• Zápis do 1. ročníka

• Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční v mesiaci apríl v pracovných dňoch. Osobné stretnutie po zarezervovaní si termínu, sa uskutoční dňa 12.4.2024 v čase 12:00 - 16:00 v priestoroch školy. Naša škola využíva elektronickú prihlášku. Elektronickú prihlášku vyplňte prosím pred 12.4.2024, aby sme Vám ju mohli vytlačiť a pripraviť na podpis.

Elektronická prihláška: Nájdete ju pod obrázkom v priloženom limku (bude spustená 1.4.2024).

Rezervácia termínu: Po potvrdení Vašej prihlášky si môžete rezervovať termín, aby ste nemuseli čakať v rade.

Postup ako si zarezervovať termín nájdete v linku pod obrázkom.

Dôležité informácie ku zápisu nájdete na našej stránke v sekcii ZÁKLADNÁ ŠKOLA, časť ZÁPIS DO PRVÉHO ROČNÍKA.

• Pokusy v 2. A

• Žiaci druhého ročníka skúmali vlastnosti látok.

Skúšali, ktoré látky sa vo vode rozpúšťajú, ako oddelia nerozpustné či rozpustné látky od vody. A tak miešali, rozpúšťali filtrovali a čakali na odparenie vody. Výsledky skúmania si dobre všímali a vyhodnocovali.

• Marec - mesiac knihy

• Aj tento školský rok žiaci 1. stupňa v mesiaci marec tradične pokračovali v čitateľskej súťaži - Čitateľský maratón a zároveň navštívili obecnú knižnicu.

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• Okresné kolo Geografickej olympiády sa uskutočnilo dňa 12. marca 2024 v priestoroch Centra voľného času v Prievidzi. Z našej školy sa ho zúčastnili štyria víťazi z online školského kola. V kategórii F ( 6. – 7. ročník ) nás reprezentovala Karolína Valašková zo 6.A triedy a Matej Genzor zo 6.B. V kategórii E ( 8. – 9. ročník ) súťažil Ondrej Genzor z 8.A triedy a Tibor Gatial z 8.B triedy. Viac ako 130 žiakov z celého okresu riešilo teoretické a praktické úlohy zamerané na poznanie sveta, ale aj svojho regiónu, v ktorom žijú. Blahoželáme Karolíne Valaškovej, Ondrejovi Genzorovi a Tiborovi Gatialovi, ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi, a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Finančná gramotnosť

• Žiaci 7. a 8. ročníka sa zúčastnili workshopu finančná gramotnosť s pani Cifríkovou z CVČ v Prievidzi. Ich úlohou bolo vytvoriť svoj vlastný finančný plán na mesiac.

• Veľká noc v ŠKD

• V ŠKD sme sa rozhodli na Veľkú noc potešiť kamarátov v Nitre, Lazanoch a Českej Lípe. Naše šikovné deti pre nich vyrobili rôzne maľované vajíčka, sliepočky, barančekov a nezabudli napísať pár milých riadkov. Ich rovesníci sa nedali zahanbiť a poslali nám krásne veľkonočné ozdoby a milé pozdravy.

• Beseda s Braňom Jobusom

• Žiaci 2. stupňa sa ponorili do sveta fantázie a hudby vďaka spisovateľovi a hudobníkovi, Braňovi Jobusovi. Spolu s Muflónom Ancijášom, precestovali kus sveta, a videli aj živú, rozprávkovú bytosť. Naučili sa niečo od skúsenejších, a pobavili sa aj pri Braňovom rozprávaní príhod jeho svojráznym vrbovským dialektom. Fanúšikovia si kúpili knihy, a takisto si nechali svoje knihy podpísať. Zvedavci sa pýtali otázky, odvážni si zaobstarali spoločné fotky a videá. Vďaka skvelej atmosfére sme zažili zaujímavú besedu.

Obecnému úradu v Nedožeroch-Brezanoch, ďakujeme za pomoc, a poskytnuté priestory.

• Prednáška - ústna hygiena

• Dňa 19.03.2023, sa naši prváci zúčastnili prednášky na tému - Ústna hygiena. Žiaci sa dozvedeli z čoho sa skladá zub, koľko máme zubov... Pani Mgr. Ing. Šimková z RÚVZ názorne žiakom predviedla, ako si správne čistiť zuby, aký význam má každodenná starostlivosť o zuby a pravidelná návšteva zubára.

• Ponožková výzva v ŠKD

• 21. marca sme si pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. Aj deti z ŠKD sa zapojili do ponožkovej výzvy a prišli v tento deň v rozdielnych ponožkách. Spoločne sme sa rozprávali, diskutovali o toletancií a rešpektovaní ľudí so zdravotným znevýhodnením a vyrobili sme si ponožkové náramky.

• Darček pre ŠKD

• Na školskej 3D tlačiarni vznikajú aj tieto zaujímavé hračky pre naše ŠKD. Guličková dráha od vedúceho krúžku 3D tlač. Ďakujeme.

• Otvorená hodina pre predškolákov

• Dňa 12. a  18. 3. 2024 sa uskutočnili v 1. A a 1. B triede otvorené hodiny pre predškolákov z Nedožier-Brezian, Pravenca a Poluvsia.

Prváci ukázali ako sa naučili pekne čítať, písať, pracovať s matematickými kartičkami a ako sa učili v škole učivo týždeň. Na záver ešte stihli aj zaspievať a zatancovať.

Škôlkari sa tiež nedali zahanbiť - tvorili slová, vytlieskavali slabiky, vyfarbovali podľa pokynov a s prvákmi si na záver pekne zaspievali.

Budú z nich šikovní školáci!

• Deň detského folklóru

• V nedeľu 17. marca sa DFS Briezka predstavil na 20. ročníku zimných slávnosti Hornonitria 2024 v Malinovej. Súčastou podujatia bolo aj vynášanie Moreny.

• McDonald'sCup

• V piatok 15. marca usporiadala naša škola obvodné kolo už 25. ročníka futbalového turnaja McDonald'sCup za účastí 6 škôl. Deti strávili pekný deň plný pohybu a do budúcnosti im určite bude veľkou motiváciou aj úspech p. Márie Hausnerovej, ktorá deťom priniesla ukázať zlatú medailu z majstrovstiev sveta v plávaní. Futbalistom ďakujeme za reprezentáciu školy. Ďakujeme aj Obecnému úradu v Nedožeroch-Brezanoch za sladkú odmenu, podporu a spoluprácu.