• Olympijsky odznak všestrannosti

• V dňoch 23. a 24. júna sa v Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne konalo finále Olympijskeho odznaku všestrannosti na ktorom nás reprezentoval aj náš žiak Lukáš Vrábel. Umiestnil sa na celkovom 15. mieste.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Korfbalový krúžok

• Žiaci z korfbalového krúžku odohrali v tomto školskom roku zápasy slovenskej žiackej ligy. Ako nováčik súťaže si počínali veľmi dobre. Družstvo A do 11 rokov obsadilo celkové 2.miesto. B družstvo do 11 rokov a družstvo do 13 rokov sa do súťaže zapojili neskôr, takže odohrali menej zápasov. To malo vplyv na ich celkové umiestnenie, skončili na 5. a 6.mieste. Všetkým gratulujeme!

• V škole nám je dobre...

• Aj keď sme už odložili učebnice a zošity, stále sa vieme v škole dobre zabaviť. 3.A a 3.B si ráno  poopekali špekačky a takto dobre posilnení si zasúťažili vo vybíjanej. Víťazom sa stala 3.B. Pokračovali sme vo vedomostných súťažiach a spoločných hrách. Pekný deň sme zakončili zmrzlinou.

• Noc v škole

• Dňa sa 23.-24.62022 sa žiaci 6.A  zúčastnili triednej akcie – Noc v škole.  Okrem spoločného opekania  sme sa venovali športovým aktivitám na školskom dvore. Ani tma nás hneď nevyhnala dovnútra, využili sme osvetlenie multifunkčného ihriska. Až únava ukončila naše športové aktivity vonku a premiestnili sme sa do telocvične, kde sme mali nachystané žinenky na spanie. Ale priestor telocvične ponúkal miesto na rôzne spoločenské hry, čo sme pravdaže využili a až veľmi neskoro sme sa uložili pod deky či spacie vaky, aby sme sa ráno zobudili na spoločné raňajky. Pekná triedna akcia sa nám vydarila.

• Vráťme hmyz do našich záhrad

• Žiaci 7. A triedy sa zapojili do Projektu: Vráťme hmyz do našich záhrad, ktorý realizuje informačné centrum pre mladých Partizánske. Pod vedením lektorov absolvovali  vzdelávací workshop na tému hmyz a následne si vyrobili vlastné insektárium - hmyzí hotel. Ich úlohou bude sledovať a zaznamenávať obsadenie a diverzitu hmyzieho hotela.V októbri ich čaká okresný súťažný kvíz. Držíme palce!

• Podpora technických zručností

• V rámci spolupráce so spoločnosťou Brose Prievidza s.r.o, sme počas programu zameraného na rozvoj technických zručností spojili naše sily, a tak vznikli tieto pekné, informačné tabule, ktoré skrášlia náš školský areál. Žiaci spolupracovali jednak na obsahovej stránke, ako aj na samotnej inštalácii tabúľ.

• Beseda s anglickým lektorom

• Pred koncom školského roka sa našej škole ešte podarilo stihnúť prvú besedu s anglickým lektorom. Alan zaujal žiakov najmä svojim vtipným rozprávaním o nevšedných stránkach života v Anglicku. Žiaci 7.-9. ročníku sa mohli dozvedieť viac o školstve, lodnej doprave, histórii jazdenia vľavo, ako aj o vývine anglického jazyka počas stáročí. Alan precestoval niekoľko krajín, ale na Slovensku sa mu páči mimoriadne a je rád, že tu môže žiť. Odporučil však žiakom cestovať, objavovať svet, aby si vážili viac to, čo im naša krajina ponúka. Ďakujeme mu za odovzdanie cenných skúseností a ďakujeme zo srdca aj jeho manželke Vierke za premietanie počas besedy. Kiežby mohlo byť takýchto príležitostí poznávať rôzne kúty sveta aj v našej škole čoraz viac. Preto ak máte zaujímavý nápad, typ, kľudne nám napíšte, informujte nás. Ďakujeme.

• Exkurzia - Farma pod Vtáčnikom

• Naši žiaci zažili v piatok 17.6.2022 netradičný deň na farme v Kamenci pod Vtáčnikom. Exkurzia bola spojená s ukážkou dojenia oviec, prehliadkou zvierat, predstavením výroby syra v syrárni. Príjemným bonusom bola ochutnávka syrových dobrôt a samozrejme nechýbali ani bryndzové halušky. Ďakujeme pracovníkom farmy za úžasný zážitok.

• Školský výlet 1. A a 2. A

• 16.6.2022 žiaci 1. a 2. ročníka navštívili Zveropark Žarnovica. Veľmi sa im páčilo a už teraz sa tešia na ďalší spoločný výlet.

• Školský výlet 7. A a 8. A

• 14.6. 2022 sa žiaci 7.A a 8.A zúčastnili spoločného výletu do zábavno-náučného interaktívneho centra Atlantis v Leviciach a do Tekovského múzea, ktorého súčasťou je Levický hrad.

Zábavu striedali poučné prednášky, možnosť vyskúšať si svoju zručnosť a dôvtip. Na chvíľu sme sa stali súčasťou lit. diela Harry Potter a pasažiermi na slávnom Titanicu.

• Školský výlet

• Dňa 15.6.2022  žiaci 3.A , 3. B a 5.A  v rámci koncoročného výletu navštívili skanzen Jahodnícke háje a múzem Andreja Kmeťa v Martine. V skanzene sa oboznámili  so životom našich predkov v jednotlivých regiónoch Slovenska. V múzeu ich čakali zaujímavosti zo života Andreja Kmeťa a veľa zábavných interaktívnych úloh a hier zo života živočíchov. Nechýbala samozrejme dobrá nálada, nákup suvenírov a návrat domov ako inak ako so spevom.

• Noc literatúry

• Žiaci a žiačky 7.B sa zúčastnili tematickej prespávačky Harry Potter a strávili noc v škole. Za pomoci čiastkových úloh a vďaka tímovej práci sa im podarilo rozlúštiť jedinečný kód a spoločne zvíťazili nad zlom.

"Budeme silní len vtedy, ak dokážeme byť jednotní a budeme slabí, ak sa nedokážeme dohodnúť."(cit. Harry Potter a Ohnivá čaša)