• Rodný môj kraj - ZŠ

• Dňa 17.5.2019 sa konala vlastivedná súťaž pre žiakov 4.ročníka. Družstvá zo 4.A a 4.B si zmerali sily v riešení úloh zameraných na spoznávanie nášho krásneho Slovenska.

Po úvodnej prezentácii riešili obrázkové vlastivedné hádanky a kvízové otázky, ktoré preverili ich vedomosti o prírodných i kultúrnych zaujímavostiach Slovenska. Nasledovalo vyhodnotenie a ocenenie súťažiacich žiakov. Všetci žiaci preukázali svoju šikovnosť , vedomosti a záujem o svoj rodný kraj.

• Ukončenie futbalového krúžku ZŠ

• Zápas Nedožery-Kanianka

Dňa 8.5. odohrali deti z futbalového krúžku zápas proti deťom z Kanianky, kedy víťazstvom 17:9 ukončili školský krúžok 2018/2019. Deti za aktivitu a snahu počas celého roka boli odmenené od trénera zlatými medailami.

• Pytagoriáda 6. - 8. ročník

3. miesto: Hana Čertíková, II.A

• Naša škola reprezentuje okres Prievidza

• Bedminton chlapcov ZŠ

Po víťazstvách nad súpermi zo základných škôl z  Valaskej Belej, Koša, z Handlovej, ZŠ Energetikov Prievidza a z Nitrianskeho Rudna, si naši chlapci vybojovali krásne 1. miesto a zároveň postup do oblastného kola v ktorom budeme reprezentovať nielen našu školu, ale i celý okres Prievidza. Čakajú nás náročné zápasy so súpermi z okresov Bánovce nad Bebravou a Partizánske.

O tento úspech sa zaslúžili: Marek Mečiar, Igor Zbiňovec a Rastislav Kubovič

• Vianočné charitatívne trhy

• Dňa 13.12. sa už po štvrtý raz konali vianočné charitatívne trhy. Žiaci predávali vlastnoručne vyrobené výrobky a pomohli tak dobrej veci. Už tradične sme podporili krízové centrum Jazmín v Handlovej a podporili sme aj finančnú zbierku Kvapka nádeje, čím sme pomohli detskej onkológii. Celkový výťažok je 914,03 eur. Ďakujeme všetkým, ktorí túto akciu podporili.

• Technická olympiáda-okresné kolo

• 29.11.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola TECHNICKEJ OLYMPIÁDY na ZŠ Energetikov v Prievidzi.

V kat.A žiaci 9.A triedy Adam Gross a Dušan Leitman obsadili 2. miesto.

V kat. B žiak 6.B triedy Adrián Kamenský obsadil 1. miesto a postúpil do krajského kola. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Vianočny program ZŠ

• Dňa 19.12. sa konal vianočný program, v ktorom vystupovali deti našej základnej školy. Zahrali divadielko, zaspievali a vytvorili tak každému vianočnú náladu.

• Vianočná tržnica MŠ

• V dopoludňajších hodinách dňa  19.12.2018 pani učiteľky pripravili príjemné podujatie pre deti pod názvom Vianočná tržnica. Bola  spojená s predajom ručne zhotovených výrobkov vyrobených deťmi. Zakúpené vianočné ozdoby  si deti mohli odniesť domov, ktoré počas sviatkov budú skrášľovať príbytky. Takto sme si priblížili atmosféru blížiacich sa Vianoc.

• Šarkaniáda ZŠ

• Dňa 18.10.2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže pod názvom „Šarkaniáda“. Žiaci 1.-4. ročníkov po celý mesiac vyrábali veselých a pestrých šarkanov. Bolo čo obdivovať, pretože deti si dali naozaj záležať. Z každej triedy sa na nás usmievali zubaté, okaté, farebné šarkany. Porota vyhodnotila práce a v každom z ročníkov udelila 3 miesta. Ocenenie víťazov ako aj prehliadka všetkých šarkanov sa uskutočnila na ihrisku, v areáli školy. Pestré výtvory nám budú spríjemňovať jesennú atmosféru v škole.

• Exkurzia - 9. ročník

• Voľba povolania - Slovaktual a Iljin

Dňa 12.12. sa naši deviataci zúčastnili exkurzie, ktorá im možno uľahčí výber strednej školy a následne aj voľbu budúceho povolania. Dozvedeli sa informácie o pracovných možnostiach v našom regióne a aké dôležité je vzdelanie a štúdium anglického jazyka.

• Pytagoriáda 3. - 5. ročník

• Dňa 12. 12. 2018 sa žiaci 3. - 5. ročníka zapojili do matematickej súťaže Pytagoriáda.V súťaži okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Naši žiaci sa nezľakli úloh z matematiky, veď svoje matematické schopnosti  si overilo až 36 žiakov 3. - 5. ročníka.

A tu sú naši úspešní riešitelia:

Nikola Ješíková 4. A

Tomáš Mokrý 4. A

Oliver Lahký 4. A

Aneta Pipíšková 4. B

Pavol Faranko 4.B

Silvia rišová 5. A

Michal Rozenberg 5. A

Timotej Velický 5. A

Srdečne blahoželáme!

• Planetárium ZŠ

• Dňa 15.10. 2018 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka zúčastnili  na exkurzii v planetáriu v Žiari nad Hronom. Žiaci si zážitkovou formou priblížili  orientáciu na oblohe, zákonitostí priebehu zmien dňa a noci, či špecifiká pohybov telies po svetovej sfére na rôznych miestach zemského povrchu. Oboznámili sa so systémom nebeskej mechaniky a opisom nebeských telies. Na konci si žiaci pomocou ďalekohľadu priblížili nebeské teleso na oblohe– Slnko.

• Vianočný koncert ZŠ

• Dňa 11.12. sa konal v základnej škole vianočný koncert, ktorý sa deťom veľmi páčil. Zaspievali si známe, i menej známe vianočné piesne a koncert si v dobrej nálade užili.

• Svetový deň zdravej výživy v MŠ

• 16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy, pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Preto sme si tento deň pripravili aj u nás v MŠ rôzne aktivity na tému zdravá výživa. Na záver sme si všetci pochutnali na rôznych ovocných šalátoch, ktoré sme si spoločne s deťmi pripravili.

• školské kolo súťaže v prednese povesti

18.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí. Každoročne pred Vianocami sa započúvame do krásnych textov z dávnych čias. Naši žiaci dokážu nielen zvládnuť náročné texty naspamäť, ale aj zaujať poslucháčov umeleckým prednesom. Poroty v 3 kategóriách mali teda ťažkú úlohu rozhodnúť o umiestnení súťažiacich.

Vyhodnotenie:

I. kategória: 2.- 3. ročník