• Komparo 2023

• 9. ročník

V predmete matematika sme sa zaradili medzi 29 % najlepších škôl a v predmete Slovenský jazyk a literatúra medzi 41,1 % najlepších škôl.

• Pytagoriáda - školské kolo

• Kategória P3

1. miesto: Karin Vargová, 3.A

2. miesto: Leonie Dudková, 3.A

Kategória P4

1. miesto: Christian Hausner, 4.A

2. miesto: Oliver Novák, 4.A

Kategória P6

1. miesto: Hana Djokičová, 6.B

2. miesto: Viktória Ješíková, 6.B

3. miesto: Valášková Karolína, 6.A

4. miesto: Hausner Nicolas, 6.B

Gratulujeme a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Informatika

• Naši najmenší si posielali správy a zoznamovali sa s e-mailom v bezpečnom prostredí AAškola.

• Geografia

• Žiaci 5. ročníka si svoje vedomosti o planétach slnečnej sústavy upevnili aj pri tvorbe projektu. Využívali vedomosti o veľkosti, farbe a polohe planét v slnečnej sústave.

• Prvý projekt

• Prváci si na hodine anglického jazyka urobili svoj projekt a prezentovali ho pred triedou. Takto prakticky si zopakovali názvy pomôcok, ktoré v škole používajú.

• Poďakovanie

• V mene občianskeho združenia Koľko Lásky by sme sa Vám chceli touto cestou čo najsrdečnejšie poďakovať, že sa ZŠ s MŠ V. Benedikta, Nedožery-Brezany stala dôležitou súčasťou našej zbierky Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok v roku 2023. Aj vďaka Vám bola naša zbierka tento rok úspešná a potešila desaťtisíce seniorov po celom Slovensku.
            Spoločne sme to dokázali! Ako malé poďakovanie Vám udeľujeme čestné ocenenie "Škola s dobrým srdcom". Nech je pre Vás pripomenutím, že aj malá pomoc dokáže naozaj veľa, keď je dlhodobo udržateľná a jednotná.

• Pozdravy osamelým

• Veríme, že vianočné pozdravy roznesené v týchto dňoch prostredníctvom nášho žiackeho parlamentu, potešia osamelých ľudí v Nedožeroch-Brezanoch, v Pravenci a v Poluvsi.

• Vianočná pošta v ŠKD

• Vo vianočnom čase sa deti v ŠKD rozhodli urobiť radosť svojím kamarátom v Nitre, Lazanoch a Českej Lípe. Vyrobili pre nich krásne pozdravy a malé darčeky. Netrpezlivo čakali na poštu od nich. Aké bolo ich prekvapenie a radosť  v očiach, keď otvorili obálky a našli si tam milé darčeky od svojich rovesníkov.

• Čítanie pri stromčeku

• Deviataci si pred prázdninami čítali pri stromčeku a vianočnej hudbe anglický časopis GATE a po ňom na technike upiekli chutnú pizzu

• Zdobenie medovníčkov v ŠKD

• Už tradične si deti z ŠKD s veľkou fantáziou vyzdobili medovníčky, ktoré im napiekli p. vychovávateľky. Krásne medovníčky, ktoré rozvoňali triedu, si zobrali deti domov. Deti sa tešili, ako skončia v ich bruškách.

• Vaša podpora našich Vianočných trhov

• Ďakujeme všetkým, ktorí sa aj v tomto roku podieľali na organizácii, výrobe a samotnej realizácii Vianočných trhov. Vďaka účasti a podpore, sa nám podarilo získať 930 Eur na činnosti a akcie nášho žiackeho parlamentu. Veľká vďaka!

• Prečo máme MsP?

• Žiaci 1. A a 1. B triedy sa zúčastnili besedy na tému "Prečo máme Mestskú políciu?" Pán kpt. Mgr. Vít Zajac z Prievidze deťom porozprával o tom, prečo máme mestskú políciu a čo presne robia.  Deti boli  nadšené a niektoré si dokonca vyskúšali aj putá. Mali možnosť vidieť výzbroj a výstroj mestského policajta. Poučil ich ako sa majú starať o svoju bezpečnosť. Na záver dostali všetci nálepky mestskej polície a reflexné pásiky pre bezpečnosť. Ďakujeme Mestskej polícii z Prievidze, nášho okresného mesta, za ochotu a spoluprácu, a tešíme sa na ďalšie skvelé zážitky niekedy v budúcnosti.