• Herbár

• Žiaci 1.A a 1.B triedy sa na hodinách prvouky zahrali na malých botanikov a spoločne si vytvorili herbár z rastlín, ktoré si sami nazbierali a priniesli.

• Anglický jazyk: Hlavné mestá

• Žiaci 4. A triedy sa na hodine anglického jazyka učili spoznávať hlavné mestá netradičným spôsobom. A to hrou na cestovnú kanceláriu, ktorá ponúka poznávacie výlety. Každý žiak si vybral hlavné mesto, ktoré ho zaujalo a informácie o ňom žiaci spracovali do zaujímavých projektov.

• Druháci a včielky

• Dňa 11. 5. sa žiaci 2. A a 2. B triedy vybrali na exkurziu k ujovi včelárovi.

O včielkach sme sa  učili na hodinách prvouky. Teraz sme však mohli vidieť život včiel v úli a nahliadli sme aj do usilovnej práce včelára. Videli sme rôzne praktické pomôcky a aj odev včelára. Niekoľkým odvážlivcom rozdal ujo včelár do rúk aj trúdov. Exkurzia sa nám veľmi páčila a tešíme sa, že sme sa dozvedeli nové veci, ktoré neboli v učebnici. Veľké poďakovanie patrí p.  Peťovi Klopčekovi a Peťovi Mokrému za čas, ktorý nám venovali.

• Deň matiek v ŠKD

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamičkám. Deti z ŠKD si tento sviatok pripomínali počas celého týždňa. Zahrali sa na ozajstné mamičky a oteckov, pripravili si pre mamičky pozdravy a uplietli im kytičku z kvietkov.

• Spolu múdrejší

• projekt

Cieľom rozvojového projektu „Spolu múdrejší“ je podporiť tie školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, resp. s nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v stanovenom rozsahu.

Do rozvojového projektu sa prihlásilo bezmála 500 škôl a tá naša je jedna z nich.

• Biologická olympiáda

• Dňa 20.04. 2021 prebiehala teoreticko-praktická časť okresného kola biologickej olympiády kategórie D, online, prostredníctvom platformy EduPage. Úspešnému riešiteľovi Jurajovi Mrázikovi zo 7.A gratulujeme. Úprimné poďakovanie patrí aj žiačke Alžbete Tamare Velickej (6.A) za reprezentáciu školy a zvládnutie zložitých biologických úloh.

Želáme veľa dalších (bio)logických  úspechov!

• Dobrá vec sa podarila - mimoriadny spoj

• Ďakujeme obciam Nedožery-Brezany, Poluvsie, Pravenec a SAD v Prievidzi za spoluprácu a ochotu, vďaka ktorej sa nám podarilo zabezpečiť mimoriadny spoj pre našich dochádzajúcich žiakov na budúci týždeň. V rámci ich nástupu do školy po dlhšom čase majú teda možnosť dopraviť sa aj v skorších hodinách po vyučovaní bezpečne domov.

Autobus SAD Prievidza bude pristavený o 11:55 pred našou školou a deti budú mať možnosť vystúpiť na zastávkach SAD Prievidza v Praveneci časť Kolónia, Poluvsie rázcestie, Pravenec dedina - pri kaštieli.

• Testovanie na COVID-19

• Vážení rodičia,

testovanie na Covid-19 sa v obci Nedožery-Brezany uskutoční v telocvični Základnej školy v sobotu 24.04. 2021 v čase od 8:00 hod. do 17:00 hod. Testovacie tímy budú mať prestávku od 12:00 hod. do 12:45 hod.

Posledný ster sa realizuje 20 minút pred prestávkou alebo pred koncom odberného času.

• Deň Zeme v ŠKD

• Dňu Zeme, ktorý si pripomíname 22. apríla sa venovali aj deti zo školského klubu. Lásku k Zemi si pripomenuli výtvarnou tvorbou a rozprávaním sa o nej.

• Praktická geometria

• Na hodine geometrie sa druháci venujú aj praktickým činnostiam. Odhadujú a merajú dĺžky a šírky rôznych predmetov. Tak sa vybrali aj na školskú chodbu a merali ju. Teta upratovačka sa veru riadne nachodí, kým  ju celú poumýva!

• Môj obľúbený recept

• V rámci dištančnej výučby žiaci 6.A triedy vypracovali projekty v angličtine na tému My favourite recipe - Môj obľúbený recept. Mnohí si recepty vyskúšali a výsledky svojho kuchárskeho umenia  zdokumentovali. Môžete sa inšpirovať vo fotoalbume.

• Informácia pre rodičov

• Účasť žiakov na vyučovaní je podmienená negatívnym testom jedného zákonného zástupcu žiaka a tiež žiaka 2. stupňa (RT - PCR test, Antigénový test, Kloktací test) každých 7 dní a túto skutočnosť musí uviesť v čestnom vyhlásení. Čestné vyhlásenie vypĺňate aj vtedy, ak máte výnimku. Treba to v čestnom vyhlásení uviesť.