• Vyhodnotenie súťaže ENGLISHSTAR

• Dňa 25.4.2024 sa naša škola zapojila do súťaže v angličtine s názvom Englishstar. Súťažilo spolu 21 žiakov z  5. až 8. ročníka. Po obdržaní výsledkov im môžeme zablahoželať k úspešnému absolvovaniu vedomostných testov. Všetci zapojení žiaci získali pero s logom súťaže a diplom. Ondrej Genzor z 8.A dostal aj vecnú cenu, keďže ako jediný súťažiaci z našej školy dosiahol úspešnosť 100 %. Gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

• Edukačné pomôcky

• Ďakujeme Trenčianskemu Samosprávnemu kraju - Zelenej Župe za edukačné pomôcky na envirovýchovu od Daphne.

Tešíme sa na sprestrenie vyučovacích hodín!

Zábava môže začať.

• Ukončenie krúžku DFS Briezka

• Celý rok sme spievali,

popri tom aj tancovali.

Na vystúpenia sme sa tešili,

ľudovými piesňami bavili.

Zaslúžená odmena nás čakala,

do bruška pizza naskákala.

• Deň otcov v ŠKD

• Oteckovia naši milí,

detičky pre Vás v ŠKD pozdravy vyrobili.

Všetko, čo máte radi Vám dopriali,

aby ste sa celý život iba radovali.

• Herbár

• Žiaci 1. B triedy si vyrobili vlastný herbár a urobili aj jednoduchý popis k rastlinám. Poďakovanie patrí samozrejme aj rodičom, ktorí deťom pomohli nájsť vhodné kvety, lisovali ich a pomohli deťom s popisom. Deti boli na svoje herbáre naozaj pyšné! V triede sme si potom zhotovili výstavky a navzájom sme si prezerali svoje práce.

• Výlet - Bojnice

• Dňa 12. 6. sa naši najmenší prváci vybrali na výlet do Bojníc. Počasie nám síce veľmi neprialo, ale o to lepšiu sme mali náladu. Najskôr sme navštívili ZOO v Bojniciach, potom nás čakalo vystúpenie sokoliarov a nákup darčekov.  Veľké poďakovanie patrí pani Tatiane Bahulovej, ktorá sponzorsky zabezpečila vstup do ZOO a aj pani lektorke, ktorá sa nám ochotne venovala. Ďakujeme.

• Technika v 6. ročníku

• K tradičným remeslám na Slovensku bezpochýb patrí aj tkanie a následne výroba odevov, tkaných kobercov a pod. Žiaci 6.A a 6.B si vyskúšali túto techniku na kartóne, a že sú naozaj zruční a kreatívni, posúďte sami..

• Deviataci na exkurzii

• V piatok 7.6.2024 mali naši deviataci netradičnú hodinu výtvarnej výchovy. Namiesto tvorivej činnosti navštívili interiérové štúdio INSPIRA v Nedožeroch – Brezanoch. Po veľmi milom privítaní a malom občerstvení sa žiaci zoznámili so zaujímavou prácou dizajnéra interiérov a architekta. Priamo v prostredí štúdia si pozreli dizajnové kúsky nábytku a vybavenia, počítačové vizualizácie návrhov a kombinovanie farebných prvkov. Ďakujeme tímu INSPIRy za super exkurziu.

• Flag futbal-postup do Šamorína

• V rámci snahy priniesť na pôdu našej školy aj netradičné pohybové aktivity, a tým prispieť ku všestrannosti žiakov, máme druhým rokom v rámci projektu Moduly na 1. stupni aj kvalifikovaného trénera Flag futbalu. V tomto roku sa divízny turnaj-regionálne kolo, hralo na ihrisku telovýchovnej jednoty Družstevník Nedožery-Brezany. Športové výkony a organizačná snaha sa postarali o postup do slovenského finále, ktoré sa uskutoční v športovom komplexe X-Bionic Sphere v Šamoríne. Finálový turnaj je súčasťou finálových turnajov školských športov na školách v rámci SR. Veríme, že aj tieto výsledky pritiahnú záujemcov o tento zaujímavý a pekný šport na našej škole.

• Projekt eTwinning

• Na poslednom stretnutí so žiakmi z partnerských škôl sme spoločne spievali, tancovali, robili kvíz a žiaci dostali certifikáty. Výsledným produktom je prezentácia spoločných aktivít v projekte.

• Futbalový krúžok

• Futbal sme sa učili skoro celý rok,

snáď sme urobili nejaký ten pokrok.

Stále nás to, ale baví,

naháňať sa za loptou, keď sme zdraví.

V súboji s rodičmi sme si najviac priali,

aby sme ťažký zápas vyhrali.

Medaily sme si za víťazstvo zaslúžili,

a tak sa na prázdniny naladili.

• Sklársky skanzen Valaská Belá

• Zaujímavý svet skla a sklárskych výrobkov si mohli naši druháci pozrieť u pána Dolinaja vo Valaskej Belej. Sklársky skanzen ,, Sklený sen" pravidelne navštevujeme, aby sme spoznali čaro starého sklárskeho  remesla.

• Športový talent na našej škole

• Našej žiačke, Petre Gregušovej zo 6.B. srdečne gratulujeme ku titulu vicemajsterky Slovenska v modernej gymnastike, a ku prvému miestu v cvičení s obručou. Zároveň sa stala aj pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie v jej kategórii.

• riaditeľ školy: 0910 368 978

zást. r. š.: 0904 163 381