• Policajná kynologická ukážka

• V pondelok 11.09. 2023 do našej školy zavítali policajti- psovodi z MsP Prievidza, aby nám ukázali, čo všetko je možné psy naučiť. Psík počúval svojho psovoda a plnil rôzne povely: sadni, ľahni, zaboč v pravo, v Iavo, stoj... Ďalej sme si pozreli ukážku napadnutia nepriateľa. Deti boli nadšené, mali zvedavé otázky, dokonca si mohli psíka pohladiť.

Týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať MsP Prievidza p. npráp. R. Feješovi, že nám umožnil nezabudnuteľný zážitok.

• Hodina Dejepisu

• Na hodine dejepisu si deti pomocou brainstormingu zopakovali, čo si pamätajú z piateho ročníka. Naučili sa periodizáciu dejín a čo sa v jednotlivých obdobiach histórie vyskytovalo. Potom si vytvárali svoju časovú priamku, ktorá sa stala základom ich budúceho interaktívneho zošitu.

• Čerstvé hlavičky

• Aj vďaka vašim hlasom získala naša škola v školskom roku 2023/2024 opäť bohatú nádielku ovocia a zeleniny pre svojich žiakov!

• Škola začína!

• Kto to klope dneska k ránu

na čarovnú školskú bránu?

Krásne klope, to mi ver,

predsa mesiac september.

Už je brána dokorán,

najmúdrejšia brána brán.

Múdrosti je za ňou všade

ako kvetín na záhrade.

Bežíme dnu - sláva, sláva!

V škole deťom zmúdrie hlava.

• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Milí žiaci, vážení rodičia.

Otvorenie nového školského roka 2023/2024 sa uskutoční dňa 4.9.2023 o 8:00 na nádvorí školy.

• V prípade nevhodného počasia prebehne otvorenie školského roka pre žiakov v triedach. Žiaci sa v tomto prípade do školy vpúšťajú od 7:45
            • Rodičom žiakov 1. ročníka je umožnený vstup do tried spolu s deťmi
            • Školský klub detí  v tento deň nie je v prevádzke a obedy v školskej jedálni sa nevydávajú
            • Po ukončení otvorenia školského roka pôjdu žiaci domov

Prajeme všetko dobré a veľa úspechov v novom školskom roku.

• Turistická vychádzka do prírody detí z ŠKD

• Školský rok deti zo školského klubu ukončili turistickou vychádzkou do prírody. Počas cesty sa porozprávali, zasmiali a aj zaspievali. Na priehrade sa stretli s rybármi, ktorí im odhalili tajomstvá chytania rýb.

• Slávik Slovenska 2023 – celoštátna spevácka súťaž

• Žiačka 2. A triedy Leonie Dudková po víťazstvách v školskom, okresnom a krajskom kole vyskúšala svoj talent v 31. ročníku celoštátnej speváckej súťaži detí a mládeže v interpretácií slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2023.

Súťaž sa uskutočnila 28. 6. 2023 v Bratislave pod záštitou garanta Petra Dvorského v budove Slovenského rozhlasu.

Leonie získala ocenenie laureáta Slávika Slovenska 2023. Srdečne blahoželáme k veľkému úspechu!

• Účelové cvičenie - ochrana života a zdravia

• Ďakujeme Civilnej ochrane, Slovenskému červenému krížu a dobrovoľnému hasičskému zboru z Nedožier-Brezian za pomoc a spoluprácu pri realizácii Účelového cvičenia pre našich starších žiakov. Cenné rady a skúsenosti pre život.

• Čitateľská súťaž

• Na konci školského roka žiaci 4. ročníka vyhodnotili čitateľskú súťaž v triede. Výsledky boli veľmi tesné a tak tento školský rok nebol víťaz ani porazený. Vlastne áno. Zvíťazili deti, ktoré sa skamarátili s knihou a čítaním.

• Súťaž v anglickom jazyku

• Predposledný deň tohto školského roka si žiaci 4.A a 4.B zmerali sily v anglických vedomostiach.Proti sebe súťažili po 2 trojčlenné družstvá zo 4.A aj zo 4.B.Súperili v slovíčkach,v gramatike, tvorení viet,čítaniu s porozumením a nakoniec v konverzácii.Sily boli veľmi vyrovnané,deti sa veľmi snažili.Pani učiteľka spolu s asistentom Kubkom kontrolovala prácu detí a nakoniec spravodlivo rozdelila umiestnenia.Súťažiaci získali diplomy a veríme,že získané vedomosti využijú v budúcnosti.Well done!

• Noc literatúry 2023

• Žiaci 6.B a 8.B sa zúčastnili prespávačky v našej škole, ktorá sa niesla v duchu literatúry. Absolvovali metlobal, únikovú hru, karneval masiek a nočný pochod v areáli školy. Spoločne sme prežili noc plnú hier a nezabudnuteľných zážitkov.

• Športové stretnutie v MŠ

• O tom, že spolupráca ZŠ a MŠ je na výbornej úrovni svedčia naše stretnutia. Tentoraz prváci dostali pozvanie na športové dopoludnie do škôlky, kde sa stretli so svojimi mladšími kamarátmi.  Deti si zaspomínali na časy strávené na škôlkarskom dvore, pri rôznych aktivitách a hrách. Bolo im tam super. Avšak čas na spanie nechali pre mladších a s radosťou sa vrátili do školy. Budúci prváci sa zas tešili, že po prázdninách nastúpia na školskom dvore a zásadnú do školských lavíc.

• Súťaž The Project Competition 2023

• Aj tento školský rok sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže The Project Competition, ktorú vyhlasuje vydavateľstvo cudzojazyčnej literatúry a učebníc Oxford University Press. Tri  žiačky z 8.A triedy – D. Losoncziová, H. Mócová, A. T. Velická  a  2 žiačky z 9.A triedy – S. Neumannová, N. Šimová súťažili vo vekovej kategórii 14-17 rokov. Úlohou súťažiacich bolo spracovať projekt v angličtine, tento rok na tému „wellbeing“. I keď ešte výsledky súťaže neboli zverejnené, dievčatá už svoju výhru majú - získali cennú skúsenosť a zdokonalili sa v globálnych zručnostiach 21. storočia. Veríme, že ich nápady ešte využijeme pri iných aktivitách školy.

• Koncoročný pobytový výlet

• V dňoch 21.-22.06.2023 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili koncoročného pobytového výletu na Ranči pod Babicou v Bojnej, kde navštívili ZOO, videli predstavenie miestnych sokoliarov a dosýta sa nabažili atrakciami, ktoré ponúka areál. Večer utužovali vzťahy pri spoločnej opekačke, ktorú im predčasne zrušila búrka. Noc prežili vo westernových chatkách a už teraz sa tešia na ďalší výlet.