• "Na Orave dobre, na Orave zdravo..."

• Žiaci 7. a 8. ročníka našej školy absolvovali zaujímavú literárno - dejepisnú exkurziu v Dolnom Kubíne v múzeu P. O. Hviezdoslava a na Oravskom hrade, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Okrem poznatkov a množstva zaujímavých informácií si žiaci odniesli aj dobrý pocit z príjemne stráveného dňa.

• Finančná gramotnosť v našej škole

• Dňa 30.9.2014 sme v našej škole privítali návštevu, ktorá nám pripravila výborný program.

V rámci zlepšovania informovanosti našich žiakov a zvyšovania poznatkovej úrovne v oblasti finančnej gramotnosti k nám prišli a o svoje skúsenosti a poznatky sa s nami podelili riaditelia pobočiek Tatra Banky v Prievidzi pani PaedDr. Viera Rečková a pán Ing. Roman Sečiansky.

Žiaci 8. a 9. ročníka sa mali možnosť popri samostatných ako aj skupinových aktivitách nielen čosi priučiť, ale i objaviť svet, ktorý sa čochvíľa pred nimi ukáže v plnej kráse. Je to svet osobných financií, svet preberania vlastnej zodpovednosti za finančné rozhodnutia ako  i problematika úverov a sporenia.

Obaja naši hostia najaktívnejších  a najpohotovejších žiakov  odmenili milými darčekmi a pozornosťami.

Touto cestou by sme sa im chceli pekne poďakovať za ich  ústretovosť  a profesionálne vedenie seminára.

• Výchovný koncert

• Od rozprávky k hudbe. V tomto duchu sa nieslo kultúrno - výchovné podujatie pre žiakov 1. stupňa našej školy. V priestoroch Obecného úradu Nedožery - Brezany sa predstavili žiakom hudobníci so svojim programom. Zazneli dychové, sláčikové a klávesové hudobné nástroje. Rozprávka O Popolvárovi, podfarbená hudbou, zaviedla deti do obdobia hudobného baroka. Do deja rozprávky boli vtiahnuté aj deti, ktoré predstavovali hlavných hrdinov. Iné deti v obecenstve dopĺňali hudbu rytmickými nástrojmi  a hrou na telo. Rozlúčili sme sa spoločne spievanými ľudovými piesňami so sprievodom hudobníkov.

• V dňoch 19. a 20.6.2014 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili 2-dňového
            koncoročného výletu na Remate pri Handlovej.

Po minuloročných skúsenostiach bola naša voľba jasná. Opäť Remata. Po
            tradičnej ceste autobusom do Prievidze a vlakom z Prievidze na Rematu sme
            sa dočkali milého prekvapenia. Novučičká, čerstvo zrekonštruovaná
            turistická ubytovňa nás privítala interiérom v  krásnej zelenej a žltej
            farbe v kombinácii s príjemnou šedou farbou nábytku. Izby voňali novotou,
            krásne počasie a pred nami 2 dni. Čo si želať viac?

Spoločná vychádzka na rybníky, hry v prírode, na izbách, v neďalekom lese.
            Spoločná opekačka, "výšľap" na Bralovú skalu, bazén s výrivkou, leňošenie,
            oddych. To všetko sme si vychutnávali a bolo nám fajn. Ani sa nám nechcelo
            vrátiť... Tak ešte aspoň 3 dni :-)

Uvidíme, možno znova o rok.

• Malí čitatelia

• Na jeseň 2013 pani knihovníčka z obecnej knižnice pani Kucharovičová vyhlásila súťaž o najlepšieho mladého čitateľa medzi prvákmi, aby podporila vzťah detí ku knihe a k čítaniu. Niektoré deti chodili do knižnice so svojimi rodičmi naozaj pravidelne.  A tak dňa  18.6. 2014 prišla pani Kucharovičová do školy a vyhodnotila súťaž. Najlepších čitateľov odmenila hodnotnými knižnými odmenami a sladkosťami. Tešíme sa, že žiaci majú záujem o knihy a obecná knižnica im má čo ponúknuť.

Ďakujeme.

• Testovanie 9 - v matematike sme najlepší v Trenčianskom kraji

• Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania NÚCEM zverejnil výsledky Testovania 9 – 2014 v rámci všetkých škôl na Slovensku. Výsledky našich deviatakov nás veľmi potešili – v testovaní zo slovenského jazyka a literatúry mali žiaci štvrté najlepšie výsledky spomedzi všetkých škôl Prievidzského okresu a v Trenčianskom kraji nám patrí 10. miesto. Mimoriadne nás ale potešilo umiestnenie z matematiky – naša škola dosiahla najlepšie výsledky z 32 škôl Prievidzského okresu a percentilom úspešnosti 97,2  sa stala školou s najlepšími výsledkami spomedzi 144 škôl Trenčianskeho kraja!

Srdečne blahoželáme a za prípravu ďakujeme pani učiteľkám PhDr. Ivete Valchovníkovej a Mgr. Lenke Gatialovej.

PaedDr. Dušan Schut, riaditeľ školy

• Školský výlet – Bratislava

• Dňa 11. 6. sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili školského výletu v Bratislave. Najskôr si pozreli Prírodovedné múzeum a neskôr absolvovali plavbu po rieke Dunaj. A ako sa mali si môžete pozrieť na fotografiách.