• Kartografi

• 5.B

Žiaci 5.B si mali vytvoriť mapu svojej vysnívanej krajiny, ostrova, poloostrova, pričom museli dodržať všetky zásady tvorby mapy. Takto vyzerajú mapy ich vymyslených krajín.

• Online individuálna matematická súťaž ATTOMAT 2

• Pred mesiacom bola prvý krát zorganizovaná online individuálna matematická súťaž ATTOMAT. Do súťaže sa registrovalo viac ako 1000 účastníkov. Ohlasy boli veľmi dobré a tak sme sa rozhodli pripraviť ATTOMAT 2. Súťaž sme opäť pripravili v slovenskom aj českom jazyku.

Dôležité informácie:- Termín súťaže je 21. 5. 2020 medzi 15:15 a 17:45.- Súťaž je určená hlavne pre druhý stupeň ZŠ a Prímu až Kvartu na OG. Zapojiť sa môže aj široká verejnosť, pre ktorých sme pripravili kategóriu OPEN. Do kategórie OPEN sa môže prihlásiť ktokoľvek.- Na súťaž je potrebné zariadenie s prístupom na internet, pero, papier a kalkulačka.- Prihlasovanie už beží TU: https://www.p-mat.sk/aktivity/attomat/ a bude trvať do 19. 5. 2020 do 22:00- Vstupné je dobrovoľné.

Ak Vás zaujíma, ako vyzeral ATTOMAT 1, tak TU: https://www.p-mat.sk/aktivity/attomat/archiv/ nájdete zadania, vzorové riešenia aj výsledkové listiny.

P-mat má dlhoročné skúsenosti s organizovaním matematických a fyzikálnych súťaží: Pikomat, Pikofyz, Matboj, MatX a Pikopretek. Budeme veľmi radi, ak súťaž Attomat 2 odporučíte svojim žiakom.

V prípade akýchkoľvek otázok nám, prosím, napíšte na attomat@p-mat.sk.

• Deň matiek v angličtine

• 4. a 5. ročník

Aj štvrtáci a piataci vyrobili pohľadnice pre svoje maminy. Tentoraz v angličtine.

• Deň matiek

• 1.A

Niekto pre mamičku vyrobil prekvapenie a niekto zase pomáhal.

• Deň matiek

• 1.B

Mamičkám k ich sviatku môžeme nielen vyrobiť pekné srdiečko, natrhať kytičku kvetov, ale jej aj  pomôcť. A práve to urobili naši najmenší žiaci 1. B triedy.

• riaditeľka školy 0904 163 381 ekonómka školy 0911 381 999 ZŠ 046/5485130 ZŠ 046/5485081 MŠ 046/5485159 ŠJ 0911 382 023