• Zdravé a nezdravé, energetická hodnota a spotreba

• Ku zdravému pohybu patrí aj zdravá strava. Určiť tie zdravšie a tie menej zdravé potraviny, zistiť energetickú hodnotu, vedieť vypočítať spotrebu energie podľa veku, pohlavia a druhu fyzickej aktivity, aj to bola možnosť pre našich žiakov ako si rozšíriť svoje vedomosti a poznatky.

• Vážení rodičia!

• Rozhodnutia o prijatí do 1. ročníka

Ďakujeme, že ste pre svoje dieťa vybrali našu základnú školu.

Rozhodnutia o prijatí žiakov do 1. ročníka sú pre Vás pripravené. Môžete si ich vyzdvihnúť v škole do konca mája, za podmienky dodržania hygienických opatrení, každý pracovný deň v čase od 8:00-12:00.

• Naši najmenší žiaci

• 1.B

Naši najmenší žiaci 1. B triedy nielen spoznávajú nové písmenká ale učia sa aj o prírode. A pretože sú deti zvedavé, zaujímajú ich hlavne praktické činnosti. Niektorí žiaci v období tzv. zamrznutých pozorovali teplotu a zaznamenávali namerané hodnoty na pozorovací hárok. Potom sme sa o tom porozprávali a povedali sme si, čo sa vtedy nesmelo sadiť. Naša Nelka aj nakreslila ako si zamrznutých predstavuje. No a niektoré deti ešte uskutočnili pokus s kvetinkou, ktorú namočili do farebnej vody a o niekoľko dní uvideli prekvapenie. A o toto prekvapenie sa teraz s Vami podelíme.

• Mapy zážitkov

• 4.B

Žiaci mali v rámci vyučovacej hodiny vlastiveda, vytvoriť projekty - Mapa zážitkov. Žiaci do mapy Slovenska umiestnili oblasti, turistické objekty, miesta a pod., ktoré už navštívili, alebo by chceli navštíviť.

• ŠKD - III. oddelenie

Deti z III. oddelenia ŠKD si spomenuli na svoje mamičky a vyrobili im darčeky, či uviazali (súťažnú) kytičku. 1. miesto v súťaži o najkrajšiu kytičku vyhrala Zuzanka Djokičová, 2. miesto Nelka Mikulášiková a 3. miesto Lucka Nováková. Výherkyniam gratulujem a môžu sa tešiť na sladkú odmenu!

• Povesť v podobe komiksu

• 4.B

Žiaci 4.B dostali za úlohu vypočuť si povesť o Skalke pri Trenčíne a následne jej dej spracovať do podoby komiksu. Žiakom sa podarili rôzne zaujímavé diela.

• Netradičná exkurzia

• Naši starší žiaci mali možnosť zúčastniť sa netradičnej online exkurzie v spoločnosti Velux. Moderovaná exkurzia poskytla prostredníctvom informácií od vedúcich zamestnancov spoločnosti pohľad do výrobných a administratívnych priestorov. Objasnila možnosti vzdelávania sa, podmienky pre prijatie do formy duálneho vzdelávania sa, očakávania na záujemcov ako i priebeh vzdelávania a možnosť rastu a rozvoja študentov. Žiaci dostali priestor na ich otázky. Celá táto zaujímavá exkurzia bola zdrojom cenných informácií. Túto možnosť majú žiaci ešte zajtra15.5.2020 kedy sa uskutoční exkurzia v spoločnosti Eterna.

• Kartografi

• 5.B

Žiaci 5.B si mali vytvoriť mapu svojej vysnívanej krajiny, ostrova, poloostrova, pričom museli dodržať všetky zásady tvorby mapy. Takto vyzerajú mapy ich vymyslených krajín.

• Online individuálna matematická súťaž ATTOMAT 2

• Pred mesiacom bola prvý krát zorganizovaná online individuálna matematická súťaž ATTOMAT. Do súťaže sa registrovalo viac ako 1000 účastníkov. Ohlasy boli veľmi dobré a tak sme sa rozhodli pripraviť ATTOMAT 2. Súťaž sme opäť pripravili v slovenskom aj českom jazyku.

Dôležité informácie:- Termín súťaže je 21. 5. 2020 medzi 15:15 a 17:45.- Súťaž je určená hlavne pre druhý stupeň ZŠ a Prímu až Kvartu na OG. Zapojiť sa môže aj široká verejnosť, pre ktorých sme pripravili kategóriu OPEN. Do kategórie OPEN sa môže prihlásiť ktokoľvek.- Na súťaž je potrebné zariadenie s prístupom na internet, pero, papier a kalkulačka.- Prihlasovanie už beží TU: https://www.p-mat.sk/aktivity/attomat/ a bude trvať do 19. 5. 2020 do 22:00- Vstupné je dobrovoľné.

Ak Vás zaujíma, ako vyzeral ATTOMAT 1, tak TU: https://www.p-mat.sk/aktivity/attomat/archiv/ nájdete zadania, vzorové riešenia aj výsledkové listiny.

P-mat má dlhoročné skúsenosti s organizovaním matematických a fyzikálnych súťaží: Pikomat, Pikofyz, Matboj, MatX a Pikopretek. Budeme veľmi radi, ak súťaž Attomat 2 odporučíte svojim žiakom.

V prípade akýchkoľvek otázok nám, prosím, napíšte na attomat@p-mat.sk.