• Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec – školské kolo

• 26. apríla 2022 sa uskutočnilo školské kolo v rétorike. Svoje rečnícke schopnosti si medzi sebou v súťaži vyskúšali žiaci 5.-9. ročníka. Súťažili v 2 kategóriách. Mladší žiaci tvorivo dopĺňali zreprodukovaný príbeh a starší žiaci prednášali vlastnú úvahu a pripravili si prejav ku Dňu Zeme.

Vyhodnotenie I. kategórie:
            1. miesto: Zuzana Majzlanová, 6.B

2. miesto: Nikolas Pálesch, 5.B

3. miesto: Karolína Nagyová, 5.A

Vyhodnotenie II. kategórie:
            1. miesto: Kristína Svetláková, 9.B

2. miesto: Kristína Čičmancová, 9.B

Víťazom gratulujeme. Zuzana Majzlanová a Kristína Svetláková budú našu školu reprezentovať v okresnom kole. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a príjemne strávené rétorické popoludnie.

• Úprava školského areálu

• Starostlivosť o životné prostredie je súčasťou aktivít žiakov na škole počas celého roka. Toto vedie k skrášleniu a zlepšeniu prostredia, v ktorom sa učia a rozvíjajú svoje schopnosti. Žiaci niekoľko mesiacov upravovali terén, siali trávu, vysadili mnoho kríkov, čistili areál a ďalej sa podieľajú na starostlivosti o okolie školy.

• Poďakovanie

• Ďakujeme darcom kníh a žiakom, vďaka ktorým sa nám podarilo zriadiť na strednej chodbe čitateľský kútik s knihami v anglickom a nemeckom jazyku. Zároveň sa chceme poďakovať aj pani učiteľke Mgr. Liptákovej za vybavenie čitateľského kútika tulivakom, kobercom a skrinkou.

• Plavecký výcvik

• V týždni od 25.4 do 29.4 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili plaveckého kurzu v Národnom centre vodného póla v Novákoch pod vedením skúsených inštruktorov plávania. Deti boli rozdelené do troch družstiev a počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Boli sme na našich žiakov pyšné. Boli disciplinovaní, snaživí a každý urobil veľa práce. Na konci každý získal diplom.

• Okresné kolo

V kategórii P3 súťažilo 224 žiakov, úspešných riešiteľov bolo 72 a naši žiaci sa umiestnili:

16. – 17. miesto: Marek Duhaj, 3.B

62. – 63. miesto: Jakub Mokrý, 3.B

V kategórii P4 súťažilo 144 žiakov, úspešných riešiteľov bolo 80 a naši žiaci sa umiestnili:

10. – 11. miesto: Matej Genzor, 4.B

14. – 17. miesto: Hana Djokičová, 4.B

20. – 26. miesto: Karolína Valášková, 4.A

27. – 29. miesto: Viktor Revický, 4.B

30. – 35. miesto: Peter Donko, 4.A

V kategórii P5 súťažilo 121 žiakov, úspešných riešiteľov bolo 24 a naša žiačka sa umiestnila:

13. miesto: Soňa Revická, 5.A

Blahoželáme!

• Plávanie

• Naši malí športovci sa zúčastnili na krajskom kole súťaže základných škôl v plávaní v Trenčíne. A počínali si úspešne. Bronzové medaily v zmiešanej štafete 4x25 m voľným spôsobom, a strieborné umiestnenie v individuálnej disciplíne 25 m voľný spôsob. Gratulujeme a ďakujeme za všetku snahu, umiestnenie a reprezentáciu školy.

• Veľkonočné zvyky v ŠKD

• Deti sa počas týždňa pred Veľkou nocou venovali tradičným veľkonočným zvykom. Vyzdobili si kraslice rôznymi technikami a miestny remeselník p. Hubina ich priučil pleteniu korbáčov z prútia. Dievčatá chlapcom na ne uviazali farebné stužky.

• Knihy pre jazykový kútik

• Milí rodičia,

radi by sme Vás poprosili, ak má niekto z Vás doma anglické alebo nemecké knihy, ktoré už nevyužijete o darovanie do pripravovaného jazykového čitateľského kútika. Knihy môžete priniesť na sekretariát alebo poslať po žiakoch.

Ďakujeme!

• Florbal

• Naši žiaci sa 8.4.2022 zúčastnili obvodného kola vo florbale. Umiestnili sa na 5. mieste.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Matematický klokan

• Dňa 11.4.2022 sa aj naši žiaci z 1. stupňa zapojili do súťaže Matematický klokan.

Prajeme im veľa úspechov.

• Čítame radi

• Knižka

Keď mám peknú knižku v ruke,

hoci neveľkú,

je to,akoby som stretla

dobrú priateľku.

Kadečo mi porozpráva

čo ja nepoznám,

zavedie ma do ďaleka,

hore ku hviezdam.

Keď mi večer sníček

začne lietať pri líci,

ja zaspávam v postieľočke,

knižka v knižnici.

Vladimír Reisel

• Veľkonočné prekvapenie

• S príchodom Veľkej  noci sa deti z ŠKD rozhodli potešiť svojich kamarátov zo ZŠ Škultétyho v Nitre a vyrobili im krásne veľkonočné ozdoby. Aké bolo ich prekvapenie. keď im aj ich rovesníci vyrobili nádherné ozdoby a veľkonočný pozdrav so sladkým prekvapením.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Dňa 11.4.2022 sa v športovej hale v Prievidzi uskutočnilo krajské kolo športovej akcie s názvom Olympijský odznak všestrannosti. Naše družstvo obsadilo 4. miesto a Lukáš Vrábel obsadil 3. miesto a postupuje do slovenského finále OOV ktoré sa uskutoční v športovom centre X-Bionicsphere v Šamoríne.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Zápis žiakov do 1. ročníka

• 9. apríla 2022 sa v našej škole konal zápis predškolákov do prvého ročníka. Väčšina z nich tak už od septembra zasadne do školských lavíc a hračky vymenia za ozajstné učebnice.

• Škola v prírode

• V týždni od 1.4. do 8.4.2022 boli žiaci 4. ročníka v škole v prírode v Repišti pri Sklených Tepliciach. Vrátili sa trochu unavení, ale plní zážitkov a nových priateľstiev.  Užili si prírodu,  zabavili sa pohybovými aktivitami aj aktivitami pri ktorých museli byť rýchli, ale aj bystrí. Na záver dňa si ešte vybíjali baterky na diskotéke, spoločných súťažiach či záverečnom karnevale.