikom. Exkurzia bola spojená s ukážkou dojenia oviec, prehliadkou zvierat, predstavením výroby syra v syrárni. Príjemným bonusom bola ochutnávka syrových dobrôt a samozrejme nechýbali ani bryndzové halušky. Ďakujeme pracovníkom farmy za úžasný zážitok.

• Školský výlet 1. A a 2. A

• 16.6.2022 žiaci 1. a 2. ročníka navštívili Zveropark Žarnovica. Veľmi sa im páčilo a už teraz sa tešia na ďalší spoločný výlet.

• Školský výlet 7. A a 8. A

• 14.6. 2022 sa žiaci 7.A a 8.A zúčastnili spoločného výletu do zábavno-náučného interaktívneho centra Atlantis v Leviciach a do Tekovského múzea, ktorého súčasťou je Levický hrad.

Zábavu striedali poučné prednášky, možnosť vyskúšať si svoju zručnosť a dôvtip. Na chvíľu sme sa stali súčasťou lit. diela Harry Potter a pasažiermi na slávnom Titanicu.

• Školský výlet

• Dňa 15.6.2022  žiaci 3.A , 3. B a 5.A  v rámci koncoročného výletu navštívili skanzen Jahodnícke háje a múzem Andreja Kmeťa v Martine. V skanzene sa oboznámili  so životom našich predkov v jednotlivých regiónoch Slovenska. V múzeu ich čakali zaujímavosti zo života Andreja Kmeťa a veľa zábavných interaktívnych úloh a hier zo života živočíchov. Nechýbala samozrejme dobrá nálada, nákup suvenírov a návrat domov ako inak ako so spevom.

• Noc literatúry

• Žiaci a žiačky 7.B sa zúčastnili tematickej prespávačky Harry Potter a strávili noc v škole. Za pomoci čiastkových úloh a vďaka tímovej práci sa im podarilo rozlúštiť jedinečný kód a spoločne zvíťazili nad zlom.

"Budeme silní len vtedy, ak dokážeme byť jednotní a budeme slabí, ak sa nedokážeme dohodnúť."(cit. Harry Potter a Ohnivá čaša)

• Divadlo v anglickom jazyku

• Po 3 rokoch sme sa vrátili k našej školskej tradícii a dňa 2.6.2022 sme navštívili divadelné predstavenie v anglickom jazyku. Spolu s našimi deviatakmi sme si v KaSS v Prievidzi pozreli humornú hru The last wish (Posledné želanie), ktorej príbeh nás preniesol na rôzne atraktívne miesta, ako napr. na pretekársky okruh, do nemocnice alebo do českej krčmy. Videli sme, ako môže byť sláva nudná a bohatstvo otupujúce a že jediné, čo má skutočný význam, sú dobré rodinné vzťahy. Žiaci mohli počuť zrozumiteľnú angličtinu, reálne frázy a užitočnú slovnú zásobu. Ďakujeme hercom z Divadelného centra v Martine za príjemný umelecký zážitok.