• Informatika

• Na informatike sme si zahrali s microbitom hru kameň, papier, nožnice. Microbit zaznamenal a zobrazil  každému aj počet bodov.. Potom sme si z neho urobili kompas a zistili sme, na ktoré svetové strany sme otočení.

• eTwinning

• Na hodine s partnerskými školami sme spievali pieseň o emóciách, učili sme sa aj vyjadriť ich použitím "sign language" (posunkovej reči) a formou otázok sme sa dozvedeli viac o tom, čo nás spája

• MDŽ v našom školskom klube

• Naše detičky v ŠKD tiež chceli vyčariť úsmev na tvári svojim mamičkám a babičkám. Pripravili si pre nich malý darček, ktorý ich určite zahrial pri srdiečku.

• Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

• Súťaž v prednese a improvizácii naša porota vyhodnotila nasledovne:

I. Kategória:

1. miesto - Lea Lehotská 5.A

2. miesto - Stela Mikulášiková 4.A

3. miesto - Christian Hausner 4.A

II. Kategória:

1. miesto - Nela Mikulášiková 8.B

Všetkým srdečne gratulujeme a víťazom držíme palce na okresnom kole.

• Technika

• Hodina techniky v 5.A  sa niesla v duchu ľudového umenia. Pani Heidika so svojou mamičkou sú ľudové umelkyne z folklórneho súboru Sielnica. Prišli nám zaspievať krásne ľudové piesne a učiť nás techniku maľovania kraslíc. Ďakujeme.

• Obvodné kolo Super Pohár florbal chlapcov ZŠ

• V piatok 1. marca sa naši chlapci zúčastnili obvodného kola vo florbale.

Spomedzi 8 družstiev - Bojnice, Koš, Čavoj, Valašská Belá, NItrianske Pravno, Kanianka, Lazany, získali

1. miesto a postup do okresného kola.

Gratulujeme!

• Paspol - exkurzia

• Ôsmaci sa zúčastnili exkurzie výroby vo  firme Paspol v Pravenci. Mohli sme vidieť celý proces od sušenia, rezania a tvarovania dreva až po čalúnenie stoličiek a sedačiek. Veľmi sa nám páčila aj minifarma.

• Technika

• Na technike tvoria piatačky krásne obrazy z látok. Môžeme sa od nich inšpirovať.

• Žiaci 5. až 9. ročníka súťažili v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín, ktorý tento rok oslavuje jubilejné 70. výročie. Žiaci sa umiestnili nasledovne:

II. kategória – 5.-6. ročník – umelecký prednes v poézii

1.        miesto – Hana Djokičová 6.B

2.        miesto – Lea Lehotská 5.A

3.        miesto – Timotej Dudka 6.A

III. kategória – 7.-9. ročník – umelecký prednes v poézii

1.        miesto – Aneta Pipíšková 9.B

2.        miesto – Hana Andrášiová 9.B

3.        miesto – Karolína Kmecová 7.B

III. kategória – 7.-9. ročník – umelecký prednes v próze

1.        miesto – Alžbeta T. Velická 9.A

2.        miesto – Sofia Mazánová 7.A

3.        miesto – Nella Engelhardtová 8.A

Všetkým ďakujeme za účasť a postupujúcim žiačkam držíme palce v okresnom kole. Gratulujeme!

• Lyžiarsky kurz

• Aj v tomto školskom roku sme spoločne zorganizovali a zrealizovali lyžiarsky kurz. V prostredí Skalky arény sme statočne bojovali s podmienkami, a snažili sa naučiť, alebo zdokonaliť naše lyžiarske schopnosti.

• Hráme bábkové divadlo

• Žiaci 5.A triedy sa na hodinách literatúry naučili veľa o bábkovom divadle, rôznych druhoch bábok o literárnom scenári. Sami si v skupinkách pripravili krátke bábkové divadielka, priniesli aj zhotovili bábky a po prípravách zahrali svojim spolužiakom bábkovú minihru.

• Valentínske aktivity v ŠKD

• Srdiečko sme vyrábali,

aj sme sa pritom zaľúbili.

Sviatok Valentína sme oslávili,

a svojich blízkych valentínkou potešili.

Aj triedu a chodbu sme si vyzdobili,

a Nika s Laurou zasnúbili.

• Dňa 14. 2. 2024 sa uskutočnilo školské kolo 1. kategórie v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín

Výsledky školského kola - próza

1. miesto - Christian Hausner 4. A

2. miesto - Johana Genzorová 2. A

3. miesto - Hana Šujanová 2. B

Výsledky školského kola - poézia

1. miesto - Veronika Vrábelová 4. A

2. miesto - Soňa Tůmová 3. A

3. miesto - Bruno Nagy 2. A

Všetkým súťažiacim gratulujeme !

• Projekty na hodine angličtiny

• Projektová metóda je na našej škole pevnou súčasťou hodín anglického jazyka. Žiaci si takto rozvíjajú svoju samostatnosť, kreativitu, sociálne a komunikačné zručnosti. Projektové učenie tiež aktívne ovplyvňuje motivačnú sféru žiaka. Tentokrát naši ôsmaci skupinovou formou pracovali na téme HEALTHY LIFESTYLE (Zdravý životný štýl). Tvorivý proces aj jeho výsledok môžete vidieť na fotografiách. Najzaujímavejšie projekty sú vystavené v priestoroch školy.

• "Pečené" zemegule na hodine geografie

• Žiaci 5. ročníka si spestrili hodiny geografie "pečením" svojej zemegule. Každý žiak si podľa svojich predstáv a najmä vedomosti vytvoril svoju zemeguľu. Pomocou farby a cesta vyznačil na makete zemegule nížiny, pohoria a oceány. Nakoniec sme "naše" zemegule dali zapiecť do mikrovlnnej rúry.

• Informatika

• Na informatike sme sa zoznámili s microbitom a naučili sme ho poslúchať. Príkazy sme mu zadali v prostredí MakeCode.